Skocz do zawartości
Eyeslinf

Serwre dedykowany w Polsce

Polecane posty

Witam,

 

Po długich przygodach z serwerem w stanach poszukuję serwera dedykowanego w Polsce o poniższej kofiguracji:

 

- Procesor 8*1.6 (E5310 obecnie)

- RAM 4Gb

- transfer minimum 150 Gb miesięcznie

- Dysk +/- 1 Tb

- CentOS + Whm + Cpanel

- 40 adresów IP (z możliwością dodatkowych); jeżeli będą różne klasy to tym lepiej; jeżeli nie to nie ma problemu

- możliwość postawienia własnego NS (nie wiem czy to standard).

 

Ktoś może coś polecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H

Witam.

Chętnie udostępnimy Panu taki serwer gdyż nasza firma jest uprzejma dla klientów i każdy klient może decydować o swoich podzespołach serwera.

Jeżeli jest Pan zainteresowany możemy przygotować ofertę i przesłać na email (proszę podać na PW).

 

Pozdrawiam Damian Miodek.

Active Hosting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A livenet.pl jest nie uprzejmy i nie udostępnia ... ehhh Damian ale to napisałeś ...

Jeżeli interesuje Cię taki sprzęt nie ma problemu ale setup byłby troche drogi ale reszta do ugadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz określić po co Ci dokładnie taki procesor przy takiej ilości pamięci RAM, oraz przy transferze miesięcznym rzędu 150GB? Co tam jest hostowane na tej maszynie? (jeśli możesz tę tajemnicę zdradzić).

 

Takie zasoby są obecnie i patrząc na statystyki wykorzystania zasobów są one używane. Być może skrypty są kiepsko napisane lub "zasobożerne". Co jest na serwerze ?

 

1. Portal społecznościowy (duża ilość zapytań do bazy danych i spore obciążenie)

2. Strona z rezerwacjami biletów lotniczych (bardzo dużo zapytań do bazy, komunikacja z zewnętrznymi serwerami, duzo danych do przetowrzenia)

3. Strona / portal związany z karierą; oparty o autorski CMS (swoje obciążenie też generuje) + wysyła informacje do użytkowników (maksymalnie do 100tys. maili tygodniowo)

4. Kopie robocze tych stron (dla programistów do tesotwania)

5. Około 10 - 12 mocno obciążonych wordpress

6. Strona z kursami walut (nie wielki obciążenie)

7. Około 20 stron statycznych / pół statycznych

8. Własny serwer NS (nie wiem czy to konsumuje dużo zasobów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Quad Q8200

4 GB RAM DDR2

1 TB SATA II HDD

 

40 adresów IP

 

99 pln setup

380 pln miesięcznie

+ WHM 38 $

 

 

To mogę na chwile obecną zaproponować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie zasoby są obecnie i patrząc na statystyki wykorzystania zasobów są one używane. Być może skrypty są kiepsko napisane lub "zasobożerne".

Na Twoim miejscu skłaniałbym się w takim razie (jeśli to wszystko faktycznie generuje ruch na poziomie 150GB/mieś) do skorzystania z oferty dot. markowych serwerów dedykowanych oferowanych przez takie firmy jak: IQ.pl, Nephax, czy Baltic Data Center (podlinkowałem Ci już do konkretnych działów wymienionych przeze mnie firm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
Intel Core 2 Quad Q8200

4 GB RAM DDR2

1 TB SATA II HDD

 

40 adresów IP

 

99 pln setup

380 pln miesięcznie

+ WHM 38 $

 

 

To mogę na chwile obecną zaproponować

To jest lowen a nie serwer oparty o procesor 2 x XEON E5*** i ram ECCR DDR3

Oferta poszła na PW Eyeslinf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie oferty. Na pewno coś wybiorę. Przenosiny planuję na początek września więc sam zakup nastąpi pewnie w ciągu dwóch tygodni.

 

pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kisiek... myśl! Nie wklejaj ofert na pałę. Ten Twój serwer nijak się ma do potrzeb klienta,

a już abstrachując od tego, to nie da się w hostingu dociążyć jakkolwiek sensownie 4rdzeni mając tylko jeden dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×