Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość cfg

Komputer i monitor/y dla grafika

Polecane posty

@d.v.

Taki komputer wystarczy na długo?

Na mój rzut oka wygląda na maksymalne wykorzystanie tej sumy. Bardzo ciekawa oferta.

A jak w sprawie monitora? Dobry jest czy średni?

 

Obróbka grafiki to nie gierki - tutaj wymagania nie rosną o 200% miesięcznie. Taki zestaw, jak przedstawiony przeze mnie spokojnie wystarczy Ci na minimum 2-3 lata.

 

 

Dobry monitor kosztuje od 5k zł wzwyż. Bardzo dobry powyżej 10k. Ten jest średni, jeśli patrzeć na wszystkie dostępne modele. Ale jeśli spojrzeć pod kątem ceny, to jest to rewelacja, naprawdę nie znajdziesz wielu monitorów w tym przedziale cenowym, które mogłyby z tym modelem konkurować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

Myślę, że jednak narazie skupie się właśnie na tym zestawie.

Nie mam pieniędzy na tak drogi monitor - typu właśnie 5k, 10k zł.

 

Myślę, że aktualnie nie jest mi aż tak potrzebny idealny monitor do pracy.

Jeżeli chodzi o sam komputer to wystarczy na pewno - same nowości.

 

Jeżeli chodzi o MAC to na pewno kiedyś się skuszę na Macintosha, ale drogo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cracked: zgodzę się, że standardowe karty nVidii (GeForce) to badziew, przekłamania kolorów są straszne, w sumie poza gierkami te karty do niczego się nie nadają. Ale nie powiesz mi, że taka np. Quadro FX 5800SDI to też daleko w tyle jest...

 

 

Autorowi tematu nic konkretnego nie polecę, bo to bez sensu sobie spekulować nie znając widełek cenowych. Sama karta graficzna może kosztować powyżej 30 tysięcy.

 

Kto tutaj mówi o GF? Chodzi o Quadro, których cena jest mocno przesadzona. FX5800 kosztuje aż 7 tyś $ a jest słabszy od... tańszej o 5 tyś $ ATI FIREPRO V8750.

Kończyć nie muszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do karty graficznej to bym poczekał na Radeona 5870 (najszybsza jednordzeniówka). Mają być do kupienia na początku października. Cena ~1400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

krk najszybsza w czym? dopóki nie wejdzie do standardu używanie GPU do takich zadań, jakie robi teraz CPU, to jedyne rozsądne wyjście to modele typowe dla stacji graficznych (nie będę powtarzał modeli wymienianych przez innych)... w innym wypadku Radeon 3650 będzie równie sensowny co Geforce 285...

przestań polecać mu sprzęt dla gracza, bo nie tędy droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam przeczytać to http://www.frazpc.pl/artykuly/755/ATI/Rade...850/Technologia

 

czyli co twierdzisz, że ta karta nie nadaje się dla grafika tak ?

 

Myślę, że grafik powinien określić oprogramowanie na którym pracuje a oprogramowanie narzuca tak naprawdę sprzęt, bo jeżeli oprogramowanie wszystko i tak liczy i renderuje na CPU to jakiego grzyba grafika za 7tyś $ czy nawet za 1400 pln jeżeli ma tylko wyświetlić to na monitorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

krk oczywiście, że tak twierdzę - rzuciłeś trochę marketingowej propagandy, przestań z uporem maniaka forsować twór dla graczy...

 

EDIT:

Jeśli autor wątku ma soft, który będzie używał GPU jak CPU, to spoko.. ale o ile mi wiadomo na razie jeszcze trzeba wstrzymać się z podjarką w tym temacie.. a ewentualne zakupy nie mają teraz sensu, bo za pół roku czy rok, jak ta technologia będzie już rozwinięta, to aktualne modele będą co najwyżej średnimi modelami (w myśl zasady "nigdy nie kupuje się najnowszego sprzętu na rynku").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krk, jedno pytanie - pracujesz w grafice (2D/3D)? A może przy obróbce video? Albo w DTP? Z tego co widzę, to chyba nie bardzo... Profesjonalne karty graficzne to nie tylko prędkość przetwarzania tekseli, tutaj największe znaczenie ma sprzętowe wsparcie funkcji oferowanych przez oprogramowanie. Oprogramowanie, które pracuje inaczej niż silniki gier. To nie jest wymysł marketingowy, że porządna karta do obróbki wideo czy renderingu kosztuje kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt razy więcej od najmocniejszych kart "cywilnych", ta technologia po prostu tyle kosztuje, choćby ze względu na nietypowe rozwiązania i niewielką ilość produkowanych egzemplarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten dell, ale 17" ekran to jednak troszeczkę mało. Trzeba by do niego dokupić zewnętrzny monitor, a to juz się przestaje kalkulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jadę na m4400 15,4 cala i jest.. no ale fakt grafikiem nie jestem :)

 

Ja pracuję na Eizo FlexScan (niestety tylko S1931) i jakościowo jest świetny ale ma 2 minusy - za mała rozdzielczość (ale to wynika z tego, że ma tylko 19'' i jak projektuje coś na szerokość 1000px to nie mieści się w okienku Fireworksa) i po jakimś tygodniu niestety wypadł 1 piksel i 1 subpiksel, na szczęście są w miejscach mało przeszkadzających. Przy niższych modelach Eizo nie ma jakiś ekstra programów "zero martwych pikseli" itp.

 

Z ciekawostek, kiedyś projektowałem coś co było jasno szare i na moim Eizo było ładnie widoczne ale klient ciągle uparcie twierdził, że dlaczego ja robię taką dużą białą plamę, jak do niego pojechałem okazało się, że jego monitor nie wyświetlał całego zakresy skali szarości.

 

Kupując Eizo dany model ma 2 lub 3 wykonania podstawy, każda umożliwia większe regulację w innej osi, wybierz tą która Ci bardziej odpowiada.

 

A wracając jeszcze do kwestii wybory PC i MAC na to wpływa wybór oprogramowania. W moim przypadku musi to być PC bo większość prac otrzymuję w corelu + jakie inne programy, które są tylko na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

Moje oprogramowanie to większość ze stajni Adobe, też Corel no 3ds Max. To są główne programy jakie używam w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na podobnym sofcie (InDesign, PS, Illustrator, Flash, Dreamweaver, Acrobat, Corel X3 + czasami Max), więc mogę zagwarantować, że podany przeze mnie zestaw będzie niemal idealny do takiego oprogramowania (do ideału brakuje tylko monitora z próbkowaniem, ale to cholernie wysokie koszta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak o Macu wiesz tyle co nic, to się nie odzywaj wink.gif

Zajmowałem się składaniem piecyków swego czasu i bardziej interesują mnie bebechy niż ładny dizajn, za który trzeba wybulić chore pieniądze w przypadku apple-a. O systemach operacyjnych rozmawiać nie zamierzam, każdemu co lubi.

Żeby nie było, macałem się z imac G3 (dość historia już) oraz macbookiem. Nie trafia to jednak do mnie.

 

ps. dość mylący jest emoticon na końcu zdania, więc nie wiem czy to ironia czy nie, bo męczą mnie pogadanki na temat mac vs pc.

Jak kogoś stać, niech mu chwała i cześć, i długa żywotność sprzętu.

 

Cracked: zgodzę się, że standardowe karty nVidii (GeForce) to badziew, przekłamania kolorów są straszne, w sumie poza gierkami te karty do niczego się nie nadają. Ale nie powiesz mi, że taka np. Quadro FX 5800SDI to też daleko w tyle jest...

 

Jeszcze jedno - Joszu, od kiedy EIZO robi matryce? Pracuję na ich monitorach od lat, w domu mam w domu starego, niezniszczalnego 21" FlexScan T965 z kineskopem Sony, obecnie EIZO wykorzystuje matryce Samsunga.

W przypadku monitora najważniejsze, żeby posiadał matryce PVA/S-PVA, unikaj jak ognia matryc TN (tanie matryce z olbrzymimi przekłamaniami).

 

W kwestii karty graficznej, to dodam, że autor chce karty do wszystkiego na raz.

Niestety, do prepressu czy generalnie dtp tylko i wyłącznie produkty matroxa. Po dziś dzień pamiętam jak mi szczęka opadła po podpięciu staruśkiego G200 i ujrzeniu soczystych kolorów.

Do 3D nvidia quaddro. Nie jestem tu stronniczy dla zasady, tylko pomimo dedykowanym kartom firegl od ati ich wydajność była słaba.

Rendering zajmował dużo więcej czasu. Porównanie miałem przy produktach ze średniej póły, bo do sprzętu za najgrubsze tys. niestety nie każdy ma dostęp.

 

W sprawie monitorów, przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Ja do proofa cyfrowego ciągle jeszcze CRT używam. Ściślej samsunga 959nf na matrycy diamondtron produkcji mitsubishi, z której eizo również korzystał.

Co do obecnie stosowanych przez eizo matryc, produkowanych przez samsunga, całkowicie się zgadzam.

 

btw. TN nigdy nie nadawało się do zastosowań graficznych.

Zdaje się nec ma kilka modeli na s-ips. W sumie to chałturzył tylko tworząc monitory dla segmentu domowego, i to jeszcze w wersjach budżetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×