Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ranma_man

Sprowadzane sprzętu zza granicy

Polecane posty

Witam,

 

Jakie macie doświadczenia w imporcie sprzętu zza granicy (spoza granic Wspólnoty Europejskiej)? Kiedyś coś tam sobie prywatnie na ebayu kupowałem i jakoś nie dowalili mi cła czy też vatu, a teraz chciałbym zakupić sobie parę kostek ramu i procków oem do kilku serwerków. Jaka jest szansa, że służby celne wytropią i oclą towar? Jak powinen być opakowany żeby to ominąć? A przede wszystkim jak to jest z używanym i nowym towarem. Czy jeśli jest to nowy towar, sprzedawany po bardzo niskiej to od jakiej kwoty doliczą cło i vat? Od tej co kupiłem? Od oficjalnej producenta? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

pamietam jak ja zamawialem cos z usa/canda to na deklaracji zanizalem wartosc paczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak uniknąć cła może lepiej nie pisać na publicznym forum :)

Może lepiej napisać jak uniknąć zawyżonego cła

Podobnie jak z samochodami, w USA kupić Mustanga za śmieszne pieniądze a w europie ma wartość kolekcjonerska i jest strasznie drogi, a celnik sprawdzi cene w eurotaxie.

Ważne jest zadeklarowanie wartości przesyłki.

 

Jeśli wiec wartość przesyłki będzie odpowiednio określona wtedy zapłacisz cło od takiej właśnie kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
To jak uniknąć cła może lepiej nie pisać na publicznym forum :)

 

dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo cło to podatek

unikanie płacenia podatków jest przestępstwem skarbowym, a informowanie jak uniknąć płacenia podatków współzawodnictwem w przestępstwie

 

nie jestem ze skarbówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największy kłopot jest w tym, że byłbym skłonny zapłacić za cło i vat, ale od kwoty za jaką kupiłem nowe procesory, a nie np. oficjalnej ceny hurtowej producenta, która jest kilkukrotnie wyższa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo cło to podatek

unikanie płacenia podatków jest przestępstwem skarbowym, a informowanie jak uniknąć płacenia podatków współzawodnictwem w przestępstwie

 

nie jestem ze skarbówki ;)

 

 

 

skarbowka to nie urzad celny. Myslenie nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo nie musisz płacić vatu przy kupowaniu czegoś jeśli kupujesz to u producenta z unii europejskiej (nie z polski). potem tylko doliczasz i odliczasz vat w zeznaniu i gotowe. słyszałem tak od dobrego znajomego, informacja raczej pewna.

 

niestety nie działa jeśli kupujesz u pośrednika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

nie wiem jak z posrednikami,

zamowilem, oplacilem koszta przesylki (czasami nawet nie) i w ciągu 2 tyg listonosz puka ;)

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla sprzętu komputerowego Cło = 0%. Będzie trzeba zapłacić tylko VAT = 22%, od wartości zadeklarowanej towaru + kwoty przesyłki.

 

Tyczy się to płatności poza krajami w UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×