Skocz do zawartości

Polecane posty

Dzień jak co dzień.. Vipower leży.

 

Ostatnio dzieje się u nich wiele złych rzeczy..

 

W wypadku "dziania się złych rzeczy" wypada skontaktować się z BOKiem.

Opowiesz ładnie co to są te złe rzeczy i na pewno problem zostanie rozwiązany. No ale oczywiście +1 zawsze się przyda (:lol:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wypadku "dziania się złych rzeczy" wypada skontaktować się z BOKiem.

Opowiesz ładnie co to są te złe rzeczy i na pewno problem zostanie rozwiązany. No ale oczywiście +1 zawsze się przyda (:lol:)

 

Komunikat przy logowaniu się do panelu:

License Validation Failed.

 

 

Malu, dobrze wiesz, że od czasu gdy firmę przejął ktoś inny, vipower nie świadczy takich usług jak kiedyś.

 

Nie byłoby miesiąca, w którym nie było by pada.

Dzisiejszy pad chyba trwał z 10 godzin.

Rozumiem, że nie od tak się konfiguruje serwer itd. ale kiedyś było o niebo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komunikat przy logowaniu się do panelu:

License Validation Failed.

 

 

To nie była nasza wina tylko WHMCS'a po kontakcie z nimi było już ok.

aaa oczywiście ty wiesz lepiej co się zmieniło? zmienił się właściciel to fakt, ale ekipa ta sama.

i jaki 10 godzin? lol2....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie była nasza wina tylko WHMCS'a po kontakcie z nimi było już ok.

aaa oczywiście ty wiesz lepiej co się zmieniło? zmienił się właściciel to fakt, ale ekipa ta sama.

i jaki 10 godzin? lol2....

 

Nie wyśmiewaj mnie, miałem zgłosić się do was więc skopiowałem komunikat jaki otrzymałem.

Widzę, że moja witryna jest coraz częściej niedostępna.

 

Takie informacje dostałem od kilku użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może warto się skontaktować z bokiem?

Bo z tego co widzę i pamiętam to w ciągu jakiś 60 dni nie było żadnego padu tylko ew. reloady apacha i ew. restarty apacha, które były wykonywane po jakimś tam zamianach w konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GyniO prześladuje jakiś pech. Najpierw pady w webh.pl :-) odszedł padów nie ma :lol:, teraz u was .... :-)

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GyniO prześladuje jakiś pech. Najpierw pady w webh.pl :-) odszedł padów nie ma :lol:, teraz u was .... :-)

 

 

Pozdr.

 

Dokładnie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GyniO prześladuje jakiś pech. Najpierw pady w webh.pl :-) odszedł padów nie ma :), teraz u was .... :-)

 

 

Pozdr.

 

Gdyby te nasze pady jeszcze istniały ;d

Bo rzeczywiście od 60 dni żadnej poważnej awarii nie było.

Jedynie dziś rano MySQL mogło nie działać z powodu prac na serwerze. (Ludziom chce się w dzień Wigilii wstać rano i pracować na serwerze, aby wszystko funkcjonowało lepiej - a tutaj jeszcze pretensje) :lol:

Tak ku gwoli ścisłości: prace nad MySQL były przeprowadzane z powodu paru zdarzeń wykolejenia podczas wykonywania Backupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie było 10 godzin przerwy.

 

Na vipower mam kilka stron i o każdej najmniejszej przerwie od razu wiem, bo dzwonią klienci.

 

Jeśli jest problem proponuję od razu pisać na bok@vipower.pl - tworzony jest ticket i obsługa zajmuje się sprawą.

Zgodzę się, że jakiś czas temu były problemy, ale administracja szybko zajęła się sprawdzeniem konfiguracji, o ile wiem zmienili też serwer dedykowany i jest o niebo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam sprawa ma się w nowym roku?

Strona działa, a czy użytkownicy zadowoleni, nikt nie pisze a więc nie narzekają?... chociaż 3 strony to sporo do poczytania, martwi mnie to ;p

Planuje wybór - zbieram, czytam opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak każdej firmie i u nas były problemy :)

Ale staramy się wyciągać wnioski z każdej nie dostępności i zabezpieczyć się jej występowaniem w przyszłości na tyle ile jest to możliwe bo nie wszystko dzieje się z naszej winy.

A te 3-4 strony to w większości nie szczęśliwy zbieg okoliczności, na który muszę przyznać obecnie nie byliśmy przygotowani, ale mimo wszystko udało się to okiełznać.

W obecnej chwili stabilność ViPower jest na bardzo wysokim poziomie.

Apache został zamieniony na litespeeda (w sumie niema jeszcze informacji na stronie, ale klienci dostali newsletter).

Oprogramowanie jest stabilniejsze i szybsze od apache a dodatkowo obsługuje wszystkie jego standardy. Dodatkowo dzięki tej zmianie wyeliminowany jest problematyczny "reload" występujący u większości firm konkurencyjnych.

 

W sumie nie powinienem odpowiadać w tym dziale, ale skoro umieściłeś swoją wypowiedź w takim temacie to tu odpowiedziałem. Może moderatorzy wysilą się na zmianę położenia tych 2 postów do tematu o opiniach ViPower, lub gdzieś gdzie będą pasowały lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Litespeed już w 100% został wdrożony? Bo już nie można korzystać z portu 2080 jak było w mailu napisane, więc wnioskuje, że całkowicie Apache został porzucony :)

 

A jeśli chodzi o stabilność to obecnie pogratulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Litespeed już w 100% został wdrożony? Bo już nie można korzystać z portu 2080 jak było w mailu napisane, więc wnioskuje, że całkowicie Apache został porzucony :)

 

Tak, litespeed 'już na 100% wdrożony' :)

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od wczorajszego dnia w firmie Vipower chyba jest niezły bałagan. Z tego co się orientuje miały być przenosiny na nową platformę sprzętową.

Z tego powodu wynikły jakieś problemy. I nie są to chyba jedyne problemy, bo został zrobiony update PHP i obecnie wszystkie moje strony leżą.

Nie ma żadnej reakcji na pliki PHP. Sypie jakimiś głupi errorami, które są po prostu bez sensu. Dla przykładu http://pj.vipower.pl/lol.php - powinien wyskoczyć napis "Hello World!". Serwer twierdzi, że pliku nie ma...fajnie.

Albo mam informację, że jest jakiś problem z linią 56 w jakimś pliku. Usuwam ten plik, a error jak był tak nadal pokazuje ten sam błąd w tym pliku. Paranoja, I tak mam wszędzie.

Panowie z Vipower chyba nie za bardzo wiedzą co się u nich dzieje. Trochę mnie to denerwuje, bo nic nie wiem i nic sam nie mogę zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niestety problem występuje tylko u Ciebie na stronie. Oczywiście odebrałem wczorajszy ticket, jednak wczoraj mieliśmy wystarczająco dużo innych zajęć związanych z przenosinami by 100% oddać się temu problemowi i postaram się go dziś rozwiązać.

Co do bałaganu - żadnego bałaganu niema. Po prostu taka operacja wymaga czasu - gdyż nie zmieniła się tylko platforma sprzętowa ale również weszło masę poprawek i modyfikacji na przyszłość.

Oczywiście postaramy się jak najwcześniej dojść dokładnie do tego dlaczego wystąpił taki problem po zmianie wersji php z 5.2.11 na 5.2.12 - jednak aktualnie niestety tak jak pisałem nie mogę tylko temu poświęcić 100% uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumie 3 domeny i na każdej coś nie działa... :/

W piątek działało wszystko elegancko. Od soboty rano wszystko się posypało. Od tygodni nic nie grzebałem w kodzie plików.

Jakaś czarna magia chyba ogarnęła moje strony...znajomy co stworzył pewien skrypt do mojej strony stwierdził, że te błędy są nie logiczne...

Czekam w takim razie na jakąś reakcje.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja strona wprawdzie nie jest bezpośrednio na serwerach vipower, ale jest jakoś magicznie połączona z vipower dnsami. właśnie dostałem smsa monitoringu, że moja strona nie działa. wchodzę na vipower.pl i niestety też akurat niedostępne

 

być może to panowie coś tam tylko majstrują, a być może faktycznie coś padło ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ty nie masz co robić tylko o 4 nad ranem to sprawdzać ...? ;)

Tak był zaplanowane prace od 3 w nocy nad routerem szkieletowym.

I były tam chyba 2 krótkie paru minutowe przerwy i jedna dłuższa.

W każdym bądź razie nie wykracza to poza nasze SLA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim USA np. to serwer musi działać całą dobę, przecież odbiorcy pewnie z całego świata mogą być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×