Skocz do zawartości
comands

Direct admin

Polecane posty

Witam mam takie pytanie. Jakoże z linuxami mam doczynienia stosunkowo niedawno a chcę zamówić serwer dedykowany to mam takie pytanie. Czy zakładając dedyka muszę od razu wykupić panel Direct Admin?? Czy bez niego mogę swobodnie administrować serwerem czy jednak będzie to bardzo uciążliwe. Na serwerze ma być 1 serwis. W czym ten panel tak pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Direct admin nie musi być koniecznie jeżeli bedziesz mieć 1 serwis i nie potrzebujesz stale cos grzebać w anelu.

 

Fakt jest on najbardziej przyjazny uzytkownikowi ale może poszukaj to forum i znajdziesz kilka darmowych paneli ktore też nieźle sie prezentują i na początek wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a przypuśćmy że postawiłbym na windows server, choć nie wiem czy serwis oparty na php i mysql jest dobrym wyborem pod windowsa, ale czy na dedyku też musiałbym posiadać tego typu panel ale pod windowsa Czy może już by się obyło bez tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie włączyć mod_rewite w apache czy co tam będziesz miał do obsługi.

 

Nie powiem Ci, czy bezpośrednio z panela, ale wystarczy dostać się do konfiguracji serwera. Generalnie jak masz dostęp do roota to (prawie)wszystko możesz. Takie rzeczy to nie jest coś zaawansowanego, myślę, że sobie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim miejscu wziąłbym linuxa i do tego zatrudnił admina, który całość porządnie skonfiguruje.

 

tak z ciekawości - serio już nawet vpsy managed nie wystarczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod 1 serwis zdecydowanie nie opłaca się kupowanie panelu. Lepiej daj jakiemuś administratorowi niechaj Ci wszystko skonfiguruje i wytłumaczy jak tego używać ( np dodawać nowe maile, subdomeny). Zapłacisz grosze w porównaniu do panelu a uzyskasz satysfakcjonującą jakość/wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pod 1 serwis zdecydowanie nie opłaca się kupowanie panelu.
Głupoty gadasz. Ja dla jednego sajta mam DA, po prostu - z wygody, a kosz jego jest niewielki.

 

Lepiej daj jakiemuś administratorowi niechaj Ci wszystko skonfiguruje i wytłumaczy jak tego używać
No no, a później chciej przykładowo dodać subdomenę, nowe konto pocztowe i co? :) Motanina. Zamiast kilku kliknięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JAK dla mnie jesli kupujesz serwer deykowany i np wydanie jednorazowo np 200 zl ewentualnie 35 zl miesiecznie za panel to nie duzo tym bardziej jak owa strona ma jakies tam przed soba przyszlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nauke to sie jej nie boje i chce wiele rzeczy opanować od początku do końca z zakresu administracji sam. Po prostu linuxem sie nie bawiłem. Myśle o dedyku zamiast VPS managed z tego względu że różnice w cenie w porównaniu do mocnego VPSa są niewielkie a już wole paredziesiąt złotych dodać i mieć pełną swobodę przy serwerze zwłaszcza że przewiduje szybki rozwój serwisu który jest dość duży-ma charakter społecznościowy. A nie chciałbym szybko migrować do nowego serwera skoro predzej czy później bede i tak musiał się zaprzyjaźnić z dedykiem prawdopodobnie. Wole zrobić to od razu ale tak żeby start nie był nie do przeskoczenia. Chcę mieć możliwie jak najłatwiej i dlatego też myślę czy lepiej od zera wszystko robić dla 1 serwisu z konsoli czy taki panel połowe rzeczy mi załatwi za mnie i dalej będe miał prostszą obsługę.

 

Jeszcze mam dylemat czy lepszy i łatwiejszy jak dla mnie byłby debian na server czy ubuntu server edition. Dedyka mam już na uwadze, ale ciągle myśle czy ten panel ułatwi mi życie czy wręcz przeciwnie utrudni, lub da niewielkie korzyści. Bo w zasadzie można również zainstalować środowisko graficzne i wiele rzeczy już tym ułatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o nauke to sie jej nie boje i chce wiele rzeczy opanować od początku do końca z zakresu administracji sam. Po prostu linuxem sie nie bawiłem. Myśle o dedyku zamiast VPS managed z tego względu że różnice w cenie w porównaniu do mocnego VPSa są niewielkie a już wole paredziesiąt złotych dodać i mieć pełną swobodę przy serwerze zwłaszcza że przewiduje szybki rozwój serwisu który jest dość duży-ma charakter społecznościowy. A nie chciałbym szybko migrować do nowego serwera skoro predzej czy później bede i tak musiał się zaprzyjaźnić z dedykiem prawdopodobnie. Wole zrobić to od razu ale tak żeby start nie był nie do przeskoczenia. Chcę mieć możliwie jak najłatwiej i dlatego też myślę czy lepiej od zera wszystko robić dla 1 serwisu z konsoli czy taki panel połowe rzeczy mi załatwi za mnie i dalej będe miał prostszą obsługę.

 

Jeszcze mam dylemat czy lepszy i łatwiejszy jak dla mnie byłby debian na server czy ubuntu server edition. Dedyka mam już na uwadze, ale ciągle myśle czy ten panel ułatwi mi życie czy wręcz przeciwnie utrudni, lub da niewielkie korzyści. Bo w zasadzie można również zainstalować środowisko graficzne i wiele rzeczy już tym ułatwić.

Moja wizja dla Ciebie:

 

Kupujesz serwer dedykowany oraz licencję DirectAdmin - zlecasz adminowi konfiguracje serwera z DA, następnie sam administrujesz sobie serwerem za pomocą panelu. Gdy masz jakiś poważny problem, z którym nie dajesz rady - szukasz administratora i tyle. Ew. co jakiś czas profilaktycznie możesz wynająć admina aby zerknął czy "brudu" żeś nie narobił, ew. zaktualizował co nieco itd :)

 

A co do systemu - Debian! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a czy jeżeli zainstalowałbym środowisko graficzne np; gnome i chciałbym obsługiwać serwis używając normalnie konsoli mysql i phpmyadmina to czy w jakiś sposób to koliduje wtedy z direct admin? Możliwe że będe chciał potworzyć konta pocztowe i np; jeżeli zrobie to przez panel to czy potem moge z niego zrezygnować jeżeli uznam że niepotrzebny mi ten panel i wole w standardowy sposób obsługiwać serwer. I potem czy jeżeli wszystko bede miał ustawione w DA a z niego zrezygnuje to czy napotkam na problemy dalej prowadzic serwis w standardowy sposób? To znaczy czy dane nie zostaną jakoś utracone. Czy ten panel rzeczywiście ułatwia start? I czy komendy z ubuntu działają poprawnie w debianie? Pytam na zapas bo linuxa tak czy siak chce sie nauczyć od podstaw ale w warunkach domowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
używając normalnie konsoli mysql i phpmyadmina to czy w jakiś sposób to koliduje wtedy z direct admin?
Nie.

 

Możliwe że będe chciał potworzyć konta pocztowe i np; jeżeli zrobie to przez panel to czy potem moge z niego zrezygnować jeżeli uznam że niepotrzebny mi ten panel i wole w standardowy sposób obsługiwać serwer.
Ciężko będzie odinstalować. Łatwiej na nowo postawić system.

 

Czy ten panel rzeczywiście ułatwia start?

Oczywiście.

 

I czy komendy z ubuntu działają poprawnie w debianie?
Niektóre tak, niektóre nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×