Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
NOWY29

Rodzaj kabla do dysku SAS

Polecane posty

Witam, posiadam dyski SAS i z tego co mi podano można je podłączyć złączem 7pin. I teraz takie pytanie, obecnie mam zamiar użyć ich w moim pc tylko jaki kabel mam wybrać ?. Nie znam typowych nazw tych kabli, wiem że pewnie jest to zależne od płyty głównej. Płyta to GA-M57SLI-S4, ponoć obsługuje raid a w specyfikacji jest podane: 6 x SATA II 3.0Gb/s. Zatem co dokładnie powinienem kupić żeby podłączyć te dyski w raid ?

 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

np. Adaptec 1405 PCI-E i podłączasz dysk SAS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dosyć drogi, no a gdybym chciał podłączyć bezpośrednio bez raidu do płyty głównej to jaki kabel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie podłączysz bo nie masz kontrolera SAS

 

Aaaaaa, a może ktoś podać ciekawe modele które można łatwo dostać używane do 250 zł ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro, może uda CI się coś trafić. Nowy kontroler SAS w normalnym sklepie to wydatek minimum 500-600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj na allegro, może uda CI się coś trafić. Nowy kontroler SAS w normalnym sklepie to wydatek minimum 500-600 zł.

 

Właśnie to zaobserwowałem, tylko pytanie czy już lepiej wydać więcej na nowy czy poszukać starego w przypadku gdy serwer będzie dla zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie to zaobserwowałem, tylko pytanie czy już lepiej wydać więcej na nowy czy poszukać starego w przypadku gdy serwer będzie dla zabawy.

Jak będzie dla zabawy to można zawsze zrezygnować z dysków SAS na rzecz zwykłych SATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Jak będzie dla zabawy to można zawsze zrezygnować z dysków SAS na rzecz zwykłych SATA.

 

Sprzedaj SAS, kup SATA, i jeszcze na dobre whisky ci zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyski SAS, wcale nie muszą być wydajniejsze od dysków SATA, to tak na marginesie.... :)

 

Jeśli weźmiemy jakieś stare dyski SAS, produkowane na początku powstania technologii oraz obecne dyski SATA dostępne w sklepach to przekonamy się iż dyski SATA są o wiele bardziej wydajne ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×