Skocz do zawartości
zen6

Draytek / Ovislink / Planet / Cisco / Linsys

Polecane posty

Jak oceniacie jakość sprzętu firm Draytek / Ovislink / Planet / Cisco / Linsys ?

 

 

Nie wiem czy słusznie ale jak tak:

 

Ovislink - słaba jakośc

Draytek - sporo opcji , cenowo bardzo dobry wybór, (tylko dlaczego nieraz tak tanio ma więcej niż niektóre modele cisco..)

Planet - średnia jakość, nie dbają o aktualizacje,

Cisco - jakość wysoka dopiero od tys.

Linksys - różnie bywa z jakością - średnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może być jeszcze HP? 3COM? no nie wiem... Awaya? Alcatel? i inni...

jakiego Ty sprzętu konkretnie szukasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może być jeszcze HP? 3COM? no nie wiem... Awaya? Alcatel? i inni...

jakiego Ty sprzętu konkretnie szukasz?

 

 

Zgadzam się HP itd.

 

Szukam dobrego sprzętu chcę wydać odpowiednią kwotę nie więcej niż 1500.

 

szczegóły http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=19721

 

dostałem mętliku znajomy mówił o że lepiej dwa porty WAN, i że odizoluję na DMZ, ale to nie jest bezpieczne tak mi się wydaje.

 

Chętnie może i Draytek ale cena i ilość opcji, .. trochę tanio wydaje mi się więc może jakość też taka jest.

Chodzi oto że w sieci są kamery, i po nawiązaniu VPN nie chcę aby były widoczne, pozatym serwer ftp itd.

 

Już nie wiem gdzie pytać, z jednej strony chciałbym router z możliwością pisania komend, (aby nauczyć się) a z drugiej strony żeby nie było problemu z konfiguracją, cisco podobno najlepsze, ale czy na takim pułapie cenowym też jest dobre .. wiem że modele poniżej tys. mają nie najlepszą opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli do domu kupujesz zainwestuj w Ovislink i wgraj na niego Tomato albo inny soft ja na przykład mam w takiej konfiguracji i jestem bardzo zadowolony z Tomato. Podział internetu za***isty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz mieć dwa wany to draytek ma takie coś. Ma sporo ciekawych opcji, np load balancing, możesz ustawic że drugi wan włacza się jak pierwszy padnie, albo przy określonej przepustowości. z VPNem na nim też nie ma problemu. Tylko nie pamietam jaki to model konfigurowałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie serwer z trzema sieciówkami. wgraj linuxa/unixa, skonfiguruj eth0 wan, eth1 dmz dla serwerów, eth2 lan, zrób firewalla w iptables i gotowe.

Inaczej pół życia spędzisz szukając gotowego appliance spełniającego wszystkie wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak kupię Draytek 2930, cisco dosyć drogo wychodzi, Planet mały wybór, Linksys za taką nieopłacalne, Ovislink sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×