Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bear007

Kopia i przenoszenie całego serwera VPS

Polecane posty

Witajcie,

 

Mam VPS-a na którym codziennie coś tam potrzebnego instaluję, konfiguruję itd. Zabiera to cholernie dużo czasu. Zacząłem zastanawiać się nad czymś takim. Jeżeli z jakiegoś powodu będę musiał zmienić serwer np. zastąpić VPS-a serwerem dedykowanym to jak przeniosę cały system z całą konfiguracją na nowe miejsce?

 

Jeżeli będę miał bardzo dużo czasu to mogę żmudnie odtwarzać po kolei wszystkie operacje jakie zrobiłem: co zainstalowałem, co jak ustawiłem, bo robię sobie jakieś notatki. Ale kiedy to będzie kwestia godzin żeby przeprowadzić taką przeprowadzę? Jeżeli na mojej stronie będą klienci a ja będę musiał zapewnić im stabilność usług?

 

Jak to się robi? Czy są jakieś uniwersalne rozwiązania nurtującego mnie problemu?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz na nowym zainstalować potrzebne paczki i przenieść odpowiednie konfigi z /etc

No a dane mozesz przez ftp/scp przepchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję się nie martwić, bo zawsze będziesz mógł na serwerze dedykowanym wgrać kernel do wirtualizacji Xen/OpenVZ, stworzyć sobie VPSa i przenieść całość rsync'iem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też poeksperymentować z zrzuceniem całego dysku VPS na maszynę dedykowaną, doinstalować odpowiedni kernel na dedyku. Z tym, że zwykle żeby system był widziany w sieci wymaga poprawienia konfiguracji, a więc dobrze by było mieć dostęp do KVM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz na nowym zainstalować potrzebne paczki i przenieść odpowiednie konfigi z /etc

No a dane mozesz przez ftp/scp przepchnąć

 

A czy jest jakiś tutorial do tego ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×