Skocz do zawartości
Qermit

Livenet.pl - problemy

Polecane posty

Witam

 

Chciałem się podzielić ze wszystkimi moimi spostrzeżeniami dotyczącymi firmy livenet.pl. Cena, oczywiście atrakcyjna - 200zł za dobrej klasy serwer. Niestety tutaj plusy firmy livenet się kończą.

 

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć że cała serwerownia firmy livenet jest bardzo, ale to bardzo awaryjna. W przeciągu tygodnia zdarzyły się już 2 awarie. Oczywiście scenariusz ten sam. Wszystkie połączenia urywają się, po 5-10 minutach wszystko znowu zaczyna działać. W tak zwanym międzyczasie routing szaleje. Podobno, firma ma jakąś przeprowadzkę (przynajmniej tak się tłumaczą). Ale czy można się przenosić 60 dni?

Następna sprawa to panel, a właściwie jego całkowity brak. Nie ma możliwości zdalnego zresetowania/włączenia/wyłączenia serwera. Nie da się samemu ustawić rewersów IP. Nigdzie nie pokazuje się zliczony transfer z serwera (bo podobno go nawet nie zliczają)

Kolejna rzecz, która dobitnie pokazuje to, iż firma LiveNet jest firmą typu krzak, to to że wpisy w bazie whois są nieaktualne od ponad 3 lat. Pierwszy numer telefonu odebrał jakiś zdesperowany w głosie facet, drugi numer nie istniał wcale.

Po sieci chodzą miejskie legendy o tym jak klienci dzwoniący do LiveNet w przypadku zgłoszenia jakichkolwiek problemów są spławiani odłożeniem słuchawki.

 

Pewnie to nie wszystko. Mam nadzieję, że przedstawione przeze mnie informacje przydadzą się innym i nie zdecydują się na wybór firmy LiveNet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno, firma ma jakąś przeprowadzkę (przynajmniej tak się tłumaczą). Ale czy można się przenosić 60 dni?

Już jest dawno po przeprowadzce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cena, oczywiście atrakcyjna - 200zł za dobrej klasy serwer. Niestety tutaj plusy firmy livenet się kończą.

i za takie pieniądze cudów się spodziwałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aktualka

Jak juz tu wspominalem. Livenet nie polecam z tego wzgledu ze juz nie jednego oszukali.

Lepiej dolozyc te 100 zl i kupic w lepszej firmie.

 

Sam zobacz. Zapytaj ich ile tak naprawde lacza ci gwarantuja do TPSA ? 1.2 Mbps ?

To taki chwyt tylko ze ooo 100 Mb masz lacze tylko pytanie ile w tym jest do TPSA.

 

Dlaczego jest tak ze wejdzie 100 osob i ping taki ze az sie smiac chce? Np tu o gre CS 1.6 chodzi. Dlatego ze malo lacza do TPSA.

Sa takie firmy jak : etop.pl serwerydedykowane.pl

ktore co prawda pobieraja po 100 zl / mc za 1 Mbps do TPSA ale masz bez limitu i PEWNE, ze tyle masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak juz tu wspominalem. Livenet nie polecam z tego wzgledu ze juz nie jednego oszukali.

Lepiej dolozyc te 100 zl i kupic w lepszej firmie.

 

Sam zobacz. Zapytaj ich ile tak naprawde lacza ci gwarantuja do TPSA ? 1.2 Mbps ?

To taki chwyt tylko ze ooo 100 Mb masz lacze tylko pytanie ile w tym jest do TPSA.

 

Dlaczego jest tak ze wejdzie 100 osob i ping taki ze az sie smiac chce? Np tu o gre CS 1.6 chodzi. Dlatego ze malo lacza do TPSA.

Sa takie firmy jak : etop.pl serwerydedykowane.pl

ktore co prawda pobieraja po 100 zl / mc za 1 Mbps do TPSA ale masz bez limitu i PEWNE, ze tyle masz

 

 

LOL :) masz serwer za 200zł i oczekujesz cudów na styku z TP Net...

 

Dzieciaku takie rzeczy to tylko w Erze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aktualka

Dzieckiem mozesz siebie nazwac samego.

Cos nie kpw o tym o czym mowie.

Na stronach livenet.pl wszedzie napisane 100 Mb a jak napiszesz do livenetu to nawet Ci nie odpisza ile tak naprawde jest do TPSA lub ewentualnie kita wcisna ze 100 Mb ;]

 

Bo teraz pytanie skoro faktycznie Livenet proponuje wam wszystkim 100 Mb do wszystkich sieci w tym powiedzmy niech bedzie 1 Mbps do TPSA to czy to gow..oplaca sie brac? No przyznajmy szczerze

 

Przeciez wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy ze to 100 Mbps to nie tak do konca hop. To nie wszystko takie ladne pieknie jak wyglada. TPSA nie daje lacz za darmo.

Dlatego ja wole postawic na takie serwerownie jak atman, nephax czy etop bo przynajmiej ok zaplace te 400 zl + 300 zl za TPSA 4 Mbps (bo 1 Mbps juz jest w serwerze)

Niz za 500 zl miec max 2 Mbps do TPSA i sie pozniej gryzc. Pytanie czy w ogole daja cos do TPSA lo. Oczywiście nie wspominajac o tym ze jak serwer sie zepsuje to 5 dni sie czeka na naprawe, w tym zero rekompensaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że i w Livenecie dało by się wykupić gwarantowane pasmo do tpnetu z odpowiednim SLA... ale nie za 200zł/miesięcznie.

 

Co do tekstu

Dzieckiem mozesz siebie nazwac samego.

to dalsze stwierdzenie

Cos nie kpw o tym o czym mowie.

wyraźnie świadczy o twoim wieku... bo poważne osoby nie skracają swoich wypowiedzi w pokemoniastym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aktualka

Juz tak livenetu nie bron. Bo i tak sie osmieszaja na tym rynku i tak.

Klient dzwoni a on do niego mowi "kur...chcesz to rezygnuj" ? to jest fer ?

To moze to jest pokemoniaste dopiero.Ja bynajmiej wole zaplacic i miec swiety spokoj :D

 

No i tu powstaje pytanie dlaczego ludzie w takim razie biora taki syf ? Bo tanio. Moze byc nawet 0.1 Mbps do TPSA ale ok serwerek jest za 200 zl i to jeszcze w PL. Taki tok myslenia. Ile ja juz widzialem dzieci prowadzacych na tych serwerach serwery gier.

I tu druga strona takze jest : ten kto kupuje taki serwer gier nie zdaje sobie tez sprawy ze lepiej dolozyc 1.50 / slot w warszawie niz lagi miec na calego. Ale tak czesto jest - ludzie zamiast wybierac jakosc - wybieraja tanio i zeby tylko miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klient dzwoni a on do niego mowi "kur...chcesz to rezygnuj" ? to jest fer ?

 

 

Bo uwierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam zobacz. Zapytaj ich ile tak naprawde lacza ci gwarantuja do TPSA ? 1.2 Mbps ?

To taki chwyt tylko ze ooo 100 Mb masz lacze tylko pytanie ile w tym jest do TPSA.

 

Czy tak ciezko sprawdzic lacze do tepsy ??

 

 

wget ftp://ftp.tpnet.pl/ls-lR

--15:26:25-- ftp://ftp.tpnet.pl/ls-lR

=> `ls-lR.1'

Translacja ftp.tpnet.pl... 80.50.248.77

Connecting to ftp.tpnet.pl|80.50.248.77|:21... połączono.

Logowanie się jako anonymous ... Zalogowano się!

==> SYST ... zrobiono. ==> PWD ... zrobiono.

==> TYPE I ... zrobiono. ==> CWD nie jest potrzebne.

==> SIZE ls-lR ... 234686199

==> PASV ... zrobiono. ==> RETR ls-lR ... zrobiono.

Długość: 234686199 (224M)

 

22% [===========================================> ] 52.946.900 5,23M/s eta 32s

 

 

Mam serwer w livenet.pl i nie narzekam, choc w ostatnich dniach bylo kilka awarii ktore zdarzaja sie kazdemu to mimo wszystko dalej chce u nich miec serwer.

 

Moze nie jest to pelne 100mb ale nie ma sie co dziwic samo ftp.tpnet.pl stoi na 100mb i nie tylko ja w momecie dokonywania testu pobieram pliki z tego serwera.

 

Dlaczego jest tak ze wejdzie 100 osob i ping taki ze az sie smiac chce? Np tu o gre CS 1.6 chodzi. Dlatego ze malo lacza do TPSA.

 

Pochwal sie swoja maszyna, jaka masz konfiguracja oraz pokaza screeny z obciazenia systemu, masz zerowe pojecie od tym od czego tak naprawde zalezy ping w grze, krotkie myslenie wszystko to winna tepsy a moze pogody na dworze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aktualka

Wiesz no nie musisz wierzyc. Jestem zywym przykladem tego ze tak wlasnie sa obslugiwani klienci

Raz zadzwonilem z pytaniem kiedy bedzie rozwiazana awaria bo przeciez juz dosc dlugo trwa a on powiedzial "kur..chcesz to rezygnuj" dowidzenia.

Przeciez nie oczernialbym kogos jesli by tak nie bylo.No szkoda ze nie mam nagrywanych wiadomosci :D bo tak to nie udowodnie

 

  • Procesor: Intel Core 2 Q9400 Quad Core, 2.66GHz, 1333 FSB, 6MB Cache (Quad Core)
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Dysk twardy: 500 GB - 2 szt.

450 zl netto :) po dogadaniu z serwerownia no w tym oplacam + 3 Mbps lacza do TPSA

Takze 10 Mbps w tym 4 Mbps do tpsa mi w zupelnosci styka naprawde. I tu o transfer martwic sie nie musisz. Tez plus

Serwery gier prawde mowiac az tak duzo tego lacza nie trzepia

To jest warszawa oczywiście. Tutaj ping jak i lacza sa stabilniejsze bo tu wlasnie jest centrum gdzie zbiegaja sie wszystkie sieci :) A jeśli mowisz ze masz co chwila awarie i nie odchodzisz to widocznie nie trzeba Ci sporej jakosci.

Ja ci musze powiedziec ze od nowego ten serwer nigdy jeszcze na 2 min nawet nie stanął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz no nie musisz wierzyc. Jestem zywym przykladem tego ze tak wlasnie sa obslugiwani klienci

Raz zadzwonilem z pytaniem kiedy bedzie rozwiazana awaria bo przeciez juz dosc dlugo trwa a on powiedzial "kur..chcesz to rezygnuj" dowidzenia.

Przeciez nie oczernialbym kogos jesli by tak nie bylo.No szkoda ze nie mam nagrywanych wiadomosci :D bo tak to nie udowodnie

 

Jaki dokladnie miales problem z serwerem co sie dzialo dokladnie ? nie wierze ze po 1 telefonie zostales tak przywitany, mialem raz problem z ramem zadzownilem wyjasnilem dokladnie problem i na 2 dzien mialem wymieniony ram. Do tej porty mam spokoj ze sprzetem, zadnych problemow, kilka razy pisalem maile, odpowiedz zostala mi udzielona tego samego dnia po paru godzinach lub na 2 dzien jesli problem byl bardziej zlozony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aktualka

Ja mialem awarie serwera dokladnie 4 i pol dnia. Czekalem. Oczywiscie administracja o tym wiedziala. Po czym nawet kasy juz nie zwrocili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialem awarie serwera dokladnie 4 i pol dnia. Czekalem. Oczywiscie administracja o tym wiedziala. Po czym nawet kasy juz nie zwrocili.

 

 

4 dni ?? chyba zartujesz to nie leaseweb zeby tyle czekac na usuniecie awarrii, piszesz maila lub dzwonisz i problem jest rozwiazywany

 

 

Nadal nie udzieliles odpowiedzi co dokladnie bylo nie tak z serwerem ?? awaria to troche ogolnie powiedziane, system sie sypal czy cos ze sprzetem bylo nie tak

 

 

Nie udzieliles mi tez odpowiedzi jaki miales serwer w livenet.pl jakie dokladnie parametry Chyba wiesz co zamawiales ?

 

 

Jesli nie jestes w stane udzielic tych informacji, to jestem w 100% pewien ze nie miales wogole serwera w livenet.pl, skoro nawet tak prostego testu jak pobranie pliku nie byles w stanie zrobic z wlasnego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aktualka

A co za roznica jaki serwer mialem? Bo nie wiem co do rzeczy to ma. Serwer nawet 1 Ghz ma dzialac czyz nie ?

 

A druga kwestia skad mam wiedziec co bylo serwerowi ? Po prostu nie odpowiadal na ping.

Zazwyczaj w livenecie bylo tak ze administrator musial dac restarta ;] zeby w ogole zaczelo dzialac. Oczywiscie w tym czasie wszystkie uslugi trzeba bylo wlaczac od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 dni ??

 

Jeśli instalacja maszyny dla klienta trwa 3 tygodnie to 4,5 dnia w przypadku awarii jakoś mnie nie dziwi :D livenet to specyficzni ludzie, ogólnie to omijać ich jak ognia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×