Skocz do zawartości
nvu

Problem z komputerem :)

Polecane posty

Dzisiaj dostałem z gwarancji nówkę sztuke zasilacza.

Corsair.

 

Podłączyłem dysk, 24 pinowe złącze do płyty głównej, 2 zasilania do karty grafiki (4870) i odpalam. na monitorze nic nie ma a wszystkie wiatraki na cpu i na grafice kręcą się na maxa. Co jest nie tak, ponoć do płyty wpina się jeszcze jakieś inne 4 pinowe złącze (mam asus P5Q). Może skoro się przepalił zasilacz to i płyta główna ?.

 

Proszę o pomoc;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To białe takie ? ono ma tak naprawde jak zaslepke zdejmiesz wiecej pinow i nie ma zadnej koncowki na zasilaczu zeby tam wsadzic mozesz zaznaczyc na zdjeciu o co Tobie chodzi ?

 

Ja potrzebuje chyba molexa na to. A te objawy że kręcą się wszystkie wiatraki to normalne jeżeli ta kostka nie jest wpięta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien że nie ma końcówki ? musi być.

chodzi mi o ten element który na zdjęciu do którego podałem link jest w połowie zaślepiony ( 8 elementów w sumie, 4 widoczne).

U mnie są to normalnie 4 piny, nie spotkałem się z 8, jednak cała otoczka wskazuje na to że to jest to.

Kabel który tam wpinasz o ile dobrze pamiętam jest głównie czarno-żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Corsair CMPSU-650TXEU-650W - Z faktury wzięte. Wcześniej był taki sam i komp śmigał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja takiej nie mam, a wcześniej tak jak mówiłem był ten sam zasilacz i śmigało.

 

//up

 

Mam takie 2 na zasilaczu w jednym oplocie. Ale za chiny nie chcą wejść na ta płyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a kabel podłączony miałeś ? pamiętasz ?

może masz zasilacz z wadą ? nie wierzę że aktualnie sprzedawany zasilacz nie ma takiej końcówki - jest ona standardem już dobre parę lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to najwidoczniej coś za duzo prądu ci żre.. chociaż przy takiej mocy zasilacza...

jeśli wiatraczki się kręcą, a na ekranie czarno, i nawet ekran się nie załącza to prawdopodobnie płyta główna uszkodzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie mówcie że płyta znowu do komputronika jechać ehh nie mam już siły. Mam taki kabel gdzie są takie 2 kostki po 4 piny na zasilaczu ale nie idzie wogóle w to białe wpiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne, wyjełęm zasilacz wsadziłem te 2 kosteczki i komp śmiga

 

Sorry za taki temat ale pierwszy raz robiłem takie skomplikowane czynności ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×