Skocz do zawartości
SoofMan

Jak uzyskać pierwszeństwo do wykupienia nieopłaconej domeny ?

Polecane posty

Witam,

 

Czy dobrze rozumiem, że jeżeli nie opłacę domeny i ona wygaśnie, to przez 14 dni mam pierwszeństwo jeżeli chodzi o jej ponowne wykupienie ?

 

Ostatnio na forum pytałem się jak szybko działają złodzieje domenowi i ktoś powiedział że po utracie domeny mam przez 14 dni pierwszeństwo do wykupienia domeny.

 

Jak dokładnie wygląda ta procedura ?

 

Dodam że mam domenę w home.pl, ona się kończy i home.pl chce ode mnie 120 zł za przedłużenie domeny (świetna promocja !! domeny po 10 zł !! Szkoda że regulaminu dokładnie nie przeczytałem, eh...), na co mnie nie stać. Kombinuję więc jak oszczędzić poprzez ponowne zarejestrowanie domeny u innego operatora po jej wygaśnięciu.

 

Ma ktoś coś o tym jak coś takiego zalatwić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze rozumiem, że jeżeli nie opłacę domeny i ona wygaśnie, to przez 14 dni mam pierwszeństwo jeżeli chodzi o jej ponowne wykupienie ?
Chciałeś napisać w stanie reklamacyjnym w którym możesz jeszcze odnowić domenę.

 

Np coś takiego jak dropped.pl tylko nie masz żadnych gwarancji, iż domena zostanie zarejestrowana dla Ciebie lub trafia na aukcję i może zapłacisz jeszcze więcej plus minimum 15 dni bez domeny w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszeństwo masz w tym 14nastodniowym okresie - ale wtedy przedłużasz u aktualnego usługodawcy (tylko i wyłącznie), czyli w home.pl.

Możesz gdzie indziej złożyć opcję na tę domenę (tylko nie wolno zakładać opcji na te same dane) i zarejestrować podobnie z opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×