Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzegorz S

Problemy z hostiniem na hekko.pl

Polecane posty

Witam.

 

W weekend mój hosting na hekko.pl został przeniesiony z jednego serwera na drugi, pomijając fakt, że nie dostałem żadnej informacji o takiej operacji (co prawda było wpomniane w biuletynie, ale biuletyn przychodzi z krzakami zamiast polskich liter i nawet do niego nie spojrzałem, dodatkowo przenosiny miały być w nocy, a cały poniedziałek hosting nie działał). Wracając do tematu, po przenosinach okazało się najpierw, że baza nie została przeniesiona automatem i po mojej interwencji została przeniesiona ręcznie. Niestety okazało się, że moja baza jest prawdopodobnie z przed miesiąca bo nie mam na stronie wszystkich zmian, które robiłem od około połowy sierpnia.

Na moją interwencję dostaję ciągle maile, że baza jest z weekendu. Nawet podawanie stron z cache google nic nie daje, na moje prośby o sprawdzenie bazy administrator twierdzi, że jestem cytuje :

"I nie ma Pan niczego prawa żądać, jest Pan bezczelny."

 

a na pytanie, skąd google ma inną wersję strony dostałem odpowiedź:

 

"Google nie jest wyznacznikiem niczego."

 

Czy ktoś ma pomysł co mogę zrobić tzn. jak udowodnić, że baza nie została przywrócona z odpowiedniej daty? Albo jak dochodzić do swoich praw skoro administrator mnie totalnie olewa i wciska mi, że ja nie wiem co miałem na stronie, a google pewnie mi samo wygenerowało zawartość strony?

 

Pozdrawiam

Grzegorz Sawicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma pomysł co mogę zrobić tzn. jak udowodnić, że baza nie została przywrócona z odpowiedniej daty? Albo jak dochodzić do swoich praw skoro administrator mnie totalnie olewa i wciska mi, że ja nie wiem co miałem na stronie, a google pewnie mi samo wygenerowało zawartość strony?

 

Jeżeli masz gdzieś w bazie dane zapisywane z datą, to będzie widać, że kończą się określonego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Pan dostał zarówno zrzut z backupem (ten robiony z DA), backup samej bazy zrobiony na serwerze na którym wcześniej było konto, bezpośrednie pliki wyciągnięte z folderu /mysql/login_baza/* (baza w myisam więc nie ma problemu) i żaden backup się temu Panu nie podoba.

 

I oczywiście pretensje, że cały poniedziałek hosting nie działał kiedy konto było przenoszone z piątku na sobotę..interesujące :)

 

na moje prośby o sprawdzenie bazy administrator twierdzi, że jestem cytuje :

"I nie ma Pan niczego prawa żądać, jest Pan bezczelny."

Kłamstwo. O nic Pan nie prosił tylko, cytuję: "ŻĄDAM". Dokładnie tak było to podkreślone i kilka innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto wpis z loga cms'a (jest to CMS Made Simple):

2009-09-22 07:44:07\t 0 Strony przyjazne drukarkom has been upgraded to version 1.0.3

2009-09-22 07:44:07\t 0 Link Manager Module upgraded to version 1.2.

2009-09-22 07:38:20\t 0 Captcha Module upgraded to version 0.4.

2009-07-09 13:44:11\tgsawicki 1 gsawicki User Login

 

Jak widać, między lipcem i wrześniem jest dziura. Owszem do sierpnia rzadko się logowałem, ale od sierpnia zacząłem intensywnie pracować nad stroną, dodałem kilka nowych stron (np. opis nowego oprogramowania, które zacząłem sprzedawać).

 

Mam nowy dowód, na serwerze jest plik z sitemapą (pliki są akurat akturalne, tylko baza jest stara) wygenerowany przez cms'a i jest tma taki wpis:

 

<url>

<loc>http://xxxx.pl/xxxxx/xxxx-monitor</loc>

<lastmod>2009-09-16</lastmod>

<priority>0.4</priority>

<changefreq>daily</changefreq>

</url>

 

Co oznacza, że 16 września została zmodyfikowana strona, które w tej chwili w ogóle nie ma w portalu (jak bym ją usunął, to przecież zniknęła by z sitemapy, mało tego miałbym ślad w logu, że tego dnia jakąś aktywność miałem.

 

Dodatkowo cms przy wejściu w administracje chce się upgradować, ponieważ baza jest starsza niż wersja plików, a ja bazę upgradowałem razem z wersją plików jak podgrywałen nową wersję cms'a 6 września (mam nawet backup plików z taką datą na serwerze)

 

Jeśli chodzi o odpowiedź admina z hekko to:

Strona w poniedziałek nie chodziła bo baza się w ogóle nie przeniosła i cms się pewnie wywalał.

Jeśli chodzi o moje żądania, to owszem żądałem sprawdzenie i przywrócenia bazy z weekendu, bo według mnie jako klienta hostingu jest prawo aby hosting nie stracił moich danych, a według mnie, stracił dane.

 

Niestety odpowiedzi Administratora z Hekko są ciągle w tym samym tonie, że to moja baza i jest z piątku i na pewno jest taka jaka powinna być. Najgorzej, że mam wrażenie, że administrator nawet nie chce tego sprawdzić, albo sprawdził i wie, że coś jest nie tak, ale się nie chce przyznać, że baza jest stara.

 

 

Coś czuje, że tej bazy już nie odzyskam i będę musiał stracić co najmniej jeden dzień pracy aby odtworzyć swój portal. Nawet nie wiem czy mają gdzieś stary serwer aby pobrać stamtąd jeszcze raz bazę danych (jak ja był bym administratorem to bym tak zrobił), podejrzewam, że serwer został już wyczyszczony, więc cała wrześniowa praca poszła na marne.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Grzegorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chce bronić hekko bo zbytnio to nie jest moim zadaniem, ale jak coś to nawet proszę:

 

 

Regulamin hekko

22.Robienie kopii bezpieczeństwa pozostaje w gestii klienta i to on jest odpowiedzialny za jej aktualność. Usługodawca wykonuje regularne backupy, lecz udostępnione zostają tylko w razie awarii serwera lub za uiszczeniem należnej opłaty zgodnie z cennikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie wiem czy mają gdzieś stary serwer aby pobrać stamtąd jeszcze raz bazę danych (jak ja był bym administratorem to bym tak zrobił), podejrzewam, że serwer został już wyczyszczony, więc cała wrześniowa praca poszła na marne.

 

Jak grochem do ściany.. (jest to dział luźnych rozmów więc..)

W wątku którym korespondował Pan z nami otrzymał Pan informację, że baza została stamtąd ponownie pobrana. Serwer cały czas stoi (również ten z backupami które robimy na potrzeby awarii) i na dwóch serwerach jest ta sama baza którą Pan już otrzymał.

 

Niestety odpowiedzi Administratora z Hekko są ciągle w tym samym tonie, że to moja baza i jest z piątku i na pewno jest taka jaka powinna być. Najgorzej, że mam wrażenie, że administrator nawet nie chce tego sprawdzić, albo sprawdził i wie, że coś jest nie tak, ale się nie chce przyznać, że baza jest stara.

Oczywiście Pan wie najlepiej, leżymy do góry brzuchem i mamy Pana w dupie.

 

Mieliśmy różne wpadki i tym razem jak np. usunięcie całego konta resellera z subkontami ale w trybie pilnym staramy się rozwiązać takie sprawy i wszystkie konta zostały ręcznie poprzywracane więc nie rozumiem dlaczego sądzi Pan ażebyśmy Pana olali.

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edit (można dorzucić do poprzedniego posta):

Przenoszenie userów w DirectAdmin jest dziecinnie proste co potwierdzi każdy kto używa od strony administracyjnej tego wynalazku, wszystko można wyklikać i tak też było w Pańskim wypadku. I ma nawet powiadamianie błędów o czym poniżej..

Jedyny problem jaki był w tym wypadku (zdarza się czasem, bazy są różne a sposób importu/eksportu jeden, to

Unable to restore database user_baza.sql to gsawicki_portal : ERROR 1153 (08S01) at line 3935 in file: '/home/user/backups/backup/user_baza.sql': Got a packet bigger than 'max_allowed_packet' bytes.

Cóż, zdarza się.. no to baza rozpakowana z backupu który został wyklikany i prawidłowo wyeksportowany z serwera źródłowego i Pańska baza została wrzucona na serwer docelowy z konsoli, już bez błędów. Pan pisze z pretensjami, że baza nie ta. No to sprawdzamy, patrzymy w bazę - jakaś jest. Dla pewności kasujemy wszystko, wypakowujemy z backupu jeszcze raz i jeszcze raz wgrywamy. Pan pisze z pretensjami, że baza nie ta. Wchodzimy na serwer źródłowy i kopiujemy stamtąd bazę. Pan pisze z pretensjami, że baza nie ta. Wchodzimy na serwer backupowy i przenosimy pliki bazy (MyISAM). Pan pisze z pretensjami, że baza nie ta. Udostępniamy cały backup konta robiony w momencie przenosin. Pan dalej ma pretensje a tu nic więcej nie poszło nie tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam backupu bazy, żeby udowodnić jakie były dane w tablicy, ale proszę na starym serwerze sprawdzić zawartość tablicy cms_content i porównać z bazą na nowym serwerze, jeśli zawartość będzie taka sama to idę do psychiatry i nie będę więcej zawracać nikomu głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mam backupu bazy, żeby udowodnić jakie były dane w tablicy, ale proszę na starym serwerze sprawdzić zawartość tablicy cms_content i porównać z bazą na nowym serwerze, jeśli zawartość będzie taka sama to idę do psychiatry i nie będę więcej zawracać nikomu głowy.

 

Wygląda tak samo, przecież wielokrotnie ten zrzut udostępniliśmy jak i bezpośrednio wrzuciliśmy do bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×