Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
simonszakanen

Czym różnią się serwery kimsufi od regularnych OVH?

Polecane posty

kimsufi miało być ogólnie dla "zabawy" a ofera ovh dla pro. Teraz to sam nie wiem jak z tym jest, mam niby i7 w ovh na ssd, ale to samo masz na kimsufi (fakt ze bez ssd). Piorytet sieci tez jest inny. Nie wiem jak teraz to jest w kimsufi na na ovh na serwerze robie ~340mbps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery z OVH a Kimsufi jak to Krystian powiedział miały być dla zabawy więc różnią się obsługą klienta sprzętem i limitami.

Oczywiście jeżeli chcesz mieć pewność ze serwer będzie miał dobry support polecam ofertę OVH gdyż w Kimsufi różnie bywa z supportem jak coś się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ofercie OVH też czasem różnie z supportem bywa ;) są różniece w transferze, kimsufi ma 3 TB, OVH ma 5/10/cośtam.. w zależności od oferty. sprzętem niewiele, w kimsufi masz i7 i po kilka gb ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kimsufi ma/miała/było to stworzone serwery dedykowane za niewielkie pieniądze.  Trochę się to i udało. Jeśli chodzi o suport nie gadajcie, że jest to olewanie klienta, gdyż może nie czesto, ale kilka razy korzystałem z suportu OVH do serwera kimsufi i reakacje było normalne i na takim poziomie jak do serwerów gamy OVH.

 

 

 

 

Ogólnie kimsufi to oferta mieć coś za niewielkie pieniądze, lecz ze sprzętu o trochę gorszych jakoświowo produktach. Tak gdzieś kiedyś coś zostało opisane podajże na forum ovh nawet.

 

Gdyby nie serwery kimsufi to troszkę firm, jak i osób fizycznych by nie miała gdzie postawić własnych "spraw" , gdyż coraz częściej serwer dedykowany jest to kimsufi zwłaszcza pod usługi sterem, czyli gry shoutcast itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z nową ofertą w OVH zmienił się też "gwarantowany" support w kimsufi, więc powinno być lepiej jak kiedyś.

w tych lepszych kimsufach troche odrzuca ten setup ;)

na sprzęt nie ma co narzekać, sprawuje się bardzo dobrze. ale wydaje mi się, że w kimsufi jak chcessz miec łacze 1gbits trzeba chyba wykupić dodatkowy pakiecik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie setpu może i odrzuca, ale dzięki temu nie oni wielu rzeczy typu kupno serwera po to by zaraz go rzucić no i kilka innych rzeczy, a dzięki temu MY już jako klienci mamy tą przewagę że mniej ludzi więc teoretycznie oni mają mniej roboty więc suport teoretycznie powinien byc bardziej uprzejmiejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Uptime kolego w ofercie ovh jest priorytetem.

ekhem, na stronie to i owszem ;) różnice już przez kolegów zostały wymienione. Dochodzi do tego jeszcze podany na stronie czas interwencji w czasie awarii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×