Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mati

Hosting lub VPS - dużo quoty, niewiele trafficu

Polecane posty

Witajcie!

 

Może krótko streszcze historyjkę:

Mam 2 serwery w hetzner. Głównie dla znajomych.

Jeden przeznaczony był na stronkę, z której właściciel zrezygnował (zupełnie niepojęte dla mnie).

Drugi dla drugiego kolegi, który miał kilka stronek. W zwiazku z rozrostem stronek przenosi je do home.pl.

 

Ja na drugim serwerze mam swoje konto + kilka kont bliskich znajomych.

Na moim znajduje się prosty blog (kilkadziesiąt odsłon dziennie) + forum dyskusyjne (studenckie, dla znajomych "z roku". Kiedyś ruch duży - obecnie studia ukończyliśmy, wiec ruch praktycznie nie istnieje - kilka postów w miesiącu).

 

Znajomi na kontach nie mają żadnych stron - to konta aby czasami udostępnić komuś zdjęcia albo inne pliki (dokumenty, etc - coś, co czasami ciężko wysłać mailem (bo np. plik waży 30 MB) .

 

Szukam więc konta, gdzie będę mógł:

1. podpiąć dużo domen, tworzyć swobodnie wpisy w DNS (np. wildcard domeny, czy wpisy MX - poczta obsługiwana jest przez Google)

2. będę miał dużo miejca na dysku (10-15 GB albo i wiecej).

3. za to niewielki transfer (naprawdę ciężko mi powiedzieć ile, nie prowadziłem statystyk a zbiorcze ze względu na obecność innych bardzo dużych stron niewiele mi dają :|) Strzelam - myślę, że 10 GB miesięcznie w zupełności wystarczy. Może nawet dużo mniej, ale może też więcej (dlatego chcialbym, aby można było w momencie wykorzystania np. 90% transferu dokupić np. kolejne 10 GB).

4. możliwość tworzenia subkont w panelu dla znajomych (najlepiej) lub tworzenia w obrębie konta iluś kont FTP i ograniczenia dostępu tylko do jednego katalogu (coś na zasadzie: konto FTP o loginie 'marcinftp' ma pełne uprawnienia do katalogu "/home/mojekonto/marcin").

5. mysql

6. ssh (jeśli się da, to nie jest niezbędne - korzystam raczej tylko do programowania. Mam brzydki zwyczaj pisania plików w Midnight Commanderze (lub zarządzania nimi))

7. bezawaryjność + kopie zapasowe (możliwość w razie awarii telefonicznego skontaktowania się z osobą odpowiedzialną).

8. fajnie jesli bylaby elastyczność oferty. Aby w razie wykorzytania tych przykładowych 15 GB lub 10 GB transferu abym mógł dokupić np. 1 GB miejsca a nie musiał decydować się na przeskoczenie 1 pakiet wyżej (który nie będzie miał 15 GB a 30 GB i nie 10 GB transferu a 100 GB - których nie potrzebuje).

 

9. Szukam hostingu, VPS'a lub np. serwer z kimś na "spółkę".

10. No i ludzkie podejscie. Mail lub telefon: "słuchaj, plik przyklad.php zużywa 50% pamięci serwera. Coś tam zdecydowanie dzieje się nie tak - mógłbyś zerknąć? Zmodyfikowałem nazwę pliku - teraz nazywa się przyklad2.php" jest dla mnie o wiele lepszy niż

"Twoje konto zostało skasowane. Aby wyjaśnić..."

 

Oczywiście nie zdarzyło mi się jeszcze nic takiego (raczej to ja pisałem do kolegi, który na tym serwerze duże strony) w ten sposób.

 

Mogę płacić w zależności od ceny i opinii hostingu - za pół roku, za rok, za dwa lata. Wlasciwie za dowolny okres, choć wolalbym nie musiec placic co miesiac ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą http://www.deho.pl

Też Hetzner, więc wie Pan jak to działa. Pojemność od 20GB, transfer większy od wymaganego, ale nie będzie trzeba zwiększać w razie potrzeby. Funkcjonalność reseller, panel DA, jeżeli chodzi o ssh i resztę wymagań - nie ma problemu, wszystko do indywidualnego ustalenia.

 

W przypadku pytań zapraszam na PW lub bok@smallservers.pl

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazłem kilka ofert, wszędzie do takiej pojemności dodawany jest znacznie wyższy transfer. Tymczasem nie potrzebuje 200 GB transferu jeśli wykorzystam jedynie 5%. Oczywiście w ostateczności (jeśli nie znajde niczego innego) będę musiał zdecywać się na taką opcję.

 

Tylko wolalbym nie płacić tak dużo jeśli wykorzystam zaledwie 5% ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz jakimi funduszami dysponujesz, łatwiej będzie coś dobrać i polecić.

Oczywiście im taniej tym lepiej, ale bardziej niż niska cena interesuje mnie np. dobra opinia czy stosunek administratorów do klienta.

Nie chce narzucać górnej granicy (choć oczywiście cena ma znaczenie). Interesuje mnie po prostu dobry stosunek jakości do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście im taniej tym lepiej, ale bardziej niż niska cena interesuje mnie np. dobra opinia czy stosunek administratorów do klienta.

Nie chce narzucać górnej granicy (choć oczywiście cena ma znaczenie). Interesuje mnie po prostu dobry stosunek jakości do ceny.

 

skoro tak to te firmy mają dobre opinie, wybierz sam coś z ich oferty

 

http://www.webhostingtalk.pl/ranking/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle pozwolę żeby specyfikacja naszej oferty mówiła za siebie, m.in. więc

 

1. Możliwość podpięcia dowolnej ilości domen, subdomen (także naszych), dosyć swobodna modyfikacja rekordów DNS (A, CNAME, MX, SRV itp.)

2. Jeśli chodzi o miejsce na dysku napisz, w mamy go wręcz za dużo

3. Można dokupować dod. GB transferu w każdej chwili poświęcając dni abonamentowe

4. Możliwość tworzenia dodatkowych kont FTP, limitowanych do danego podkatalogu

5. mysql - oczywiście dostępny w wersji 5 i 4

6. SSH - dostępny w pakietach >= 9,99zł

7. Dyski w raid1. Dodatkowo kopie zapasowe plików co 3 dni, z archiwizacją w aż 3 egzemplarzach odpowiadających 3 częsciom miesiąca kalendarzowego. Dostęp do kopii przez FTP. Kopie baz mysql co 3 dni, archiwizacja 25 tygodni po 1 kopii na tydzień. Dostęp przez panel

 

płatności za dowolny okres - miesiące, dni...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×