Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sniper

Potrzebny hosting pod pocztę z wygodnym panelem

Polecane posty

Witam,

 

Potrzebuję dobrego hostingu z domeną .pl. Na próbę zarejestrowałem się w kei.pl, licząc że to będzie dobry wybór. Dostałem 2 maile, a w nich aż 8 różnych linków do kompletnie niezależnych paneli, każdy z innym loginem i hasłem! Do niektórych paneli muszę się logować przy pomocy numerycznego ID, do innych przy pomocy nazwy użytkownika, jakiegoś dziwnego adresu e-mail, itd. Każdy panel z innej beczki! Chaos jak w epoce dinozaurów...

 

Próbowałem z tym walczyć, jakoś ujednolicić chociaż te hasła, ale ciągle pozostaje mnogość paneli i loginów. Mówiąc wprost: przerosło mnie to i nie mam ochoty się przez ten bajzel przedzierać.

 

I tu prośba. Może znacie jakiś hosting, w którym będę miał jeden przejrzysty panel, w którym będę mógł sobie zarządzać zarówno domenami, jak i wszystkimi usługami na serwerze? Dwa panele to też nie problem, byle nie osiem... :)

 

Potrzebuję hostingu na którym będę trzymał sobie domeny i ok. 30-50 kont pocztowych. Nie przewiduję trzymania tam żadnej strony www, forum, itp. Nie potrzebuję też baz danych. Wystarczy mi ok. 10 GB przestrzeni dyskowej z dynamicznym podziałem powierzchni między użytkowników, czyli takim, gdzie mogę utworzyć np. 50 kont pocztowych i każdemu dać 500 MB miejsca (bo wiem, że większość i tak będzie używać programu pocztowego, a tylko kilka osób dostępu przez www). W kei.pl to było niewykonalne, bo przydzielając 500 MB użytkownikowi zmniejszałem automatycznie wolną powierzchnię swojego serwera. Ważne też, żeby to był serwer stabilny, w firmie z dużym doświadczeniem. Nie chciałbym pchać się w nową firmę, która zachęca klientów super ofertami, a w ciągu roku napcha na swoje serwery tyle kont, że nie będzie się już dało na tym pracować. No i mile widziana sprawna pomoc techniczna, najchętniej online. Coś takiego jak ma superhost (czyli: "Proszę wysłać maila, że panu mail nie działa") raczej mnie nie interesuje.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

8 paneli w KEI? Czytaj co dostajesz.. masz panel klienta, panel webas, pewnie jeszcze piszą o FTP i jak się dostać do bazy...

 

Akurat dhosting pod samą pocztę to średni wybór.. z uporem maniaka dodają jakieś dziwne rzeczy zamiast dodać oczywiste funkcjonalności - brak samodzielnego określania punktowego SpamAssassina to lipa w tym hostingu... jak się nie zajmiesz "uczeniem" systemu co jest "be" a co nie, zdarzy się, że ważna przesyłka leci do SPAMu...

 

powiedziałbym, że KEI jest idealne na hosting pocztowy.. od cholery opcji, można sobie wszystko poustawiać co jak chcesz, do tego masz ich webmail i zwykłego wiewióra... polecam. Acha! No i można tworzyć mejle w różnych domenach...

 

No cóż.. nie ma oversellingu dla poczty (że co założysz mejla to odejmuje od quoty, a w w/w dhosting w ogóle quoty nie ustawisz).. no ale taka specyfika KEI, przy 30 mejlach może i rzeczywiście to będzie udręką..

Ciężko będzie znaleźć coś, co spełnia wszystkie Twoje zachcianki, bo jak ma jedno, to nie ma innego.. jak ma wszystko, to okaże się, że jakaś średnio solidna firma (bo za tanio też nie może być).. albo że np. nie można założyć tego samego mejla w dwóch różnych domenach...

 

Albo weź po prostu coś z panelem Direct Admin... neteasy.pl/inten.pl - serwery w PL, smallservers.pl - w DE, można spróbować też prohost.pl (PL), masternet.pl (DE).. ale to pozakładaj sobie testówki, choć tam też pewnie dostaniesz mejla z wieloma panelami do logowania i jak nie doczytasz do czego służą, to będziesz marudzić, że nie ogarniasz... heh

Co prawda te firmy chwilami są taniutkie (może aż za tanie), no ale jak chcesz jakiegoś "lidera" typu nazwa/home/kei to tak, jak pisałem wyżej - mój wybór pada na KEI - używam od 3-4 lat i jest super... właśnie do poczty przede wszystkim (aa.. dodam, że można sobie ustawiać rekordy domen w panelu, to też się przydaje, gdy dajesz stronę na inny serwer a pocztę zostawiasz na KEI).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może linuxpl.com? DA + webmail i dynamiczny podział. Chyba tylko panel klienta i panel administracyjny tam są :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to co pisze @Sponsi - kei to dobry wybor, zwlaszcza, ze za obsluge poczty w domenie (administracja i webmail) odpowiada jeden i ten sam panel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na vipserv jest jeden panel do zarządzania wszystkim (autorski). Dodatkowo z jednego miejsca można logować się do 9 różnych webmaili. Logowanie do webmaila można zrobić na swojej stronie maskując adres vipserv itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Potrzebuję dobrego hostingu z domeną .pl. Na próbę zarejestrowałem się w kei.pl, licząc że to będzie dobry wybór. Dostałem 2 maile, a w nich aż 8 różnych linków do kompletnie niezależnych paneli, każdy z innym loginem i hasłem! Do niektórych paneli muszę się logować przy pomocy numerycznego ID, do innych przy pomocy nazwy użytkownika, jakiegoś dziwnego adresu e-mail, itd. Każdy panel z innej beczki! Chaos jak w epoce dinozaurów...

 

Próbowałem z tym walczyć, jakoś ujednolicić chociaż te hasła, ale ciągle pozostaje mnogość paneli i loginów. Mówiąc wprost: przerosło mnie to i nie mam ochoty się przez ten bajzel przedzierać.

 

I tu prośba. Może znacie jakiś hosting, w którym będę miał jeden przejrzysty panel, w którym będę mógł sobie zarządzać zarówno domenami, jak i wszystkimi usługami na serwerze? Dwa panele to też nie problem, byle nie osiem... :)

 

Potrzebuję hostingu na którym będę trzymał sobie domeny i ok. 30-50 kont pocztowych. Nie przewiduję trzymania tam żadnej strony www, forum, itp. Nie potrzebuję też baz danych. Wystarczy mi ok. 10 GB przestrzeni dyskowej z dynamicznym podziałem powierzchni między użytkowników, czyli takim, gdzie mogę utworzyć np. 50 kont pocztowych i każdemu dać 500 MB miejsca (bo wiem, że większość i tak będzie używać programu pocztowego, a tylko kilka osób dostępu przez www). W kei.pl to było niewykonalne, bo przydzielając 500 MB użytkownikowi zmniejszałem automatycznie wolną powierzchnię swojego serwera. Ważne też, żeby to był serwer stabilny, w firmie z dużym doświadczeniem. Nie chciałbym pchać się w nową firmę, która zachęca klientów super ofertami, a w ciągu roku napcha na swoje serwery tyle kont, że nie będzie się już dało na tym pracować. No i mile widziana sprawna pomoc techniczna, najchętniej online. Coś takiego jak ma superhost (czyli: "Proszę wysłać maila, że panu mail nie działa") raczej mnie nie interesuje.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

 

U nas masz dwa panele. Jeden do billingu i suportu, drugi obsługa serwera cPanel.

 

http://mzone.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×