Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

Najlepszy bank

Polecane posty

Jaki bank polecacie pod konto firmowe? Ważne aby miał oddziały fizyczne w których da się załatwić wszystko. Mbank idealny ale za mało oddziałów.

 

Co byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo BZWBK :) tylko drodzy są w porównaniu do MBANKu ale dużo firm widzę ze korzysta z BZWBK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MultiBank, czyli mBank z oddziałami :)

Nie polecam nawet najgorszemu wrogowi, a wręcz przestrzegam, że należy unikać jak ognia (chyba, że ktoś lubi się mocno poparzyć).

 

Rada dla tych którzy będą chcieli skończyć kiedyś przygodę z tym bankiem- należy trzymać wszystkie związane z zamknięciem rachunku bankowego dokumenty do dnia swojej własnej śmierci, oraz powiadomić rodzinę o tym gdzie się je przechowuje, żeby i oni mogli je sobie przekazywać z pokolenia na pokolenie. Jeśli bank nie chce takich papierów wydać, należy się tego stanowczo domagać i przede wszystkim- nie wychodzić z banku dopóki czegoś takiego nie wydrukują, nie opatrzą datą, nie ostemplują i nie podpiszą.

 

Rady opieram na osobistych doświadczeniach z tymże bankiem jakich nie życzę nikomu. Bank "lubi" sobie naliczyć odsetki na zamkniętym u nich kilka lat wcześniej przez klienta rachunku, którego de facto wcale nie zamyka, a dokumentów takich oczywiście "nie przechowuje" - należy pamiętać, aby takowych NIGDY pod żadnym pozorem nie wyrzucać. Oczywiście tego typu sprawy wyjdą dopiero po kilku latach (im dłużej tym lepiej dla nich, więc sami w żaden sposób o takim istniejącym rachunku mimo jego pisemnego zamknięcia w oddziale nie informują, bo po co, skoro można naliczać odsetki?). Wychodzi to dopiero w takich sprawach jak kredyt (np. poprzez cofnięcie decyzji kredytowej ze względu na "zadłużenie w MultiBanku") czy np. zgon posiadacza rachunku, itd. Niestety nie jestem przypadkiem odosobnionym. Z opinii innych ludzi, śmiem twierdzić, że to "normalna" praktyka tegoż banku. Jeszcze raz powtórzę- przestrzegam, nie polecam i radzę omijać jak ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
ING Bank Śląski. Dużo oddziałów, konto firmowe praktycznie bez jakichkolwiek opłat.

 

odradzam miałem na firmę około 6 miesiecy i mnie męczyło u nich wszystko... teraz mam BZWBK jak i prywatne od wielu lat i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
PKO i PeKaO odpadają,

A to dlaczego?

 

Ja polecam Inteligo. Dobre na konto osobiste jak i firmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
Np.?

 

np. drukowanie miesięcznych raportów troszku dziwne... i inne takie nie pamiętam już ale mnie męczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PKO BP (iPKO) - jak dla mnie faworyt. Olbrzymia ilość oddziałów i bankomatów (i mimo, że w innych bankomatach wypłaty drogie, to dzięki właśnie rozsianiu ich własnych bankomatów, oodziałów i agencji nie boli to aż tak bardzo)

Miałem konto zarówno w mBanku jak i w BZWBK. BZWBK wkurzyło mnie opieszałością w rozwoju sieci oddziałów. W moim miasteczku oddziały mają prawie wszystkie większe banki istniejąvce na naszym rynku, nawet takie dziwadła jak Lukas Bank czy Santander, a WBK dalej olewa sprawę. mBank jakoś mi się nie widzi do czegokolwiek innego niż konto do płatności online, załatwienie byle pierdoły trwa za długo przez to, że dokumenty krążą po kraju w kopertach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mbank :) - placówkę akurat mam hmm jakieś 15 minut wolnym spacerkiem :)

 

nie polecam kredyt banku... tam to dopiero biurokracja ;> + masakryczne opłaty za all ich usługi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie polecam kredyt banku... tam to dopiero biurokracja ;> + masakryczne opłaty za all ich usługi...

A jakie kolejki w oddziale na Królewskiej ^^

 

 

mbank/multibank, ing trochę archaiczne procedury ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

PKO BP (iPKO) polecam, sam mam i sobie nawet chwalę, pomijam notoryczny brak kasy w bankomatach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
BZWBK mnie kusi, blisko mam do niego - w Malborku mało jest oddziałów banków...

 

Bierz i się nie zastanawiaj zobaczysz sam, że jest ok i będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PKO BP (iPKO) polecam, sam mam i sobie nawet chwalę, pomijam notoryczny brak kasy w bankomatach :)

brakuje tez w banku:)

Jak chcialem wyplacić kase na samochód to mi nie wydali bo jakieś tam procedury, trzeba zamówić itd.

 

ED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam dwa konta bankowe w tym jedno w Kredyt Bank a drugie w mBanku.

Posiadanie konta w Kredyt Banku jest strasznie męczące odsetki duże 2 zł za kartę plus 1 zł za prowadzenie konta gdy nie mam nic na koncie i dochodzi mi 50 zł to 6 mi zabiera bank a co najlepsze wciągu dnia jak zabiorą prowizje koło 13 to dopiero po ostatnim księgowaniu jest wyjaśnione za co to. :)

Od nie dawno posiadam konto w mBank i jest mile zaskoczony jakością usług. :)

 

KB - Kredyt Bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mBank jest jednym z najlepszych banków w Warszawie jest chyba 5 placówek BRE a to już mBank plus parę stanowisk w paru centrach handlowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam konto w mBanku i sobie chwalę. Szkoda tylko, że w moim mieście nie ma żadnego punktu w galerii czy w innym miejscu na mieście, a także wkurza brak wpłatomatu. Ale tak to polecam.

 

mLinia w sumie zawsze działa, więc wszystko można załatwić przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem, że przetestowałem usługi wielu banków i wg. mnie najlepszy jest wbk. Nie miałem jeszcze z nim żadnych problemów, zawsze miła obsługa w placówkach, opłat za konto i kartę brak (po dwóch latach jakieś 15 zł), jedynie za przelewy jakieś tam grosze. Dodatkowo bank na podstawie wpływów na konto (brak umowy o pracę czy też stałych wpływów na konto) zaproponował mi kartę kredytową z dość dużym limitem ;) Serdecznie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe wbk to śmiech na sali. Zmieniałem ostatnio dowód więc musiałem złożyć "nowy" wzór podpisu. Po złożeniu, chciałem wybrać parę stówek wypłaty... i pani powiedziała że mój podpis nie pasuje do wzoru! Po 3 próbie poprosiłem o rozwiązanie umowy z bankiem. Ciekawe, że w innych bankach bez problemu robię transakcje na kilkadziesiąt tys złotych i tam nigdy takiego problemu nie miałem?

 

Najlepszy bank to mbank, zdecydowanie.

 

Jak ktoś chce mieć dobrze oprocentowane konto, głównie do wypłacania kasy z bankomatów, to polecam konto oszczędzające w polbanku - 5%. Ale tak generalnie to wszystko inne w tym banku kuleje. Nawet jak jestem klientem 'bankowości osobistej' i ostatnio chciałem skorzystać z oferty funduszy akcji, to pani z rozbrajającą szczerością powiedziała, że ona się na tym nie zna ;) Przykre trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×