Skocz do zawartości
bear007

Jak sprawdzić czy eAccelerator działa?

Polecane posty

Zainstalowałem eAcceleratora i nie wiem czy on działa czy nie. Jego panel kontrolny pokazuje zkeszowanie tylko jednego pliku (?). Coś jest nie tak? nie wiem co zrobić, pomóżcie. eacc.jpg

 

Czy trzeba po zainstalowaniu eAcceleratora zmienić jakoś pliki PHP? Czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia są a pliku php.ini tam trzeba go skonfigurować zgodnie z potrzebami. Nie wiedziałem że eA ma penel :) jak w phpinfo() jest napisne że eAcceleratora enabled to akcelerator działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałem eAcceleratora i nie wiem czy on działa czy nie. Jego panel kontrolny pokazuje zkeszowanie tylko jednego pliku (?). Coś jest nie tak? nie wiem co zrobić, pomóżcie.

 

Czy trzeba po zainstalowaniu eAcceleratora zmienić jakoś pliki PHP? Czy coś innego?

A po przeładowaniu serwera wywoływałeś inne strony oprócz tej z panelem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały test i uruchomiłem ten panel na 4 różnych serwerach i na 2 widać więcej plików a na 2 tylko ten jeden, wygląda jak by przy każdym odświeżeniu strony czyścił się cache.

 

Na tych serwerach co działa to php jest raz jako mod_php + apache a drugi raz jako fcgi + lighttpd

Na tych serwerach co nie działa to php jest jako fcgi+suphp + apache

 

Może w jakiś sposób nie działa gdy jest suphp.

A jakie Ty masz php ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

suphp rozmawia z php cgi nie fastcgi. Proces ginie po wykonaniu skryptu. eaccelerator ma sens przy dłużej żyjącym procesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suphp rozmawia z php cgi nie fastcgi. Proces ginie po wykonaniu skryptu. eaccelerator ma sens przy dłużej żyjącym procesie.

Czyli w/g tego co piszesz w przypadku suphp+cgi (i chyba też samo cgi) eaccelerator po prostu nie działa ? Czy tylko nie pokazuje, że działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic generalnie nie daje. Poza zwiększonym czasem generacji php. Eaccelerator jest po to aby w cache sobie trzymać skompilowany php. Jak proces ginie po jednym wykonaniu to cache też. Do tego nie użyje dzielonej pamięci między procesami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Prohost

 

A jak sprawić, żeby eAccelerator chodził w tym trybie stałym? Memcached mam uruchomionego jako oddzielny proces i Apache się z nim komunikuje. Ściągnąłem panel do niego i mi ładnie keszuje. Jak więc zrobić to z eAccelem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak sprawić, żeby eAccelerator chodził w tym trybie stałym? Memcached mam uruchomionego jako oddzielny proces i Apache się z nim komunikuje. Ściągnąłem panel do niego i mi ładnie keszuje. Jak więc zrobić to z eAccelem?

W kataalogu źródła eacceleartora jest plik control.php i to jest ten control panel co w pierwszym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×