Skocz do zawartości

Polecane posty

Jako swiezy uzytkownik neteasy.pl gdzies zale musze wylac ;)

 

~7:30 serwer nie dziala (jinks.neteasy.pl) - wyslany ticket,

9:00 zero odzewu, nie wiem czy ktos cos robi czy ma to gdzies czy jeszcze spi, nic sie nie od rana nie zmienilo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie odpowiada, bo na pewno pracują nad rozwiązaniem problemu. Spokojnie :)

 

spokojny bede jak bedzie dzialac ;), moj poziom zdenerwowania rosnie proporcjonalnie do ilosci czasu ktory uplynal a iloscia stron ktore juz tam przenioslem :)

 

pozatym mogliby sobie jakies autorespondera postawic ktory bedzie w tym czasie odpowiadal ze w tym czasie zajmuja sie usuwaniem awarii i narazie nie odpowiadaja na zgloszenia, zaspokoilo by to moja podstawowa potrzebe uzyskania informacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu masz najzwyklejszego w świecie pecha. Moja strona na tym serwerze działa praktycznie od samego początku bez przerw (jedna, 2-godzinna była jakiś miesiąc temu). A ja osobiście wolę, aby zamiast ustawiania respondera admin mógł się skupić na przydatnych rzeczach - przecież jak naprawią, to naprawią, nie będzie to ani wcześniej ani później niż powinno być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu masz najzwyklejszego w świecie pecha. Moja strona na tym serwerze działa praktycznie od samego początku bez przerw (jedna, 2-godzinna była jakiś miesiąc temu). A ja osobiście wolę, aby zamiast ustawiania respondera admin mógł się skupić na przydatnych rzeczach - przecież jak naprawią, to naprawią, nie będzie to ani wcześniej ani później niż powinno być...

 

admin ma sie skupic oczywiscie na naprawie tylko zakladam ze jest tam wiecej niz 1 osoba, i moze dodac informacje do sekcji "wiadomosci" ze serwer niedziala/dziala, (tak jak teraz to sie stalo po 2,5h, pozatym ta minuta ktora musi poswiecic dostarcza informacji wszystkim a z perspektywy kilkugodzin nie jest to chyba wielka strata, nie musialbym slac ticekta i juz ta minuta by sie zwrocila ;) bo widzialbym aa niedziala, ktos cos robi ok)

 

Nie chce sie domyslac ze ktos cos robi tylko chce to wiedziec, jezeli ktos 2h nie odpowiada to rownie dobrze moge sie domyslac ze admin poszedl za przeproszeniem do wc i sie zaczytal ;) a teraz to wyglada mi to tak ze informuja o awariach publicznie dopiero jak zaczyna wiecej ludzi ich nekac.

 

ostatecznie nie skreslam ich bo wiadomo cena atrakcyjna, jak bedzie zle to bedzie przynajmniej tani testowy serwer.

pozdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc od początku:

1) serwer jinks padł około 7:30 i musieliśmy przeprowadzić na nim poważną operację chirurgiczną ;). Powiodła się. Kończy się robić rebuild raidu co może spowodować jakieś lekkie problemy z loadem (zamiast standardowego ~2 na quadzie jest około 6-7).

2) informacje od godziny 9 rano na bieżąco pojawiały się w Panelu Klienta, na tickety odpowiadaliśmy w dalszej kolejności. Serwer wstał o godzinie 10:30, więc działa od grubo ponad godziny. Nasz regulaminowe SLA nie zostało przekroczone.

 

Prywatnie: dziwi mnie podejście niektórych osób ;). Jesteśmy firmą o prawie 3 letnim stażu, serwer jinks stoi od 4 miesięcy i miał przez ten czas uptime 100%, generalnie wszystkie serwery moga pochwalić się dostępnościa powyżej 99,8% a tutaj pojawiają się twierdzenia, że admin siedzi w wc, albo support nie odpowiada na tickety przez godzinę tak jakby cała nasza ekipa była znana z tego, że w przypadku awarii wyjeżdza na Bahamy.. Dla mnie to jest zrozumiałe "samo przez się", że jak jest awaria to ktoś się tym zajmuje. Tak samo jak Wam zależy nam na tym, żeby wszystko działało sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc od początku:

1) serwer jinks padł około 7:30 i musieliśmy przeprowadzić na nim poważną operację chirurgiczną ;) . Powiodła się. Trwa teraz rebuild raidu co może spowodować jakieś lekkie problemy z loadem (zamiast standardowego ~2 na quadzie jest około 6-7).

2) informacje od godziny 9 rano na bieżąco pojawiały się w Panelu Klienta, na tickety odpowiadaliśmy w dalszej kolejności. Serwer wstał o godzinie 10:30. Nasz regulaminowe SLA nie zostało przekroczone.

 

Prywatnie: dziwi mnie podejście niektórych osób :) . Jesteśmy firmą o prawie 3 letnim stażu, serwer jinks stoi od 4 miesięcy i miał przez ten czas uptime 100%, generalnie wszystkie serwery moga pochwalić się dostępnościa powyżej 99,8% a tutaj pojawiają się posty, że admin siedzi w wc, albo support nie odpowiada na tickety przez godzinę tak jakby cała nasza ekipa była znana z tego, że w przypadku awarii wyjeżdza na Bahamy.. Dla mnie to jest zrozumiałe "samo przez się", że jak jest awaria to ktoś się tym zajmuje.

 

jezeli ktos jest od rana na waznym spotkaniu i ma pokazac pewne rzeczy ktore sa na tym serwerze i wydzwania mi ze serwer nie dziala a ja nie jestem w stanie powiedziec dlaczego bo nie mam zadnej informacji to mam powody zeby sie chyba zdenerwowac, tym bardziej ze wlasnie z tego typu problemow musielismy zmieniamy serwery bo mamy dosc sluchania jak wydzwaniaja klienci z bluzgami bo serwer nie dziala, dzieki braku kontaktu telefonicznego nie musicie odbierac fonow od takich jak ja wiec nie macie tyle stresow, wiec prosze zrozumiec druga strone ktora ma telefon i musi go odbierac i nie moze przedstawic zadnych konkretow, bo sama nic nie wie

 

konczac jak powiedzialem nie wyrokuje, moze faktycznie obrzydliwy zbieg okolicznosci, wiec mi sie tam nie obrazac od razu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy dosc sluchania jak wydzwaniaja klienci z bluzgami bo serwer nie dziala, dzieki braku kontaktu telefonicznego nie musicie odbierac fonow od takich jak ja wiec nie macie tyle stresow, wiec prosze zrozumiec druga strone ktora ma telefon i musi go odbierac i nie moze przedstawic zadnych konkretow, bo sama nic nie wie

 

Jeśli my oferujemy usługę o jakimś tam standardzie - czyt. SLA 3h, support mailowy 24h, support telefoniczny na wyraźne życzenie po otrzymaniu pinu, a ktoś dalej ją odsprzedaje jako usługę o standardzie znacznie wyższym to już niestety nie jest nasza wina. Informacje pojawiały się na bieżąco w panelu klienta jak awaria została zdiagnozowana, Twój nick niewiele mi mówi, więc nie mogę sprawdzić w jakim czasie dostałeś odp na ticket.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli my oferujemy usługę o jakimś tam standardzie - czyt. SLA 3h, support mailowy 24h, support telefoniczny na wyraźne życzenie po otrzymaniu pinu, a ktoś dalej ją odsprzedaje jako usługę o standardzie znacznie wyższym to już niestety nie jest nasza wina. Informacje pojawiały się na bieżąco w panelu klienta jak awaria została zdiagnozowana, Twój nick niewiele mi mówi, więc nie mogę sprawdzić w jakim czasie dostałeś odp na ticket.

 

dostalem po ok. 2h chwile przed pojawieniem sie info na stronie, narazie nikt nieczego nie odsprzedaje poki co testuje i nakreslam sytuacje w jakiej nie chce sie znalezc ponownie, zwykly zjadacz chleba ktory zapragnal miec stronke nie wie co to jest uptime, ftp, przegladarka, on chce wiedziec dlaczego jego strona nie dziala i kiedy ewentualnie bedzie i taka informacje chcialbym mu przekazac, nie mam zamiaru sciemniac i zmyslac ze ktos cos robi skoro tego sam nie wiem.

Nigdzie nie pisalem ze bede liczyl czy minely 3h czy 5h chodzilo mi o brak informacji ktora nic nie kosztuje i tylko o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpowiednia informacja jak i reakcja pojawiła się mimo wszystko w rozsądnym, a co najważniejsze odpowiadającym regulaminowi czasie. Jeśli uważasz inaczej, to przepraszam w imieniu swoim i wspołpracowników, że Cię zawiedliśmy, zapewniam jednak, że wbrew temu co napisałes, gdy coś nie działa to rozwiązujemy problemy tak szybko jak to jest możliwe i myślę, że czyste zdroworozsądkowe myślenie sugeruje, że skoro płacisz za usługę to nam zależy, żeby użytkownik był zadowolony a awaria została usunięta możliwie szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem odpowiednia informacja jak i reakcja pojawiła się mimo wszystko w rozsądnym, a co najważniejsze odpowiadającym regulaminowi czasie. Jeśli uważasz inaczej, to przepraszam w imieniu swoim i wspołpracowników, że Cię zawiedliśmy, zapewniam jednak, że wbrew temu co napisałes, gdy coś nie działa to rozwiązujemy problemy tak szybko jak to jest możliwe i myślę, że czyste zdroworozsądkowe myślenie sugeruje, że skoro płacisz za usługę to nam zależy, żeby użytkownik był zadowolony a awaria została usunięta możliwie szybko.

 

ok, przepraszam rowniez za moje glupkowate sugestie dla ciebie i reszty ekipy ... pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×