Skocz do zawartości
Jamal

Przekierowanie domeny do innego katalogu

Polecane posty

Witam! Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich i proszę o pomoc.

Problem wygląda tak, że mam stronę na serwerze-jest to stara strona w HTML-u w katalogu głównym (public_html). Założyłem tam również katalog "php_fusion" w w nim zrobiłem stronę właśnie w PHP-FUSION. I teraz chciałbym aby moja domena wskazywała na ten nowy katalog i plik index.php natomiast stara strona chodziła jako subdomena np. "starastrona.moja_domena.pl". Czy w ogóle jest taka możliwość i jak to zrobić? Kontem zarządzam przez cPanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale subdomenę już stworzyłem, chodzi mi teraz o to aby ta subdomena odnosiła się do głównego katalogu - "public_html" i pliku "index.htm", a domena główna do katalogu "public_html/php_fusion" i pliku "index.php"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań jest kilka, ale jakkolwiek byś nie kombinował, starą stronę musisz umieścić w dodatkowym katalogu.

Wtedy:

1. zrobisz symlinka w public_html, który odczyta zasoby z katalogu php_fusion

tym samym subdomena wyświetli automatycznie zasoby z folderu o tej samej nazwie, w którym umieścisz starą wersję witryny

 

2. jeśli nie symlink, to przy użyciu mod_rewrite (.htaccess) przekierujesz odwiedzającego witrynę automatycznie do zasobów określonego katalogu

 

3. jeśli brak dostępu do shella, a a serwer www to nie apache, pozostaje przekierowanie przy użyciu php

możesz używać ścieżek absolutnych jak i relatywnych

przykład dla ścieżki relatywnej

<?php
Header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );  
Header( "Location: /nowy_folder/stara-witryna.html" ); 
?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale udało się wszystko ustawić w cPanelu bez przenoszenia strony. Po prostu główną domenę główną podpiąłem pod katalog "php_fusion" i utworzyłem subdomenę podając katalog główny (public_html) jako katalog tej subdomeny. Wszystko chodzi idealnie tak jak chciałem! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×