Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
verde

Zasilanie awaryjne w domu UPS

Polecane posty

 Witam. Z związku, że w mojej okolicy regularnie raz w tygodniu na chwile brakuje zasilania, czasem są to zwykłe "pyk, pyk" ale w tym czasie laptop jak i komputer domowy zdarzy się zrestartować / wyłączyć, poszukuje jakiegoś w miarę wydajnego i wiadomo w miarę nie wygórowanej cenie. Choć nawet jestem skłonny wydać więcej i by mi to działało. Jako że do zastosowań domowych potrzeba mi owy zasilacz średni czas potrzymania tego "grajdołka" około 10 minut do 15 , przy założeniu że będzie pracował PC plus monitor. Gabaryty w zasadzie nie grają roli , choć wiadomo że czegoś wielkości pół taczki nie będę trzymał. 

 

 

 

 

Owy zasilacz potrzebny mi jest do konkretnych celów, nie to że gram w CS'a  ;) i nagle łup nie mam prądu, lecz często pisze ważne dosyć teksty, lub prowadzę rozmowy skype, które nie lubię jak są przerywane. Dodatkowo przy otwarciu ileś programów wszystkiego nie zapisuje raz raz bo być może za chwilę wyłączą mi prąd więc wole pracować mniej stresowo.

 

ps. Odnośnie elektrowni sam nie wiedzą z czego te chwilowe braki w dostawie energi elektrycznej, ogólnie i tak z nimi mam na bakier :(

 

 

 

 

Więc co możecie polecić, jako że nigdy nie kupowałem jeszcze takiego urządzenia do zastosowań domowych, nie chciał bym kupić jakiegoś bubla, który ma parametry tylko na papierze, a w rzeczywistości nawet 50% tego nie osiąga co piszą .

 

 

 

 

A jeszcze jedno czy z jednego zasilacza mogę mieć podtrzymywanie monitora, PCa, laptopa czyli teoretycznie 3 urządzenia ? , choć w zasadzie laptop ma własną bateria która i tak trzyma przy max wydajności koło godziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Bardziej sklonny bym był kupić ten . Ze sprzedawcą musze jeszcze porozmawiać dokładnie na temat tego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orvaldi to całkiem dobry wybór, tylko czy aż tak dobry UPS będzie potrzebny do warunków domowych? Może jakiś tani APC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiesz w to raczej wydatek do końca życia i jeszcze jeden dzień dalej. Póki nie padnie, a mam nadzieje że kilka lat postoi więc naprawę życie mnie nauczyło że czasem lepiej sypnąć trochę więcej grosza i kupić coś co będzie działać a nie tylko udawać że działa .

W zasadzie mam to co chcę zabezpieczenie przez spadkami napięcia, chwilowe potrzymanie napięcia. Zawsze można ewentualnie na spokojnie wszytko po zamykać i np zakończyć rozmowę wiedząc, że np prądu może szybko nie być. Najważniejsze przede wszystkim jak dla mnie te tzw jak ja to mówię "pyk,, pyk" nie będzie mnie denerwować. Po za tym zawsze można coś dodatkowego podłączyć w przyszłości co też wytrzyma. APC w zasadzie kosztują porównywalnie co tańsze UPS, więc chyba tutaj jeśli chodzi o cenę mała różnica. Wiadomo jeśli zdecyduje się na kupno w/w modelu może i będe trochę "w plecy" no ale naprawdę jestem skłonny wydać więcej. ps. może nawet zakupie z 3 sztuki jeszcze pod routery pod siec, bo tam jakieś nie wiadomo co jest :) jeszcze po starym administratorze, którego ludzie że tak powiem wygnali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm wiesz w to raczej wydatek do końca życia i jeszcze jeden dzień dalej. Póki nie padnie, a mam nadzieje że kilka lat postoi więc naprawę życie mnie nauczyło że czasem lepiej sypnąć trochę więcej grosza i kupić coś co będzie działać a nie tylko udawać że działa .

W zasadzie mam to co chcę zabezpieczenie przez spadkami napięcia, chwilowe potrzymanie napięcia. Zawsze można ewentualnie na spokojnie wszytko po zamykać i np zakończyć rozmowę wiedząc, że np prądu może szybko nie być. Najważniejsze przede wszystkim jak dla mnie te tzw jak ja to mówię "pyk,, pyk" nie będzie mnie denerwować. Po za tym zawsze można coś dodatkowego podłączyć w przyszłości co też wytrzyma. APC w zasadzie kosztują porównywalnie co tańsze UPS, więc chyba tutaj jeśli chodzi o cenę mała różnica. Wiadomo jeśli zdecyduje się na kupno w/w modelu może i będe trochę "w plecy" no ale naprawdę jestem skłonny wydać więcej. ps. może nawet zakupie z 3 sztuki jeszcze pod routery pod siec, bo tam jakieś nie wiadomo co jest :) jeszcze po starym administratorze, którego ludzie że tak powiem wygnali.

 

 

Jak kupisz jakiegoś desktopowego APC to również nie będziesz żaółować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak kupisz jakiegoś desktopowego APC to również nie będziesz żaółować.

 

Możesz ewentualnie jakiś konkretny model polecić ? nie musowo musi to byc link do allegro sklepu sama nazwa modelu wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licz się z tym, że UPS(a w zasadzie baterie), z czasem się eksploatują.

 

UPS orvaldi jest dobrym wyborem. Jeśli masz kompa + monitor + coś tam jeszcze. To łącznie pobiera to około 100-150W(o ile nie masz jakiejś prądożernejkarty graficznej i monotor LCD).

 

Przy takim poborze prądu taki orvaldi powinien zapewnić podtrzymanie na poziomie 25-30minut.

 

 

Z jednej strony ciekawe są używane APC SU1000INET i wyższe.

http://www.apcc.com/resource/include/techs..._sku=SU1000INET

 

Przy dobrze wymienionej i skalibrowanej baterii będzie to UPS działający dużo dłużej na baterii niż jego odpowiednik orvaldiego. Do tego cenowo powinno wyjść taniej.

 

Lub też nowe ups apc, niższe modele, lecz nie to co zademonstrował najdmen:). To coś jest dobre, do switchów, routerów itp. Ale ma bardzo małe bateryjki przez co zapewni dość krótki czas podtrzymywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×