Skocz do zawartości
whatdefak

Ile za krzaka?:P

Polecane posty

witam

 

czy urząd skarbowy może coś zrobić jak ktoś prowadzi krzaka?

i ile grzywny można dostać?

i gdzie takie krzaki zgłaszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że może..

zależy od urzędu i krzaka...

pewnie donos do skarbówki...

 

a dlaczego pytasz jeśli mozna wiedzieć?

 

#edit..

rzecz jasna ze pod donosem musisz się podpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
witam

 

czy urząd skarbowy może coś zrobić jak ktoś prowadzi krzaka?

i ile grzywny można dostać?

i gdzie takie krzaki zgłaszać?

 

-może

-troszkę

-do us ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytalem się znajomej ze skarbówki i w moim US anonimów nie rozpatrują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam

 

czy urząd skarbowy może coś zrobić jak ktoś prowadzi krzaka?

i ile grzywny można dostać?

i gdzie takie krzaki zgłaszać?

A tak nie wiele potrzeba by zalegalizować przychody i spać spokojnie..

 

Wystarczy uruchomić wyłącznie płatności kodami SMS. Na stronie dodać odpowiednio sformuowaną ofertę nie sprzedaży, a np udostępnianiu usługi i już. Rozliczasz się na zasadzie dodatkowego przychodu. Dostawca premium sms wystawia rozliczenie za wszystkie transakcje w danym roku podatkowym, a Ty śpisz spokojniej. Nie możesz wystawić faktury, ale US już się nie odezwie, z racji odprowadzania podatku dochodowego. Jeżeli dodatkowo masz również opłacany ZUS czy to przez Ciebie, czy też innego pracodawcę, lub np rodziców, oni także nie będą mieli żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadziałały wysłane donosy? ;-)
Nie w tym sęk, pewnie dlatego że pracuje w urzędzie skarbowym... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytalem się znajomej ze skarbówki i w moim US anonimów nie rozpatrują

 

Bo pewnie nie chcieli żebyś im zaczął podrzucać.

Urząd Skarbowy musi się z urzędu zająć każdym donosem - nawet anonimowym. Takie jest prawo, a nie widzimisię urzędnika.

Dwa lata temu w sezonie składania pitów w Wiadomościach był fajny reportaż o tym jakie donosy urzędnicy znajdują w składanych pitach. Były tam fajne teksty w stylu:

 

"Pan Iksiński zamieszkały na ... tutaj adres... kupił sobie nowe BMW mimo, że oficjalnie zarabia 1000 zł

Życzliwy".

 

Okazuje się, że jest tego masa. I właśnie pani z US mówiła, że mają obowiązek z urzędu sprawdzić każdą taką informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za doniesienie do US płacą do 5 tyś.

Policja też płaci za sprawdzone informacje

 

Jeżeli ktoś ma krzaka i chce go zalegalizować

mogę pomóc w zarejestrowaniu firmy na osobę niepełnoletnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie będzie płacił za doniesienie za kilka groszy bo odpowiada się tak samo jak za miliony w 1 kolejności biorą się za te miliony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie chodzi mi o krzaki typu Gacek z III B który zrobił krzaka na sharedzie i sprzedaje Tolowi i Wackowi z I D, chodzi mi o te grubsze ryby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie będzie płacił za doniesienie za kilka groszy bo odpowiada się tak samo jak za miliony w 1 kolejności biorą się za te miliony

 

Nie chodzi mi o krzaki typu Gacek z III B który zrobił krzaka na sharedzie i sprzedaje Tolowi i Wackowi z I D, chodzi mi o te grubsze ryby

 

 

A czym dla ciebie jest grubsza ryba?? Pytam , bo ............... jestem ciekawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie tam donosy zwisają... ale jednak robienie nielegalnej gotówki to własnie takie igranie z losem... tym bardziej że znajdzie sie owy życzliwy "kolega" i już jest pozamiatane.. a po co mieć problemy :) wiem jak działa kontrola skarbowa bo mogłem zobaczyć na przykładzie kumpla firmy. co prawda donos zlożyła konkurencja z której zaczeli uciekać klienci do sieci kumpla :) za brak 3 umów z ludźmi (on dawał neta, oni miejsce na baze i prąd) i coś tam jeszcze dostał 1k PLN. Oczywiście zapłacił i się w skarbówce zirytowali bo dwa tygodnie później musieli mu 1/4 z tego oddać za nadpłacony podatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tam donosy zwisają... ale jednak robienie nielegalnej gotówki to własnie takie igranie z losem... tym bardziej że znajdzie sie owy życzliwy "kolega" i już jest pozamiatane.. a po co mieć problemy :) wiem jak działa kontrola skarbowa bo mogłem zobaczyć na przykładzie kumpla firmy. co prawda donos zlożyła konkurencja z której zaczeli uciekać klienci do sieci kumpla :) za brak 3 umów z ludźmi (on dawał neta, oni miejsce na baze i prąd) i coś tam jeszcze dostał 1k PLN. Oczywiście zapłacił i się w skarbówce zirytowali bo dwa tygodnie później musieli mu 1/4 z tego oddać za nadpłacony podatek :)

 

Ale tak czy inaczej dużo firm w internecie które prowadza biznes starają uciec od skarbówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a bo mnie ktoś też podpieprzył że krzaka prowadziłem, co prawda otwarłem strone w budowie była, bez regonu, nipu i nie sprzedawałem serwerów, to ktoś mnie chyba podkapował że niby sprzedaje ... ciekawe co z tego bedzie.. jak zaplace jakas grzywne za cos czego nei robilem to normanie szlak mnie tafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to się nazywa zwalczanie konkurencji :)

a jak skarbówka robi kontrole to już porządnie trzepie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytalem się znajomej ze skarbówki i w moim US anonimów nie rozpatrują

bzdura, znajoma Cie oklamala. CHyba nie chciala robic sobie wiecej roboty. Albo uznala iz jestes niegodzien tej tajemnej wiedzy :)

 

Zadziałały wysłane donosy? ;-)

nigdy nie wyslalem zadnego donosu, jednak od pewnego czasu mam taka mysl w glowie. Pewna firma hostingowa powinna sie zaczac bac :)

 

 

Nie w tym sęk, pewnie dlatego że pracuje w urzędzie skarbowym... ;-)

:)

 

Bo pewnie nie chcieli żebyś im zaczął podrzucać.

Urząd Skarbowy musi się z urzędu zająć każdym donosem - nawet anonimowym. Takie jest prawo, a nie widzimisię urzędnika.

Dwa lata temu w sezonie składania pitów w Wiadomościach był fajny reportaż o tym jakie donosy urzędnicy znajdują w składanych pitach. Były tam fajne teksty w stylu:

 

"Pan Iksiński zamieszkały na ... tutaj adres... kupił sobie nowe BMW mimo, że oficjalnie zarabia 1000 zł

Życzliwy".

 

Okazuje się, że jest tego masa. I właśnie pani z US mówiła, że mają obowiązek z urzędu sprawdzić każdą taką informację.

1. To prawda, kazdy donos, nawet anonimowy musimy rozpatrzyc. Donosy trafiaja do do dzialu "Podatek Dochodowy" ( w roznych urzedach moze ten dzial przybierac ciut inne nazwy)

2. Do "PITu" skladanego osobiscie nie mozna dolaczyc donosu, nikt czegos takiego nie przyjmie. W czesci urzedow pod koniec kwietnia wstawiane sa skrzynki do wrzucania zeznan bez stania w kolejce ( zeznan tych nikt nie sprawdzi przed przyjeciem). Donosy moga byc wtedy dolaczone do zeznania. Mozna tez je dolaczyc do zeznania jezeli PIT wyslemy poczta. Na codzien donosy skladane sa w okienku obok, gdzie przyjmuje sie wszelkiego rodzaju pisma, wnioski, u mnie w US takie okienko nazywa sie "kancelaria" ( w roznych urzedach moze to byc roznie rozwiazane).

3.Donosy sa z reguly pisane na zlosc, sasiad sasiadowi, ex-zona/maz itp.

Naprawde trafnie stresciles typowy donos:

"Pan Iksiński zamieszkały na ... tutaj adres... kupił sobie nowe BMW mimo, że oficjalnie zarabia 1000 zł

Życzliwy".

70% donosow wyglada wlasnie w mniejwiecej taki sposob. :)

 

Za doniesienie do US płacą do 5 tyś.

Policja też płaci za sprawdzone informacje

 

Jeżeli ktoś ma krzaka i chce go zalegalizować

mogę pomóc w zarejestrowaniu firmy na osobę niepełnoletnią.

bzdura, jezeli masz jakikolwiek argument ze urzad placi za donosy - przedstaw go. Jezeli takowy zobacze, osobiscie pojde sie dopytac szczegolow do stosownego dzialu. Jednakowoz uwazam ze to kompletna bzdura.

 

to się nazywa zwalczanie konkurencji :)

a jak skarbówka robi kontrole to już porządnie trzepie..

Trzepac to mozna dywan.

Osoby fizyczne ( nie prowadzace dzialalnosc) z reguly nie podlegaja kontroli lecz weryfikacji (polega ona na przedstawieniu stosownych dokumentow potwierdzajacych uzyskany dochod, stosowne faktury, zaswiadczenia czy to ze szkoly czy to od lekarza, np o stopniu inwalidztwa). Do przeprowadzenia kontroli musi byc jakis powod, ot tak wybiorczo nie wybiera sie podatnika. Oczywiscie moze sie zdarzyc kontrola bez konkretnej przyczyny jednak sa one robione wedlug pewnego schematu a nie widzimisie pracownika. Sprawzda sie np konkretne teczki czy wszystkich podatnikow spelniajacych dane kryterium np. w danym roku sprawdzamy wszystkie osoby ktore odliczyly internet, wzywamy do przedstawienia faktur ( to tylko przyklad!).

 

Naprawde prosze Was, jezeli nie macie pewnej wiedzy to nie piszcie bzur o US bo czasami to juz nawet nie jest smieszne a poprostu noz sie czlowiekowi w kieszeni otwiera.

 

 

Edit

zapomnialbym najwazniejszego, odpowiedziec zalozycielowi tematu.

 

czy urząd skarbowy może coś zrobić jak ktoś prowadzi krzaka?

tak oczywiscie, moze wszczac kontrole a nastepnie postepowanie wyjasniajace. W przypadku jakis wiekszych naduzyc - np falszowanie podpisu, dokumentow - po zebraniu stosownych dokumentow, sprawe przekazujemy do prokuratury.

 

i ile grzywny można dostać?

glupie pytanie, nie ma w takich przypadkach zadnego taryfikatora "mandatow". Kary sa zalezne od kwot, skali przewinien. Dla przykladu podam tylko ze w przypadku nieujawnionego dochodu ( ktos pracowal na "czarno"). Uzyskany dochod podlega opodatkowaniu w wysokosci 75%. Pewnie wiekszosc stwierdzi ze takie przypadki wychodza wyjatkowo rzadko... hmm i tu sie mylicie :). Wystarczy kupic nieruchomosc, samochod a urzad skarbowy otrzyma np. akt notarialny od notariusza i zgodnie z prawem ma obowiazek sprawdzic czy podatnik wykazal dochod umozliwiajacy mu zakup mieszkania/domu/drogiego samochodu. Oczywiscie poza dochodem z wynagrodzenia/emerytury/dzialalnosci moga byc np dlugoterminowe lokaty czy spadek/darowizna jednak wtedy trzeba okazac stosowne dokumenty. Czesto gesto przy okazji wychodzi jakas nieopodatkowana darowizna :lol:

 

i gdzie takie krzaki zgłaszać?

do US zgodnie z wlasciwoscia miejscowa, firma z miasta x wiec w miescie x wybierasz sie do urzedu z pismem, donos podpisany zostanie rozpatrzony w 1 kolejnosci. O swoje dane sie nie boj, nikt ich nie ujawni. Zreszta nawet gdybys zlozyl donos do zlego urzedu to zostanie on przekazany do wlasciwego, zajma sie tym juz urzednicy. Mamy stosowne aplikacje pozwalajace ustalic na podstawie adresu firmy pod jaki urzad podlega i przekazac sprawe do odpowiedniej jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

nigdy nie wyslalem zadnego donosu, jednak od pewnego czasu mam taka mysl w glowie. Pewna firma hostingowa powinna sie zaczac bac :lol:

 

Dlaczego chcesz na nas złożyć donos? Co my Ci takiego zrobiliśmy? :) Naprawdę myślisz, że to my porwaliśmy zza lodówki Twojego domowego pająka "Stasia" dla okupu? To nie my, to naprawdę NIE MY! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,

 

 

 

Dlaczego chcesz na nas złożyć donos? Co my Ci takiego zrobiliśmy? :lol: Naprawdę myślisz, że to my porwaliśmy zza lodówki Twojego domowego pająka "Stasia" dla okupu? To nie my, to naprawdę NIE MY! :)

takich rzeczy sie nie wybacza, zapomnij!

 

jednak ten donos to calkiem powaznie, musze sie zmobilizowac i napisac ladne pisemko. Dowody mam, ba, mozna powiedizec ze jestem "naocznym" swiadkiem. Firma ta robi zbyt duze przekrety, dlatego nie odpuszcze im tego. Szczegolnie ze do dzisiaj nie otrzymalem naleznych mi pieniedzy. Tak tak, robie to na zlosc. Jednak owa firma nie pozostawila mi wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×