Skocz do zawartości
Hekko.pl

Biuletyn informacyjny dla użytkowników - Październik 2009

Polecane posty

Witam,

 

tradycyjnie przesyłamy Państwu biuletyn informacyjny z najważniejszymi nowościami i zmianami w firmie HEKKONET.

 

1. Nowy panel rozliczeniowy.

1 października 2009 oddaliśmy Państwu do użytku ulepszoną wersję panelu rozliczeniowego. Skupiliśmy się na płatnościach i sprawach z nimi związanych. Najważniejszą zmianą jest automatyczne generowanie faktur pro-forma przy zamawianiu wszystkich usług. Każde zamówienie otrzymuje swój numer faktury pro-forma dzięki czemu w prosty sposób można te usługi opłacić.

Wszystkie faktury pro-forma w przypadku wygasających usług generowane są na 21 dni przed końcem ważności danej usługi i dostępne są zawsze w panelu rozliczeniowym pod adresem https://www.hekko.pl/panel/ w zakładce Faktury PRO-FORMA. Tam można również szybko opłacić je poprzez szybkie płatności Dotpay co skutkuje natychmiastowym przedłużeniem usługi.

Kolejną ważną zmianą jest dodanie możliwości samodzielnego zamówienia zmiany pakietu, dodatkowego limitu transferu lub powierzchni, dodatkowego limitu procesora oraz dedykowanego adresu IP. Aby zamówić dodatkowe usługi należy na stronie głównej panelu rozliczeniowego wybrać opcję usługi dodatkowe przy swoim serwerze do którego usługi mają być przypisane.

Pozostałe zmiany są głównie zabiegami kosmetycznymi.

 

2. Hurtowa rejestracja domen.

Wraz z nową wersją panelu rozliczeniowego wprowadziliśmy możliwość hurtowej rejestracji domen. W jednym formularzu można zamówić do 20 domen jednocześnie i opłacić je za pomocą jednej faktury pro-forma. W przypadku skorzystania z szybkich płatności Dotpay czas realizacji zamówienia może wynieść do dwóch minut od momentu złożenia zamówienia.

Aby skorzystać z formularza hurtowej rejestracji domen prosimy zalogować się do panelu rozliczeniowego pod adresem https://www.hekko.pl/panel i wybrać opcję Zamów domenę -> Przejdź do hurtowego zamówienia domen.

 

3. Nowy pracownik biura obsługi klientów.

Z dniem 1 października do naszego zespołu dołączyła nowa osoba - Marcin Waligórski. Jest to osoba ceniona w środowisku usług branży webhostingu. Mamy nadzieję, że jego wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne w zarządzaniu usługami przełożą się na Państwa zadowolenie.

 

4. Oferta serwerów VPS.

W poprzednim miesiącu zapowiedzieliśmy ofertę serwerów VPS. Oto i ona: http://www.hekko.pl/serwery_vps.html

Do otwarcia sprzedaży ceny pozostaną nieujawnione. Obecnie trwają testy platformy.

Maszyna utrzymująca konta VPS będzie to oczywiście serwer marki IBM/Lenovo z 2 procesorami Intel Quad Core 2.5GHz, 32GB RAM oraz 12 dyskami SAS 146GB w RAID10. Mamy nadzieję, że tak duża moc i redundantne zasilanie zapewnią nieprzerwane świadczenie wysokiej jakości usługi wirtualnego serwera prywatnego.

 

5. Aktualność danych rozliczeniowych.

Przypominamy o konieczności posiadania aktualnego adresu e-mail w panelu rozliczeniowym gdyż na ten adres przychodzą wszystkie przypomnienia o kończącej się ważności usług. Dane adresowe również powinny być prawdziwe i aktualne.

W przypadku kontaktu z nami poprzez biuro@hekko.pl wymagamy wiadomości z adresów e-mail na które usługi są zarejestrowane jednakże w przypadku wielu użytkowników sprawami technicznymi zajmują się inne osoby których w żaden sposób nie mogliśmy autoryzować. Dlatego wdrażając nową wersję panelu rozliczeniowego umożliwiliśmy Państwu definiowanie kontaktów technicznych e-mail. Można to zrobić po zalogowaniu do panelu rozliczeniowego w zakładce Twoje dane -> Kontakty techniczne e-mail. Dodane tam adresy e-mail będą jednoznacznie identyfikowane z Państwa kontem i otrzymają odpowiedź na zgłoszenia techniczne.

 

 

--

Z poważaniem,

Damian Gałązka

 

Biuro Obsługi Klienta

firmy HEKKONET

www.hekko.pl

biuro@hekko.pl

tel. +48 58 732 71 94

fax. +48 58 732 71 96

tel. kom. awaryjny +48 698 698 152

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Ja bym Panie Damianie zrobił takie tanie vpsy. Nie mówie, żeby było supertanie ale jakiś najtańszy plan za około 20-25zł

 

Ogólnie podoba mi się rozdzielenie parametrów w poszczególnych planach vpsów. Jedynie zrobiłbym na Pana miejscu troszkę więcej planów i mniejszą rozbierzność między częstotliwością taktowania procesora a zwiększył powierzchnie dyskową czy też pamięć ram

 

To taka moja mała sugestia

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

20-25zł? BROŃ BOŻE!

Hekko pilnuj jakości, bo skończysz z renomą szitu za darmochę dla gimnazjalistów...

 

ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce, bo serwer mocno napakowany w RAM i dyski, czyli niby oversellingu nie będzie aż takiego, ale czy mimo wszystko ludzie tego nie "zajeżdżą"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Jeżeli by się zmniejszyło parametry to by była większa sprzedawalność . To przyciągnie klientów.

Ten najtańszy plan według mnie powinien być w granicach 30zł.

 

A co do gimnazjalistów to kogo miałeś na myśli?

 

Więcej nie ma sensu chyba robić bo konkurencja czuwa i mają swoje oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ten najtańszy plan według mnie powinien być w granicach 30zł.

 

Czy w końcu zrozumiecie, że za odpowiednią jakość płaci się odpowiednią cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Rozumiem, że łącze w polsce kosztuje, i kosztuje też administracje poświęcenie czasu i nerwów ale nie znacie ofert hostingów hostujących vpsy?

 

Ja szukałem i znam dość trochę tych ofert w polsce i takie minimum to 30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że oferta bardzo ciekawa. Pozostaje tylko czekać na cenę - jeżeli bedzie ona w miarę konkurencyjna z innymi firmami ( sądze że kwota okolo 30 zl to dobra oferta) to naprawdę zapowiada się kolejna firma ktora zdobędzie troche klientow na rynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że łącze w polsce kosztuje, i kosztuje też administracje poświęcenie czasu i nerwów ale nie znacie ofert hostingów hostujących vpsy?

 

Ja szukałem i znam dość trochę tych ofert w polsce i takie minimum to 30zł

 

I ich jakość jest najlepsza? nie.

 

 

Lepiej dać te 45+ i zapewnić coś konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kopaczka - przenośnia, takie zbiorcze określenie na pewną grupę użytkowników

 

Ja trzymam kciuki aby nie było poniżej 40zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Ja jednak zostanę przy 30zł to nie jest taka wygórowana cena.

 

Oczywiście nie tylko autor tematu chciał znać sugestie dotyczące ceny.

 

Ja bym trochę przestrzeni dyskowej dorzucił do oferty.

 

Jednak troszkę za mało jest moim zdaniem

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwer marki IBM/Lenovo z 2 procesorami Intel Quad Core 2.5GHz, 32GB RAM oraz 12 dyskami SAS 146GB w RAID10

+ łącza

i Ty wymagasz, żeby to za 30 zł chodziło i miało się dobrze? nie nie.

Poniżej 40-45 nie ma co schodzić, jakość jest ważniejsza, a budżetówek na rynku dużo, cena za duża? Zapraszamy tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

punkt 3

I wszystko jasne teraz serwer nie ma prawa paść;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dywagacje na temat cen. @Kopaczka, niestety oferta nie będzie cenowo zbliżona do Twoich propozycji.

Na co oprócz ceny zwrócicie uwagę przy takiej ofercie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miejsca na dysku troszkę przymało ;)

20GB w największym pakiecie to mało ? Nie sądzę aby ktoś wykorzystywał więcej..

 

Przydałaby się opcja "zarządzalna" w jakiejś przystępnej cenie.

A jaki narzut ceny w stosunku do serwerów root byłby wg Ciebie (i innych) odpowiedni ? Inaczej, ile chcielibyście płacić miesięcznie za administrację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że cena standardowa razy 1,5-2. Oczywiście dotyczy to najniższego pakietu, przy wyższych narzut raczej powinien być proporcjonalnie mniejszy.

Poza tym, wydaje mi się, że brakuje pakietu z jeszcze mniejszym transferem. Mnóstwo osób prowadzi blogi lub niewielkie fora gdzie transfer sięga max kilkunastu gb ale skrypty strasznie żrą zasoby. Taki vps z 20 gb transferu, zarządzany, za 40-50zł miesięcznie to byłoby coś. Oczywiście piszę o tym najniższym pakiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
40-50zł miesięcznie
zarządzany ?

Hekko musiało by zainwestować w dział robotyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem najtańszy? zarządzalny na hitme.net.pl za 89zł z transferem 60 gb. Ja pisze o transferze na poziomie 20 gb. Oczywiście nie wiem jak to jest z opłacalnością, w to nie wchodzę, jednak trochę te gb-ty kosztują i może tutaj dałoby się zejść z ceny.

 

Jeszcze przyszła mi na myśl taka propozycja marketingowa. Dla osób opłacających vps-y z góry na rok (zakładam, że opłata miesięczna również będzie dostępna) hekko mogłoby oferować instalacje i konfiguracje gratis (jednorazowo, oczywiście klient wykupuje sobie potrzebne licencje). Później do awarii korzysta już według cennika. Propozycja także dla innych firm. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem najtańszy? zarządzalny na hitme.net.pl za 89zł z transferem 60 gb. Ja pisze o transferze na poziomie 20 gb. Oczywiście nie wiem jak to jest z opłacalnością, w to nie wchodzę, jednak trochę te gb-ty kosztują i może tutaj dałoby się zejść z ceny.

 

Właśnie.. gb kosztują, prąd, miejsce, serwery, obsługa a przecież głównym celem każdej firmy jest zarobek.

Pokrótce przedstawię wyliczenia do których każdy mógłby dojść sam. Rozpatrzę Twoją propozycję 50 zł za managed vps. Oczywiście netto.

Zakładając totalny absolutny brak oversellingu procesora takich vpsów zmieściłoby się na naszym serwerze 20 (2 procki po 4 rdzeniex2.5Ghz ~~ 20x1Ghz). Zakładając absolutny brak oversellingu pamięci takich vpsów zmieściłoby się na naszym serwerze 64.

Trzeba więc zaproponować kompromis ponieważ nie stosując oversellingu ceny byłyby horrendalne..więc jeśli ktoś wam jeszcze napisze, że nie stosuje oversellingu to nie wierzcie w to. Trzeba go umiejętnie zastosować..

Więc załóżmy, że serwerów będzie 50 aby zachować bardzo dobrą jakość usług.

50x50 = 2500 zł netto.

Każdy serwer będzie potrzebował minimum 1h w miesiącu co daje w przybliżeniu 50 roboczogodzin. Biorąc to pod uwagę 1 administrator może mieć za jedną pensję pod opieką ~160 takich vpsów. 50 vpsów to 30% jego czasu pracy. Odliczmy jego pensję od przychodu. Albo chociaż te 30%..

Pozostanie ile ? 1500 zł ? 1000 zł ?

Od tego odliczmy łącze, prąd, miejsce dla serwera. Przy bardzo ostrożnych szacunkach wyniesie to ~ 700 zł.

W tym lepszym wariancie pozostanie 800 zł z początkowego przychodu.

Doliczymy jeszcze adresy ip, licencje i inne drobnostki..albo niech któryś z powyższych kosztów będzie wyższy to dojdziemy do 0.

A gdzie amortyzacja serwera ? A gdzie dochód ?

 

To teraz popatrzcie na oferty firm które na co dzień się tu reklamują i przeliczcie z przymrużeniem oka oczywiście jak to powinno wyglądać w praktyce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiłeś konkretne wyliczenia, nie wiem w takim razie jakim cudem można oferować vps-y za 20-30zł. Może jakaś amerykańska firma która kupuje sprzęt bezpośrednio u producenta w dużych ilościach i z dużymi rabatami da radę. Do tego jakiś zautomatyzowany proces nadzoru tego wszystkiego.

Z drugiej strony ceny kształtuje rynek, więc jeśli klienci chcą kupować niepełnowartościowy produkt to i tak to zrobią. Później w razie problemów obsmarują firmę na forach i kółko się zamyka.

Wynika z tego, że vps-y z administracją poniżej 100zł to marzenie (zakładając, że chcemy dostać takie parametry jakie mamy na papierze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wynika z tego, że vps-y z administracją poniżej 100zł to marzenie (zakładając, że chcemy dostać takie parametry jakie mamy na papierze).

 

Dokładnie. W tej cenie można oferować jedynie wersję root ;)

 

edit: Wiesz.. wyliczenia mogą się różnić od rzeczywistości ale nie będzie to różnica na tyle znacząca aby móc oferować rozsądną usługę w bardzo niskiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre osoby wydają się być zaskoczone cenami vpsów. Jak dla mnie 100 netto to minimum za vpsa jeśli ma to być realna oferta na poziomie. Vpsy po 30zł mają mały sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×