Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tony

Wykop Effect

Polecane posty

Witam, na stronie Wykop.pl popularny jest termin z tematu - wykop effect (WE), co oznacza, że czasem gdy strona zostanie "wykopana", czyli znajdzie się na stronie głównej serwisu, to serwer ją obsługujący nie wytrzymuje obciążenia i strona jest niedostępna.

 

Mam pytanie, czy macie jakieś doświadczenia z WE jeśli chodzi o hosting? Czyli nie przekraczamy dostępnych parametrów konta (transfer), a strona i tak wysiada lub nie.

 

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, iż WE bez problemu przetrwała moja prosta strona na Dreamhost. Była to pojedyncza statyczna strona, ale z podpiętymi statystykami bbclone, więc jakieś tam obciążenie mimo wszystko było.

 

Jakieś doświadczenia z innymi hostingami? Chodzi przede wszystkim o shared, bo VPN czy dedyki to zupełnie inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer shared w tych czasach spokojnie powinien wytrzymać - inna sprawa to limity konta. Wiadomo, że nic nie jest za darmo. A na dreamhoscie to im generalnie wszystko jedno jak serwery chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy hostowałem jednego bloga w dhosting, wordpress spokojnie wytrzymał koło 12k uu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serwer shared w tych czasach spokojnie powinien wytrzymać - inna sprawa to limity konta. Wiadomo, że nic nie jest za darmo. A na dreamhoscie to im generalnie wszystko jedno jak serwery chodzą.

O, akurat taki wykop zdechły jest na głównej:

http://www.wykop.pl/ramka/216718/najmniejsza-wies-w-polsce

http://bobrzanie.pl/blog/2009/07/27/letows...iejsza-w-polsce - aktualnie jest tam:

Forbidden

 

You don't have permission to access /blog/2009/07/27/letowski/wies-najmniejsza-w-polsce on this server.

 

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Power MOD by linuxpl.com Server at bobrzanie.pl Port 80

 

A w komentarzach piszą:

Uwielbiam wykopywać stronki które padają i nie mogę ich oglądać.

Na szczęście wielki brat Google ma kopie: http://tinyurl.com/malenka-wioskaa

edit: momentami widzę, jednak stronka działa

 

Czyli to przeciążenie, a nie przekroczenie limitów.

 

DNS-y wskazują oczywiście na linuxpl.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy hostowałem jednego bloga w dhosting, wordpress spokojnie wytrzymał koło 12k uu ;)
12k uu to nie żaden efekt :D

 

Czyli to przeciążenie, a nie przekroczenie limitów.
Nie przeciążenie, tylko blokada strony przez usługodawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12k uu to nie żaden efekt ;)

 

wykop koło kilku miesięcy temu dostarczał taki ruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×