Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Rys

Zmiana czasu na OpenVZ

Polecane posty

Witajcie

Może ktoś zna jakiś sposób na zmianę czasu na maszynie działającej pod wirtualizacja OpenVZ ? (aktualnie jest to różnica -4 minut na serwerze) . Niestety tak normalnie sie nie da bo kernel jest wspólny , data jest wspólna i można zmienić to tylko na hoscie głównym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie

Może ktoś zna jakiś sposób na zmianę czasu na maszynie działającej pod wirtualizacja OpenVZ ? (aktualnie jest to różnica -4 minut na serwerze) . Niestety tak normalnie sie nie da bo kernel jest wspólny , data jest wspólna i można zmienić to tylko na hoscie głównym .

 

Jaki masz OS ?

Generalnie jeśli data na matce jest ok to u Ciebie też powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@najdmen

 

chyba chodzi o to, że czas na maszynie matce jest o 4 minuty do tyłu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest 4 minuty do tylu i to już na matce . System to gentoo , strefa czasowa oczywiście ustawiona :|

niestety pisze do boku itp. i nie chcą tego poprawić ;) (zgadnijcie jaka firma :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to budget ... ntpdate / date itp nie działają to jest OpenVZ... tak myślę ,że może własną strefę czasową utworzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie to budget ... ntpdate / date itp nie działają to jest OpenVZ... tak myślę ,że może własną strefę czasową utworzyć

 

rm /etc/localtime 
ln -s /usr/share/zoneinfo/Europe/Warsaw /etc/localtime

 

chyba chodzi o to, że czas na maszynie matce jest o 4 minuty do tyłu ;)

No dla mnie data w systemie to i dzień i czas (date).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rm /etc/localtime 
ln -s /usr/share/zoneinfo/Europe/Warsaw /etc/localtime

Chodziło mi o utworzenie własnej strefy czasowej która by była przesunięta o 4 minuty ,zwykłą to ja sobie potrafię ustawić ;)

 

Pan Marek obiecał tej nocy poprawić date , na razie jest cały czas to samo . Chyba prędzej zmienię coś w moim programie który wymaga poprawnej daty do synchronizacji :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o utworzenie własnej strefy czasowej która by była przesunięta o 4 minuty ,zwykłą to ja sobie potrafię ustawić ;)

 

Pan Marek obiecał tej nocy poprawić date , na razie jest cały czas to samo . Chyba prędzej zmienię coś w moim programie który wymaga poprawnej daty do synchronizacji :|

 

Coś masz nie aktualne dane :) Godzina jest już aktualna. Sprawdź sobie - date w terminalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu była jeszcze nie poprawna teraz już jest ok ;) ciekawe czy nie będzie odpływać dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro w cronie ustawione synchro co godzinę to jakim cudem ma sie rozpływać?

 

Odnoszę wrażenie ,że nie jesteśmy na tym samym serwerze ... jeżeli na tym na którym jestem również jest dodane do crona to nie powinno być problemu.

 

Co do ticketów .. pierwszy wysłałem 06/07/2009 17:43 . Widocznie masz jakieś szczególne względy w budgetvps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnoszę wrażenie ,że nie jesteśmy na tym samym serwerze ... jeżeli na tym na którym jestem również jest dodane do crona to nie powinno być problemu.

 

Co do ticketów .. pierwszy wysłałem 06/07/2009 17:43 . Widocznie masz jakieś szczególne względy w budgetvps.

 

Nie wiem jak sprawdzić na którym jestem ale wydaje mi się że na 1, oraz na pewno nie mam żadnych względów czy coś - zwykły klient ;)

 

4fbecbfdf956ff6a34b29f99b49a23.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×