Skocz do zawartości
kaczy

Nowa odsłona serwisu dust.pl

Polecane posty

Nowa odsłona serwisu internetowego dust.pl

 

 

W dniu dzisiejszym- z nieukrywaną dumą, oddajemy Państwu do użytku całkowicie nową odsłonę serwisu internetowego dust.pl. Mamy nadzieję, że nowy wizerunek naszej firmy przypadnie Państwu do gustu, a zaimplementowane w nowej wersji serwisu usprawnienia, pozwolą na bezproblemowe korzystanie zarówno z naszej nowej strony internetowej, jak i nowej wersji panelu administracyjnego.

 

Nowa odsłona naszego serwisu to zapowiedź dynamicznego rozwoju oferty firmy, będącego odpowiedzią na rosnące potrzeby naszych klientów. Już teraz oddajemy Państwu do użytku nową wersję panelu administracyjnego Państwa kont www serii biznes (start/pro/max). Wprowadzone w tej wersji zmiany związane głównie z nowym interfejsem użytkowym, to przede wszystkim realizacja wielu nowatorskich pomysłów i usprawnień, zgłaszanych bezpośrednio przez naszych klientów.

 

Z przyjemnością informujemy również o rozpoczęciu pierwszego etapu prac, związanego z migracją naszych użytkowników na nową platformę sprzętową. Głównym celem wprowadzanych zmian jest podniesienie wydajności, oraz stopnia niezawodności działania naszej infrastruktury serwerowej, a co za tym idzie- podwyższenie jakości świadczonych usług.

 

Migracja nie ma żadnego wpływu na zmianę użytkowanej obecnie przez nas adresacji IP. Podobnie jak adresacja- niezmienne pozostały także nasze preferencje dotyczące wyboru systemu operacyjnego napędzającego naszą nową platformę hostingową (nadal będzie to GNU/Linux Debian), oraz przywiązanie do marki DELL, która dostarcza nam sprzęt od początku naszej działalności. Nie zmienia się również centrum danych w którym kolokujemy serwery naszej firmy, a co za tym idzie- doskonała infrastruktura sieciowa (bezpośredni styk z siecią TPNET, wpięcie do węzłów wymiany ruchu międzyoperatorskiego: PL-IX, WIX, a także węzła AC-X poprzez sieć Atman, oraz operatorów zagranicznych: Teleglobe, Deutsche Telecom, Tiscali i węzła AMS-IX).

 

Nowa, znacznie wydajniejsza infrastruktura serwerowa, byłaby przecież niczym, gdyby nie równie pewne i sprawdzone centrum danych. Od września 2007 roku kolokujemy się z naszym sprzętem w warszawskim centrum danych grupy eTOP. Niezwykle wysoka jakość jak i elastyczność świadczonych usług, bardzo dobre kontakty z działem handlowym, oraz realny- całodobowy kontakt z działem technicznym firmy, utwierdzają nas każdego dnia w przekonaniu iż centrum kolokacyjne datahouse.pl to nie tylko najlepszy z możliwych wyborów, ale także godny polecenia- kluczowy partner biznesowy.

 

W weekend- z soboty na niedzielę (15/16 sierpnia 2009) zakończymy drugi, a zarazem ostatni etap migracji, podczas którego wystąpić mogą przerwy w dostępie do oferowanych usług. Za utrudnienia przepraszamy. Migracja dotyczy wszystkich klientów serwerów wirtualnych serii biznes (start/pro/max).

 

Więcej informacji znajdą Państwo oczywiście na naszych stronach internetowych:

- Nowa odsłona serwisu internetowego,

- Nowy sprzęt, nowe możliwości

 

W przypadku jakichkolwiek pytań i/lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

 

--

Krzysztof Kaczynski

tel: 044 7393016, kom: 601089308

Infolinia handlowa: 0801 000 867

dust.pl - hosting klasy business

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fuj fuj fuj kolory nie te reszta ogólnie ładna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee po co ten temat ? napisz sobie ten temat na forum o grafice. Czyżby szpan ? Jeżeli tak to mi osobiście strona się nie podoba (faworytem jest neteasy.pl) Kolory są brzydkie i dla mnie za mało belek, albo jakiś wyszczególni en bo się wszystko zlewa. I stworzenie takiej strony to dla grafika 1-2 h 50-100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oraz operatorów zagranicznych: Teleglobe, Deutsche Telecom, Tiscali i węzła AMS-IX).

Blah.

Klik - widzisz tutaj Etop?

 

Z Tata w Wawie (dawne Teleglobe):

 1 195.219.188.50 [MPLS: Label 7150 Exp 0] 20 msec
195.219.188.54 [MPLS: Label 7150 Exp 0] 16 msec
195.219.188.50 [MPLS: Label 7150 Exp 0] 16 msec
 2 Vlan14.icore1.FR1-Frankfurt.as6453.net (80.231.64.1) 32 msec 28 msec 16 msec
 3 xe-4-2-0-0.fra20.ip4.tinet.net (213.200.86.65) [AS 3257] 20 msec 40 msec 16 msec
 4 xe-4-0-0.waw10.ip4.tinet.net (89.149.186.194) [AS 3257] 40 msec 40 msec 40 msec
 5 zig-zag-gw.ip4.tinet.net (213.200.69.254) [AS 3257] 44 msec 40 msec 40 msec
 6 nitrogremlin.etop.pl (80.72.36.46) [AS 20853] 40 msec 40 msec 40 msec
 7 www.dust.pl (80.72.37.98) [AS 20853] 40 msec 40 msec 40 msec

 

I po co klamac na temat lacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie działa pod IE8 :)

Serwis powstał i testowany był głównie na platformie systemowej MacOS X (Mozilla Firefox, Safari 3, Safari 4, Opera, Camino). Testowany był również pod Windows (Mozilla Firefox, Safari 3, Safari 4, Opera, IE7), ale faktycznie nie sprawdzaliśmy jego działania pod Internet Explorer'em w wersji 8). Wszelkie uwagi dotyczące nieprawidłowości działania proszę kierować poprzez PW (z bardziej obszernym opisem, niż stwierdzenie "nie działa"- będę mógł przetestować serwis pod IE8 dopiero w godzinach wieczornych), lub też zgłaszać (poprzez e-mail) kontaktując się z naszym BOK. Za wszelkie napływające, konstruktywne uwagi jesteśmy i będziemy oczywiście wdzięczni.

 

Klik - widzisz tutaj Etop? I po co klamac na temat lacz?

Sprawę wymiany ruchu w węźle AMS-IX poruszę w rozmowie z dyrektorem technicznym eTOP w dniu jutrzejszym.

 

Łatwa, prosta i przyjemna.

Takież było główne założenie tego projektu. Warto dodać, iż panel zarządzania kontami www utrzymany jest w identycznej kolorystyce i stanowi pewną spójność z serwisem firmy. Kilka przykładowych screenów z panelu zobaczyć można w newsie "Nowa odsłona serwisu www" na naszej stronie internetowej.

 

W kwestii nowej kolorystyki serwisu- cieszymy się, że jest tak bardzo kontrowersyjna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I stworzenie takiej strony to dla grafika 1-2 h 50-100 zł

No i co z tego ?

 

Dla mnie na plus to brak grafiki, dzięki temu błyskawicznie się wczytuje.

Na minus trochę za lightowy font w menu na tym bordowym tle i mało czytelne oraz niewypośrodkowane napisy w menu (najbardziej drażni w DOMENY)

 

No i błędy są w kodzie html-a "id" odnosić się może do jednego elementu na stronie a na głównej kilak elementów ma id="box_table"

 

proste do poprawki bo wystarczy zastąpić to class

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie na plus to brak grafiki, dzięki temu błyskawicznie się wczytuje.

Na minus trochę za lightowy font w menu na tym bordowym tle i mało czytelne oraz niewypośrodkowane napisy w menu (najbardziej drażni w DOMENY)

Zbieramy wszelkiego rodzaju opinie (pozytywne i negatywne) i za każde jesteśmy wdzięczni. Co prawda- ile ludzi tyle różnych gustów, jestem więc przekonany, że i tak nie uda się nam dogodzić wszystkim. Mimo wszystko- dziękuję, opinię zanotowałem.

 

No i błędy są w kodzie html-a "id" odnosić się może do jednego elementu na stronie a na głównej kilak elementów ma id="box_table" proste do poprawki bo wystarczy zastąpić to class

Jest kilka prostych błędów do poprawienia- powstały one na końcowym etapie projektu podczas uzupełniania treści serwisu. Sam projekt początkowy był oczywiście w 100% zgodny z validator'em- taki także ma być również efekt końcowy. Na pewno poprawimy także zgłoszony dziś problem związany z IE8. Nie chcieliśmy już po prostu dodatkowo opóźniać wdrożenia nowej wersji serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z IE8 możecie rozwiązać w kilka sekund:

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" />

Nie ma sensu tworzyć cudów-niewidów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem z IE8 możecie rozwiązać w kilka sekund:

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" />

Nie ma sensu tworzyć cudów-niewidów...

To nie rozwiązanie, tylko obejście problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie rozwiązanie, tylko obejście problemu :)

Miałem to właśnie napisać. Zaimplementowałem dla samej strony głównej- jak możesz, sprawdź proszę czy jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałem to właśnie napisać. Zaimplementowałem dla samej strony głównej- jak możesz, sprawdź proszę czy jest ok.
Jest "OK" (menu działa, ale scrolle są poza ekranem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiele to dało, nie wiem jak pod IE7, ale pod IE8 przyciski skrolowania się przesunęły w prawo poza głównego DIVa (pod Operą 9.64 i FF 3.0.13 jest cacy).

 

 

A w ogóle to Cię nie lubię, bo przez Ciebie przypomniało mi się, że muszę zrobić wersję CSSa pod IE dla swojej strony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiele to dało, nie wiem jak pod IE7, ale pod IE8 przyciski skrolowania się przesunęły w prawo poza głównego DIVa (pod Operą 9.64 i FF 3.0.13 jest cacy).

W takim razie- przełączam do "poprzedniej wersji" kiedy menu w IE8 nie działało w ogóle. Może ktoś bardziej ogarnięty w temacie niż ja wytłumaczy mi dlaczego menu zrobione w ten sposób, bez użycia JS (sam CSS) nie działa w IE8?

 

Generalnie działa w pełni poprawnie na każdej innej przeglądarce (wymieniłem listę w jednym z postów wyżej) na każdym systemie pod jakim testowałem (MacOS X, Linux, Windows) tylko nie na IE8 :)

 

Jest "OK" (menu działa, ale scrolle są poza ekranem).

Znalazłem rozwiązanie problemu :) Jakby ktoś miał podobny problem proponuję zastosować kod:

 

<!--[if IE]><meta http-equiv="Refresh" content="10; url=http://browsehappy.pl" /><![endif]-->

 

Osobiście w dniu dzisiejszym nie mam lepszych pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A ja mam inną propozycję: olać IE czy to 6 czy 7, 8 itd. Najbardziej badziewna przeglądarka i wszystko trzeba pod doń robić. Dla innych takich nie ma. W końcu ludzie zostaną zmuszeni do zmiany bo nie będzie im nic działało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaczy, ten CSS i kod menu co podałeś w IE8 działa, sprawdziłem u siebie na serwerze. Spróbuj usunąć całkiem javascript ze strony i wtedy zobacz czy będzie menu działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ładne. Nie pamiętam jak wyglądało stare, więc nie porównam. Natomiast fakt, że za home.pl to daleko... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ładne. Nie pamiętam jak wyglądało stare, więc nie porównam. Natomiast fakt, że za home.pl to daleko... :)

Rzeczywiście po wpatrzeniu się.. nawet ikonki menu są z home.. oj szkoda..

 

Wciąż jest jednak faviconka z poprzednią kolorystyką.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kaczemu już napisałem krzyk rozpaczy o kolorach.. no ale... heh

 

co do IE 6, 7, 8.. to mam na kompie i netbooku IE 6 i jakoś nie chce mi się instalować 7 i 8, żeby dostosowywać do nich strony (jeden gość mi już marudził, że mu flashowa galeria pod IE 8 nie działa) - ja nie wiem, czy M$ specjalnie robi takie jaja z przeglądarkami? Na tym gównie rzadko co bardziej skomplikowanego bez męczarni działa od początku do końca...

 

No ale trzeba.. minimum IE 6, 7 żeby było ładnie.. 8... cóż.. miała być lepsza, bardziej zgodna.. a tu dupa blada...

 

EDIT: no i fakt, że ikonki nie przerobione.. i logo zupełnie nie pod kolory tego purpuro-czegoś.. (i litery ciemnee.. argghhh!)...

heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×