Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tom544

Pytanie Analfabety o ... awaryjną kopię domeny (?)

Polecane posty

Witam,

 

z góry przepraszam za małą fachowość pytania - jak w temacie - laikiem całkowitym jestem i brak mi wiedzy.

 

Przedmiot pytania jest taki:

 

Mam domenę, wykupiony hosting. Pod domeną jest jakaś prosta stronka oraz zarejestrowanych kilka skrzynek pocztowych. I wszystko działa pięknie i jestem zadowolony do czasu... no właśnie, aż serwer na którym to wszystko jest padnie.

 

Nie prowadzę firmy i zarówno strona, jak i maile są do użytku prywatnego, jako hobby. Nie chcę więc płacić za duże, profesjonalne serwerownie z dużą powierzchnią i dużym transferem, jako że i tak bym tego nie wykorzystał. Jednak dostawcy wirtualni mają to do siebie, że czasami po prostu, usługa przestaje działać. Wykupuję wtedy usługę u innego dostawcy, ładuję stronkę, przekierowuję DNS, zakładam skrzynki pocztowe i znowu przez jakiś czas mam spokój ... do kolejnego padu.

 

Przeżyłem to już kilka razy, a najbardziej irytujące jest to, że w czasie, gdy domena jest w wirtualnym niebycie nie dochodzą do mnie maile [czasem ważne!]

 

Stąd mój pomysł aby, tę samą domenę wrzucić równolegle na inny 'badziewny' serwer, z taką samą stroną i tymi samymi skrzynkami mailowymi, ale innym DNS. Taki mirror....:). Jak jeden padnie to drugi jednak mail przyjmie [jak mam nadzieję]

 

Czy to w ogóle jest możliwe? Jak to zrobić?

 

Rejestracja delegacji domeny odbywa się u niezależnego operatora.

 

Mam niesmiałą nadzieję, że ktoś mnie zrozumie.

 

Pozdrawiam wszystkich mądrych ludzi

 

TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli serwer pocztowy nie odpowiada, serwer nadawcy powinien wysłać ponownie wiadomość po kilku godzinach.

 

u jakich usługodawców miałeś hosting/pocztę? skoro dostajesz czasem "ważne maile", może warto jednak przenieść się do porządnego ISP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie.. jest jakiś tam pulpit cenowy, który gwarantuje jako taką jakość (w sensie dobrą jakość, taką, że nie musisz mieć swoich obaw).. nie wiem, czy w tym momencie dajesz 10zł rocznie za jakiś szit z Allegro... ale zamiast myśleć o drugim dziadostwie, uzbieraj kasę, która zagwarantuje normalny poziom usług... backup będzie robił usługodawca, tylko daj mu trochę swojej kasy na taki właśnie poziom usługi.. tak od 50zł rocznie zaczyna się już coś "ludzkiego"... a oferty znajdziesz na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prostą stronkę oraz kiolka kont pocztowych spokojnie możesz utrzymać w kosztach 50-100 zl/rok - a kupowanie kilku serwerów nie ma w tym momencie większego sensu

 

Podaj tylko jakie obecnie masz parametry usługi, albo najlepiej ile wykorzystujesz.

 

Ja od siebie mogę ci polecić ovhost.pl - u tej drugiej firmy mam swoje strony i naprawdę świetnie chodzą, support też niczego sobie.

 

Jak chcesz sobie potestować to masz 14 dni testu lub ci mogę konto utworzyć za free bo mam u nich resellera - napisz PW i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informacje!

 

Kilka dodatkowych wyjaśnien, jako odpowiedź na posty:

 

Aktualnie mam wykupiony hosting w Netarteria.pl. Na ogół działa OK, ale dzisiaj była kilkugodzinna awaria [już naprawili i działa - dobre i to]. To jest, jak do tej pory, mój najdroższy usługodawca. Poprzednicy byli gorsi i znikali bez uprzedzenia.

 

Ważność maili jest rzeczą względną. Oczywiście ani życie ani majątek od nich nie zależy [od tego są konta komecyjne, służbowe]. Mam wykupioną fajną prywatną domenę z moimi inicjałami [krótka i łatwa do zapamiętania] i dlatego nie za bardzo chcę używać skrzynek typu gmail, o2, wp etc. Wiem, że został do mnie wysłany mail w trakcie awarii [o której nie miałem pojęcia] i na pewno on nie doszedł. Na serwerze mam założone stałe przekierowanie kopii maila na adres w gmailu - taka kopia zapasowa, do której mogę się też z komórki dostać. Niestety maile wysyłane w czasie awarii serwera nie dotały również do gmaila (bo niby jak, skoro nie weszły na serwer?). Tak wiec delegacja [przekierowanie] niczego nie załatwia [a może ja czegoś nie rozumiem?].

 

Praktycznie nie ma takigo serwera, który by się nie uwalił od czasu do czasu. Nawet te bankowe mają czasem 'pod górkę'. Decyduje czas reakcji na awarię - im droższy serwer, tym ten czas krótszy. Ja nie mam aspiracji, ani 'żywotnej potrzeby' do serwera komercyjnego.

 

Pytanie zadałem nie z powodu czrnej rozpaczy w wyniku utraty danych, lecz jako swoistą ciekawostę, czy takie coś jak jedna domena na dwóch serwerach w ogóle jest możliwe. Szukałem w googlu, ale tam co najwyżej doczytałemsię o kopii zapasowej na innym serwerze, w celu minimalizacji ryzyka utraty danych. W moim pytaniu jednak nie o to chodzi. 

 

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie mam wykupiony hosting w Netarteria.pl. Na ogół działa OK, ale dzisiaj była kilkugodzinna awaria [już naprawili i działa - dobre i to]. To jest, jak do tej pory, mój najdroższy usługodawca. Poprzednicy byli gorsi i znikali bez uprzedzenia.

 

pisali dzisiaj na wht, że była to wina GTS'u

 

Pytanie zadałem nie z powodu czrnej rozpaczy w wyniku utraty danych, lecz jako swoistą ciekawostę, czy takie coś jak jedna domena na dwóch serwerach w ogóle jest możliwe. Szukałem w googlu, ale tam co najwyżej doczytałemsię o kopii zapasowej na innym serwerze, w celu minimalizacji ryzyka utraty danych. W moim pytaniu jednak nie o to chodzi.

 

powiem tak - jeśli chcesz mieć zapewniony bardzo wysoki uptime oraz zawsze działający serwer poczty, nie zmieścisz się w funduszach, które chcesz przeznaczyć na ten cel ;) oczywiście mówię o własnym rozwiązaniu, a nie np o google apps. www też można load-balance'ować na poziomie dns'ów - zainteresuj się roubin dns i przeznacz na ten cel min dwa pakiety hostingowe w różnych firmach - imo w Twoim przypadku nie ma sensu w takie coś się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×