Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
manlux

Poszukuje serweru www

Polecane posty

Szukam firmy ktora posiada tanie serwery www z obsluga mysql i php. Pojemnosc nie musi byc duza ( max 500mb ). Hosting bedzie sluzyl pod firme budowlana, najlepiej gdybym mogl od razu zamowic domene w tej firmie po dobrej cenie ( ala ovh ). Macie jakies propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze bylo ale oferty zmieniaja sie.Te 2 firmy mi sie podobaja ;) ale jak z przedluzeniem domeny w JOR ? Wyglada na to ze active nie sprzedaje osobno domen. Opcja lite interesowalaby mnie tylko ze msuze dokupic domene .net jeszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m.p uprzedzamy o refach w linkach

 

dlaczego niby? nie ma tego w regulaminie forum, a więc imo nie trzeba.

 

np w stanach niektórzy specjalnie proszą o linki z refami, aby częściowo odwdzięczyć się za doradzenie/pomoc, ale jak widać to Polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukam firmy ktora posiada tanie serwery www z obsluga mysql i php. Pojemnosc nie musi byc duza ( max 500mb ). Hosting bedzie sluzyl pod firme budowlana, najlepiej gdybym mogl od razu zamowic domene w tej firmie po dobrej cenie ( ala ovh ). Macie jakies propozycje ?

Proponuję jeszcze podać na forum nazwę wspomnianej firmy budowlanej, aby ludzie wiedzieli z usług której firmy przypadkiem nie korzystać, żeby się "oszczędności" firmy nie odbiły na kliencie i wykonanym dla niego domu (bo zapewne z oszczędności w ścianę wepchniecie worek po cemencie). Powód moich spostrzeżeń jest dość prosty. Właściciel (?) PUBLICZNIE robi z siebie DZIADA, gdyż wydatek rzędu 300zł netto ROCZNIE to dla niego zdecydowanie zbyt dużo jak na utrzymanie swojej firmowej wizytówki w sieci i nie stać go (?) na skorzystanie z oferty jednej z wielu dobrze znanych firm na rynku polskiego webhostingu (choćby na tym forum są przedstawiciele kilku z nich). Naprawdę strach pomyśleć na czym w takiej firmie jeszcze się oszczędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba kaczy trochę przesadzasz. Ja w tym tekscie raczej nie widzę tekstu, że chce zaoszczędzić na serwerze... Może się po prostu nie zna i prosi o sugestie żeby nie wejść do jakiegoś krzaka?

 

Chce kupić tanio domenę, ale o ile nie zapłaci za nią 1 grosza, to chyba nie ma w tym nic złego?

 

A drogo nie zawsze = dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co mam kupowac serwer o pojemnosci 6gb i transferze 20gb rocznie skoro nie bedzie na nim wiecej niz 100mb i do tego transfer nie przekroczy 500mb miesiecznie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie zauważył, że temat jest w " WebHostingTalk.pl > Hosting > Opinie o firmach hostingowych" ? ehh, zły dział  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję jeszcze podać na forum nazwę wspomnianej firmy budowlanej, aby ludzie wiedzieli z usług której firmy przypadkiem nie korzystać, żeby się "oszczędności" firmy nie odbiły na kliencie i wykonanym dla niego domu (bo zapewne z oszczędności w ścianę wepchniecie worek po cemencie). Powód moich spostrzeżeń jest dość prosty. Właściciel (?) PUBLICZNIE robi z siebie DZIADA, gdyż wydatek rzędu 300zł netto ROCZNIE to dla niego zdecydowanie zbyt dużo jak na utrzymanie swojej firmowej wizytówki w sieci i nie stać go (?) na skorzystanie z oferty jednej z wielu dobrze znanych firm na rynku polskiego webhostingu (choćby na tym forum są przedstawiciele kilku z nich). Naprawdę strach pomyśleć na czym w takiej firmie jeszcze się oszczędza.
Nie dość, że wyciągasz pochopne wnioski nie wiadomo skąd (bo na pewno nie z lektury poprzednich postów manlux'a), to Twój tok rozumowania jest co najmniej dziwny... Nawet gdyby manlux był właścicielem firmy budowlanej (a zapewne nie jest), to co ma piernik do wiatraka? To tak samo jakby oceniać jakość usług świadczonych przez dust.pl na podstawie tego ile zapłaciłeś krawcowi za swój ostatni garnitur.

 

Ty w ogóle czytasz te swoje posty przed ich wysłaniem? Bo to już nie pierwszy w podobnym stylu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba kaczy trochę przesadzasz. Ja w tym tekscie raczej nie widzę tekstu, że chce zaoszczędzić na serwerze... Może się po prostu nie zna i prosi o sugestie żeby nie wejść do jakiegoś krzaka? Drogo != dobrze.

Nie przesadzam, ale sprowadzam na ziemię- boli, bo ostro? Trudno. Klient sam prosi się o kłopoty, a jeśli "oszczędza" w ten sposób również na innych rzeczach w firmie, to aż strach myśleć jak buduje ludziom domy, itd. Jeśli się nie zna- powinien się zwyczajnie doedukować w kwestii usługi z jakiej chce skorzystać- najlepiej PRZED zakupem, a nie PO (pozwoli mu to uniknąć wypłakiwania się na forum w kolejnych postach). Ja zawsze powtarzam, że: "Tanio kupują jedynie bardzo głupi, albo bardzo bogaci". Dlatego, że "tanio teraz" zazwyczaj oznacza "drogo później".

 

Po co mam kupowac serwer o pojemnosci 6gb i transferze 20gb rocznie skoro nie bedzie na nim wiecej niz 100mb i do tego transfer nie przekroczy 500mb miesiecznie ??

W takim razie- po co ktoś ma kupować cały worek cementu jak on potrzebuje jedynie dwie garście? Zastanawiałeś się czemu trzeba kupić cały worek, a nie można kupić np. łyżki cementu? Tak- gdyż pewnych rzeczy się po prostu sprzedawać w pewien sposób nie opłaca. W kwestii hostingu (wracając do głównego wątku tematu) było na ten temat na tym forum pisane już milion razy, iż takiej usługi nie wybiera się poprzez pryzmat stosunku pojemności/ilości transferu do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet gdyby manlux był właścicielem firmy budowlanej (a zapewne nie jest), to co ma piernik do wiatraka? To tak samo jakby oceniać jakość usług świadczonych przez dust.pl na podstawie tego ile zapłaciłeś krawcowi za swój ostatni garnitur.

W takim razie proponuję polecić od razu jakiś darmowy hosting, na pewno wpłynie to bardzo pozytywnie na ogólny wizerunek firmy (albo i nie wpłynie bo przecież nie ma znaczenia). Oczywiście, że cena mojego garnituru nie ma znaczenia- aczkolwiek trzeba chyba jednak przyznać, że gdybym poszedł na spotkanie do klienta zamiast w marynarce to w przepoconej podkoszulce oblanej ketchupem, a w dodatku śmierdziałbym wódką, bo byłbym pijany to raczej nie wzbudziłoby to zaufania potencjalnego klienta do firmy- a może nie ma to znaczenia, bo "co ma piernik do wiatraka?". Tyle z mojej strony w tym temacie, bo na dłuższe wywody szkoda mi po prostu na tym konkretnym forum czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest moja firma. Tworze jedynie dla niej stronę internetową. Jesli porównujesz cement do strony to gratulacje dla ciebie. Jesli serwer okazalby sie za maly nie widze problemu w rozszerzeniu jego parametrów do wyższej wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie proponuję polecić od razu jakiś darmowy hosting, na pewno wpłynie to bardzo pozytywnie na ogólny wizerunek firmy (albo i nie wpłynie bo przecież nie ma znaczenia). Oczywiście, że cena mojego garnituru nie ma znaczenia- aczkolwiek trzeba chyba jednak przyznać, że gdybym poszedł na spotkanie do klienta zamiast w marynarce to w przepoconej podkoszulce oblanej ketchupem, a w dodatku śmierdziałbym wódką, bo byłbym pijany to raczej nie wzbudziłoby to zaufania potencjalnego klienta do firmy- a może nie ma to znaczenia, bo "co ma piernik do wiatraka?". Tyle z mojej strony w tym temacie, bo na dłuższe wywody szkoda mi po prostu na tym konkretnym forum czasu.

Hue he he...

A jak wpływa na wizerunek firmy używanie na serwerze webmailowym certyfikatu self-signed które przy próbie otwarcia strony z pocztą

https://dust.pl/poczta/

wyrzuca:

Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia

dust.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.

Certyfikat nie jest zaufany, ponieważ jest on samopodpisany.

 

Krytykujesz że ktoś szuka taniego konta na wizytówkę, a sam sępisz głupie 80 dolców na certyfikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kaczy trochę ma rację.. ja sam kiedyś wyśmiałem jakiegoś gościa, który stawiał "nowy super hiper sklep internetowy, który docelowo ma zniszczyć wszystkich" a szukał jakiegoś taniego hosta za 50 czy 100zł... ROCZNIE.. no sorry...

 

może kaczy już się wkurzył po prostu : ) heh jak ja ostatnio odnośnie takich samych topiców

 

m.p gdzieś mi się przewinęło.. coś a propos BOSS-a było...

a inna sprawa, że dobrze odpowiedziałeś, że "już było"...

 

 

do autora tematu... nie ma tak, że dostaniesz wysoką jakość za 50zł "bo chcę tylko 100 mega miejsca i 1 gb transferu - przecież to nie jest drogie"... jest jakaś tam sensowna cena, poniżej której logika zabrania dawać konta wysokiej jakości.. i tego nie przeskoczysz... heh

 

to też było już setki razy tłumaczone....

 

czy tylko ja (i kaczy?) jesteśmy znudzeni ciągle tymi samymi pytaniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
czy tylko ja (i kaczy?) jesteśmy znudzeni ciągle tymi samymi pytaniami?

No przecież łatwiej napisać topica, "szukam tego, może tamtego", niech się reszta pomęczy za mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam plan... znam jedną taką ZAJEdwaBISTĄ firemkę hostingową w Anglii. Mają średni uptime w miesiącu coś ok. 80%, do tego zero supportu, totalny overselling (tak, wiem, dziwne, że overselling mają przy takiej jakości, ale cóż, głupich nie sieją). I chyba zacznę wszystkim, którym się nie chciało:

- poczytać tematów na tym forum,

- pozaglądać na strony firm hostingowych;

- pogadać z ich supportem

polecać tę firmę (tak, to jest legalnie działająca, regularna brytyjska firma, nie krzak). Jak się przejadą, to może zaczną myśleć i kombinować na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hue he he...

A jak wpływa na wizerunek firmy używanie na serwerze webmailowym certyfikatu self-signed które przy próbie otwarcia strony z pocztą

https://dust.pl/poczta/

wyrzuca:

Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia

dust.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa.

Certyfikat nie jest zaufany, ponieważ jest on samopodpisany.

 

Krytykujesz że ktoś szuka taniego konta na wizytówkę, a sam sępisz głupie 80 dolców na certyfikat.

O! To jest bardzo dobre pytanie... Sam jestem bardzo ciekawy odpowiedzi kaczego.

 

kaczy trochę ma rację.. ja sam kiedyś wyśmiałem jakiegoś gościa, który stawiał "nowy super hiper sklep internetowy, który docelowo ma zniszczyć wszystkich" a szukał jakiegoś taniego hosta za 50 czy 100zł... ROCZNIE.. no sorry...
Skreśla firmę budowlaną, ponieważ wykonawca ich strony internetowej (wizytówki) szuka taniego hosting a Ty piszesz, że "trochę ma rację"? Serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×