Skocz do zawartości
Mich@ł

padający apache

Polecane posty

Jak dla mnie to masz na jakimś koncie syf w postaci mailera napisanego w perlu, a że korzystasz z mod_php nie wiesz nawet na jakim koncie, bo w procesach widnieje tylko user Apache. Przekompiluj PHP w FastCGI + suPHP to będziesz wiedział jaki user odpala ten syf, ponadto jak nałożysz Mail Header Patch na PHP to powinieneś mieć w źródłach spamu jeśli masz takie już do analizy informacje gdzie znajduje się ten skrypt.

 

Znajdź plik i go przeanalizuj:

 

find / -type f -name  yzirfzaw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze nie "nie ma" tylko najwyżej "na razie o żadnej nie wiadomo". Kwestia czasu
Twoja gadanina jest bez sensu. To samo dotyczy vBulletin, IPB i innych skryptów for. Gdy na vB pojawi się dziura, wydają fixa. Gdy na przema pojawi się dziura, również wydają fixa. Więc gdzie problem ? :)

 

Fakt, może w domyślnej konfiguracji nie jest bardzo wydajne, ale to jedyne co mozna mu zarzucić. Natomiast w wersji "3" kwestia obciążenia znacząco się poprawiła.

 

guziec ma racje, przemo to shit nieziemski. dzira na dziurze
Heh, tak to jest - pisać po to aby pisać. Bronię przema, gdyż siedziałem na nim prawie dwa lata, i w życiu nikt mi się z winy skryptu nie włamał na forum.

 

w przemie była
Była =] a to co, wiesz ile bugów np. w vBulletin było ? Nie ma skryptu fora idealnego.

 

Bezcelowa dyskusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to masz na jakimś koncie syf w postaci mailera napisanego w perlu, a że korzystasz z mod_php nie wiesz nawet na jakim koncie, bo w procesach widnieje tylko user Apache. Przekompiluj PHP w FastCGI + suPHP to będziesz wiedział jaki user odpala ten syf, ponadto jak nałożysz Mail Header Patch na PHP to powinieneś mieć w źródłach spamu jeśli masz takie już do analizy informacje gdzie znajduje się ten skrypt.

 

Znajdź plik i go przeanalizuj:

 

find / -type f -name yzirfzaw.pl

 

Z tego co wiem wrapper suPHP nie wspiera fastCGI tylko CGI. Jeżeli jest inaczej to wyprowadź mnie proszę z błędu.

(Oczywiście zamiast suPHP możesz użyć suexec no chyba, że zostanę wyprowadzony z błędu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem wrapper suPHP nie wspiera fastCGI tylko CGI. Jeżeli jest inaczej to wyprowadź mnie proszę z błędu.

(Oczywiście zamiast suPHP możesz użyć suexec no chyba, że zostanę wyprowadzony z błędu)

 

Zgadza się, sorry za wprowadzenie w błąd myślałem o czym innym, a pisałem co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście a razie nie planuje już nic zmieniać na serwerze. Najwyżej przy zmianie maszyny pomyśli się o innych usprawnieniach.

 

Ważne że już wszystko ładnie działa ;)

 

Mam jeszcze jedno pytanie, na jakie listy "spamerskie" mogłem [moje IP] trafić :>? Jak widzę jest problem z dostarczeniem poczty na gmail.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie, na jakie listy "spamerskie" mogłem [moje IP] trafić :>? Jak widzę jest problem z dostarczeniem poczty na gmail.com.

W logach MTA powinieneś widzieć przyczynę REJECTów od zdalnych hostów, powinno ci też przychodzić to jako deliverka o niedostarczeniu maila.

A sprawdź sobie np. takie:

abuse.rfc-ignorant.org
bl.spamcannibal.org
dnsbl-1.uceprotect.net
dyna.spamrats.com
l1.apews.org 
l2.apews.org
psbl.surriel.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×