Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
que_pasa

Dedyk w Polsce - odpowiednik SuperPlan Mini w OVH

Polecane posty

Jak w temacie, poszukuję serwera o parametrach zbliżonych do tego w OVH. Cena do 219 netto miesięcznie. Proszę o oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie, przy Polskich cenach. Zobacz na http://livenet.pl/dedykowane_magicplus.htm , można ich nazwać Polskim ovh choć bywa, że jest gorzej niż u Francuzów :) Poza tym zobacz na ilość transferu - 750GB, nielimitowanego transferu w tej cenie nie znajdziesz niestety + do tego małe dyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko będzie, przy Polskich cenach. Zobacz na http://livenet.pl/dedykowane_magicplus.htm , można ich nazwać Polskim ovh choć bywa, że jest gorzej niż u Francuzów :) Poza tym zobacz na ilość transferu - 750GB, nielimitowanego transferu w tej cenie nie znajdziesz niestety + do tego małe dyski

 

Dzięki że zwróciłeś mi uwagę na to że nie do końca też sprecyzowałem wymagania (sugerowałem się głównie ceną podając jako punkt odniesienia OVH), a więc:

 

- 350 GB transferu miesięcznie

- pojemność dysków 2x250 GB

- 2 rdzenie (prędkość bez większego znaczenia)

- 2 GB ram

- 6 adresów IP

 

Co do łącza to może to stać głównie na plixie, wyjście do sieci tp czy na świat jest drugorzędne.

 

Od razu mówię że najdmen.pl odpada, bo już kontaktowałem się z nimi i nie są w stanie spełnić moich wymagań (brak możliwość instalacji freebsd i tylko jedno IP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do livenetu, to sprowadzą Ci części... Nie wiem jak cenowo to wyjdzie, ale pewnie nie będzie tak źle. Z tym, że wtedy masz dodatkowe 2-3 stówki opłaty instalacyjnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Timur
Dzięki że zwróciłeś mi uwagę na to że nie do końca też sprecyzowałem wymagania (sugerowałem się głównie ceną podając jako punkt odniesienia OVH), a więc:

 

- 350 GB transferu miesięcznie

- pojemność dysków 2x250 GB

- 2 rdzenie (prędkość bez większego znaczenia)

- 2 GB ram

- 6 adresów IP

 

Co do łącza to może to stać głównie na plixie, wyjście do sieci tp czy na świat jest drugorzędne.

 

Od razu mówię że najdmen.pl odpada, bo już kontaktowałem się z nimi i nie są w stanie spełnić moich wymagań (brak możliwość instalacji freebsd i tylko jedno IP).

moge zaproponowac taki serwer bez problemu, w cenie 250.- netto, niestety dyski bylby wieksze i wpiety w siec TP, prosze pisac na priv i przedstawic dokladne wymagania

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Temat jest już nie aktualny. Po przejrzeniu wszystkich ofert zdecydowałem się w końcu na kolokację własnego sprzętu w trójmiejskim datacenter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
Tak z ciekawości, opłaca się ?

 

Zapewne tak ;) chyba, ze wstawił gorszy sprzęt niż szukał to nie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Timur
Zapewne tak ;) chyba, ze wstawił gorszy sprzęt niż szukał to nie bardzo...

maja drogie Mbpsy, trzeba zejsc na mala ilosc dopiero sie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem ofertę firmy nephax.com. Spodobało mi się indywidualne podejście do klienta oraz chęć zwykłego dogadania się. Mimo, że sam pracuję w handlu to nie lubię za bardzo głupiej "szarpaniny" (niektórzy na to mówią negocjacje), która powoduje tylko zbędnę opóźnienia i zamęt.

 

Sprzęt, który tam wstawię jest nieco gorszy (słabszy procesor, ale wciąż 2 rdzenie), ale jak na razie wystarczy. Cenowo wyjdzie mi praktycznie tak samo.

 

Łącze jakim będę dysponował to 100 Mbit, rozliczane za każdy GB ruchu. Stawka jaką mi zaproponowano za 1 GB jest jak najbardziej do przyjęcia i przy moim ruchu nie będzie mnie to wiele kosztowało.

 

Inne powody dla jakich wybrałem nephax to:

1. Pula adresów bez konieczności wysyłania wniosków do ripe

2. Działające Ipv6 (w przeciwieństwie do więkoszości konkurencji z normalnym supportem a nie best effort i traktowaniem tego jako zlo konieczne

3. Niski ping (z mojej lokalizacja 1-2 ms)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×