Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bear007

Przekierowanie domeny na port 87

Polecane posty

Witam,

 

mam wykupioną domenę <nazwa_domeny> w Home.pl. Mam też serwer na którym mam stronę pod adresem <adres_ip>:87. czyli na porcie 87. Czy można ustawić domenę tak, żeby pokazywała stronę znajdującą się na porcie 87 mojego serwera tak aby użytkownik końcowy tego nie widział? żeby wciąż widział <nazwa_domeny> w przeglądarce bez portu?

 

Interesuje mnie rozwiązanie na poziomie domeny jeżeli istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U rejestratora nie ustawisz czegoś takiego, bo domena sama w sobie na żaden port nie kieruje (dlatego możesz np. używając domeny łączyć się z FTP na porcie 21 czy SSH na porcie 22 itd. itp.). Przeglądarki www też automatycznie szukają na porcie 80 (bo jest to domyślny port protokołu http) i zmienić tego nie mozesz. Jedyne, co Ci pozostaje, to przekierowanie portu 80 na 87 na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U rejestratora nie ustawisz czegoś takiego, bo domena sama w sobie na żaden port nie kieruje (dlatego możesz np. używając domeny łączyć się z FTP na porcie 21 czy SSH na porcie 22 itd. itp.). Przeglądarki www też automatycznie szukają na porcie 80 (bo jest to domyślny port protokołu http) i zmienić tego nie mozesz. Jedyne, co Ci pozostaje, to przekierowanie portu 80 na 87 na serwerze.

 

Na porcie 80 mam IIS a na 87 mam Apache. Dwie różne strony na dwóch różnych portach. jak zatem zrobić w IIS żeby wejście z <nazwa_domeny> na 80 port kierowało na port 87?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na porcie 80 mam IIS a na 87 mam Apache. Dwie różne strony na dwóch różnych portach. jak zatem zrobić w IIS żeby wejście z <nazwa_domeny> na 80 port kierowało na port 87?

Tak łatwo to chyba nie będzie, bo IIS musiał by robić jako reverse-proxy do Apache.

A to raczej nie jest możliwe :D. Pozostanie ci na frontendzie postawić ISA Server forwadrujący requesty, albo ustawienie Apache na port 80 i mod_proxy do IIS, który by działał na porcie 87, albo też zrezygnowanie z Apache i postawienie tej drugiej strony także na IIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak łatwo to chyba nie będzie, bo IIS musiał by robić jako reverse-proxy do Apache.

A to raczej nie jest możliwe :D. Pozostanie ci na frontendzie postawić ISA Server forwadrujący requesty, albo ustawienie Apache na port 80 i mod_proxy do IIS, który by działał na porcie 87, albo też zrezygnowanie z Apache i postawienie tej drugiej strony także na IIS.

 

Ok. To jak ustawić, żeby IIS robił za reverse proxy do Apache?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. To jak ustawić, żeby IIS robił za reverse proxy do Apache?

W tę stronę ci się nie uda - bo sztandarowym produktem Microsoftu robiącym za reverse proxy jest ISA Server, a nie IIS. Co z resztą starałem się w poprzednim swoim poście przekazać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. To jak ustawić, żeby IIS robił za reverse proxy do Apache?

Nie znam się na IIS, ale najprościej będzie zrobić w IIS-ie wirtualnego hosta z adresem jaki potrzebujesz, na tym hoście postawić stronkę z przekierowaniem typu 301 na ten sam adres, ale port 87 gdzie słucha apache. A drugi sposób, to postawic tam czystą stronę z <iframe> i do tego wrzucić stronę z apache'a. Warunek jest tak że przeglądarka musi obsługiwać ramki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×