Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rafaelb

Zabbix - problem z agentem

Polecane posty

Na serwerze skompilowałem i zainstalowałem serwer Zabbix`a i agenta ( i tego agenta widzi). Natomiast na innym serwerze (tego chce monitorować docelowo) skompilowałem i zainstalowałem samego Zabbix`a agenta.

I jak dodaje go w konfiguracji

Configurations -> Hosts -> Availability to ciagle mam status "Unknown"

 

Z logów Zabbix`a na monitorowanym serwerze wygląda ze coś wysyła i nasłuchuje

   1727:20090831:201512 In send_buffer('ip-serwera-zabbix','10051')
  1727:20090831:201512 Values in the buffer 0 Max 100
  1727:20090831:201512 Sleeping for 1 seconds

 

Co może być nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzu, a czy czasem port serwera zabbix nie powinien być 10050 zamiast 10051?

ad. 1 do mistrza to mi bardzo daleko :)

 

plik zabbix_agentd.conf

 

Server=ip-serwera-zabbix
Hostname=Agent1-Zabbix

ListenPort=10050
ListenIP=ip-monitorowanego-serwera

LogFile=/tmp/zabbix_agentd.log

 

korzystałem z domyślnych wartości i wg dokumentacji (str. 74)

ListenPort - Default value = 10050

ServerPort - Default value = 10051

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pytanie.

Lepiej serwer Zabbix`a trzymać na innej maszynie czy na tej co chcę monitorować ?

Są jakieś za lub przeciw oraz czy agentem będę miał mniejsze statystyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej serwer Zabbix`a trzymać na innej maszynie czy na tej co chcę monitorować ?

Zazwyczaj monitoring usług robi się po to, żeby w razie problemów dostać o nich jakieś powiadomienie. A ciężko dostać powiadomienie o niedziałającym serwerze wygenerowane przez ten właśnie niedziałający serwer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z serwera zabbix telnetem mogę się połączyć na port 10050 gdzie zainstalowany jest agent

a czy z serwera monitorowanego masz możliwość połączenia się z serwerem Zabbix'a

skąd agent pobiera listę checków do wykonania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, chodź powód był dziwny

w Configuration->Hosts

 

dla Hosta nie nadałem Templates jak ustawiłem Template_Linux to jest ok dane są zbierane.

 

Teraz mam inne pytanie.

Gdzie się ustawia jak często są dane zbierane? Na serwerze czy w agencie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla Hosta nie nadałem Templates jak ustawiłem Template_Linux to jest ok dane są zbierane.

no to nic dziwnego, bo w tej własnie templatce są wszystkie informacje dt.

tego co i jak Zabbix ma monitorować

Gdzie się ustawia jak często są dane zbierane? Na serwerze czy w agencie ?

zgodnie z tym co napisałem wyżej, na serwerze oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kolejne zmaganie z Zabbixem

 

czy ktoś może podpowiedzieć jak skonfigurować Zabbixa by odczytywał dane o

Outgoing traffic on interface eth0

Incoming traffic on interface eth0

 

problem jest taki że nie mam eth0 tylko venet0:1

 

Ktoś może pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio podmienić się nie dało zrobiłem clone

 

Teraz wygląda to tak (chyba dobrze i może komuś się przyda )

venet0.gif

 

Wcześniej kombinowałem jeszcze z

UserParameter=venet0.out, /usr/bin/awk '/venet0/ { print $9 }' /proc/net/dev

UserParameter=venet0.in, /usr/bin/awk '/venet0/ { print $1 }' /proc/net/dev

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Frontend -> Conf -> Items

I podmieniasz na danym hoście z eth0 na venet0.

 

Z rozpędu że się udało wogole zapomniałem: patrys wielkie dzięki za pomoc i to tak szybką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×