Skocz do zawartości
ksk

Skaczące Pingi

Polecane posty

Od 2 dni zauważyłem że po parunastu godzinach serwera pingi do niego znacznie wzrastają pomaga tylko reboot całej maszyny. Nie mam zamiaru co parę godzin resetować maszyny i opdalać wszystkiego od nowa. Próbowałem zlokalizlowac co jest przyczyną lecz nieskutecznie. Ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną dodam że config itp nie zmieniane od miesięcy. Wszystko chodziło dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na dwóch maszynach, nie był konieczny reboot, wystarczyło przeładowanie modułu karty sieciowej.

 

Problem rozwiązała wymiana kart sieciowych.

 

Pozdrawiam,

Tom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze... iowait, ustawienia mysql. Ja mialem taki problem jakis czas temu. Choc faktycznie przede wszystkim trzeba sprawdzic karte sieciową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej sieciówka. Jakie masz w serwerku? ja kiedyś miałem 3coma, były bardzo dobre, w nowym serwerze mam gigabitówki intela - też działają bardzo dobrze. Tyle że kolega w swoim serwerze też miał intela i przy większym ruchu zdarzało się że sieciówka sie kompletnie wieszała. A niby nowa była ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż tydzień wcześniej tylko mysqltuner był puszczony i lekko poprawiony config ale jednak wszystko od dłuższego downtimu się to zaczęło dziać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×