Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MnicH54

Kimsufi 3XL dla hostingu www

Polecane posty

Witam,

czy opłaca mi się brać serwer w Kimsufi 3XL na serwer stron www dla klientów.

Jeżeli bym po instalował: apache, mysql, dns itd. Ile mógłbym wyciągnąć na tym użytkowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz tylko wziąłem hosting z serwera Kimsufi. I nigdy więcej tego błędu nie popełnię. Takiej tragedii jeśli chodzi o jakość i stabilność działania w życiu nie widziałem.

Ale jeśli się upierasz...

 

250GB dysk... minus instalki, jakiś swap, temp itd. Zostaje powiedzmy bezpiecznie 200GB. Policz sobie ile kont możesz na tym zmieścić. Sprzedając np. konta po 1GB masz 200 userów... Tylko serwer pewnie zdechnie zanim osiągniesz połowę tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na kimsufi za 80 zł mam uptime 100% od 400 dni :)

 

Jeszcze nigdy i nigdzie nie miałem takiej stabilności (nie wspominając o bajerach typu praktyczny brak limitu transferu), nawet jak płaciłem 30x więcej...

 

No ale oczywiście klientów bym tam nie wsadził (pozostaje smrodek po akcjach ovh na innych klientach). Ale gdybyś się uparł, to takich średnio-statystycznych klientów wrzuciłbyś spokojnie ~700. Oczywiście równie dobrze może być ich 50, jakby byli mocno wyjadający zasoby. Ja na podobnej maszynie w PL miałem 700 klientów i load na poziomie 1-2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na kimsufi za 80 zł mam uptime 100% od 400 dni :)

 

Jeszcze nigdy i nigdzie nie miałem takiej stabilności (nie wspominając o bajerach typu praktyczny brak limitu transferu), nawet jak płaciłem 30x więcej...

 

No ale oczywiście klientów bym tam nie wsadził (pozostaje smrodek po akcjach ovh na innych klientach). Ale gdybyś się uparł, to takich średnio-statystycznych klientów wrzuciłbyś spokojnie ~700. Oczywiście równie dobrze może być ich 50, jakby byli mocno wyjadający zasoby. Ja na podobnej maszynie w PL miałem 700 klientów i load na poziomie 1-2.

Z Kimsufi jest właśnie tak (z resztą z całym OVH tak samo) - jak działa, to jest niezgorzej. Ale poczekaj, aż coś padnie, to będziesz rwał włosy z głowy i klął po francusku na ich support. U nich wymiana padniętego podzespołu w dedyku potrafi trwać od 2 dni do tygodnia.

 

 

A czegoś podobnego za te pieniądze po prostu nie ma, na pewno nie w Europie. Tyle, że osobiście wolę słabszą maszynę u dostawcy, który w razie problemów wie co robić i działa szybko, a nie bawi się z serwerem jak ze ślimakiem na talerzu.

 

 

 

P.S.

 

Zanim ktoś posiądzi mnie o francuzofobię: nie mam nic przeciwko Francuzom, a nawet lubię tę nację za dobre filmy, wino i ładne samochody. Denerwują mnie tylko "adminiSTRATYorzy" z OVH. Do tego moja ocena jest całkowicie subiektywna i podyktowana nerwami i stratami, jakie dzięki ich niekompetencji poniosłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem że uszkodzony ram wymienili mi w ciągu około 5h .. co biorąc pod uwagę cene ich usług jest świetnym rezultatem.

stabilność jest bardzo dobra, akcji jak kiedyś też już chyba nie ma ( a przynajmniej ja nie mam z tym problemu, mam nadzieję że wyciągnęli jakieś wnioski ) także nie wieszajmy już aż tak psów na ovh.

( nie żebym jakoś ich specjalnie uwielbiał .. ale nie przesadzajcie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na livenet.pl choć ja bym nie ryzykował, serwer zakupiony 17 dni temu i ani maszyny, ani zwrotu kasy :) Za ten czas ovh by zdąrzyło naprawić maszynę... Weźcie kurde ludzie pod uwage, że oni nie mają 2 szaf tylko serwerów w ich DC jest "nieco" więcej ;) awarii pewnie na ich liście też jest sporo, więc oczekuje się po prostu w kolejce. Jeden plus ma ten dostawca z Francji - jak zamówisz to postawią maszynę i nie będą lecieć w kulki co w krwi (większości) Polaków jednak siedzi :) nieco szczęścia, a trafisz na dobrą maszynę, która będzie chodzić wystarczająco dobrze, jak np. serwer is_wm. Nie zmienia to jednak faktu, że przedstawienie nam dogłębnej informacji

Jeżeli bym po instalował: apache, mysql, dns itd.

pozwala tylko Cie doinformować, żebys dał sobie chłopie spokój, bo pewnie zbyt wielkiego pojęcia o tym co chcesz zrobić nie masz :) za dużo zabawy i dodatkowo jeśli się nie znasz to kasy B) więc minimum te pare stówek miesięcznie trzeba mieć przygotowanych... a jeśli już wydawać pare stówek na admina, to pasuje też mieć jakiś sensowny sprzęt :) przygotuj sobie troche kasy na start, podszkol się aby miec jakieś rozeznanie w temacie i załóż firmę (a jeśli brakuje do pełnoletności, to poczekaj te kilka lat) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
250GB dysk... minus instalki, jakiś swap, temp itd. Zostaje powiedzmy bezpiecznie 200GB. Policz sobie ile kont możesz na tym zmieścić. Sprzedając np. konta po 1GB masz 200 userów... Tylko serwer pewnie zdechnie zanim osiągniesz połowę tego

Zabije go IOWAIT

 

Ja na kimsufi za 80 zł mam uptime 100% od 400 dni B)

 

"Jak stary masz kernel" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja ci powiem że uszkodzony ram wymienili mi w ciągu około 5h .. co biorąc pod uwagę cene ich usług jest świetnym rezultatem.

stabilność jest bardzo dobra, akcji jak kiedyś też już chyba nie ma ( a przynajmniej ja nie mam z tym problemu, mam nadzieję że wyciągnęli jakieś wnioski ) także nie wieszajmy już aż tak psów na ovh.

( nie żebym jakoś ich specjalnie uwielbiał .. ale nie przesadzajcie )

 

Z cpu/ramem/dyskiem jest trochę lepiej bo wystarczy im udostępnić logi z testu wykonywanego w rescue mode i biorą się za robotę (teoretycznie :)).

 

Gorzej jak trafi Ci się np. uszkodzona sieciówka. Miałem taką sytuację, upload z serwera był na poziomie 20KB/s ale download leciał bez problemu. Na początku Polski support w ogóle nie widział problemu (i tutaj zeszło mi najwięcej czasu na ich przekonanie - od tamtej chwili nie załatwiam już nic przez Polski support).

 

W Francji jeden admin zalogował się na serwer, posiedział, posprawdzał coś i się wylogował :). Na następny dzień przypomniałem się w tickecie - wymienili kabel sieciowy i nic. W końcu szczęśliwie trafiłem na jakiegoś ogarnietego admina i zrobił to o co prosiłem - od razu zlecił wymianę karty sieciowej (jak już zlecą interwencje to nie ma co narzekać na czas wykonania - bynajmniej tak było w moim wypadku).

 

Sieciówka wymieniona - upload wrócił na poziom podobny do downloandu ;). Jednak co dziwo nagle zaczął się wieszać serwer. Znowu testy w ich rescue mode i wysłanie wyników już do poprzednio otwartego ticketu. Co się okazało (chyba tylko dzięki temu że miałem co chwile włączony monitoring i co godzinę przychodziły im wiadomości że serwer is offline B)). Problemem było chłodzenie procesora, który został wymieniony w Sobotę(!).

 

Podsumowując - co prawda wszystko działało jak należy ale po jakiś 5dniach :D.

 

@Up Wszystko dotyczy serwera z gamy kimsufi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkich postów tylko do pierwszego postu d.v.

 

Ja korzystam z 4 hostingów w kimsufi.pl i nigdy nie narzekałem. Na jednego dedyka przypada ok. 1000 stron. Nigdy z niczym nie miałem kłopotów, wszystko ładnie chodzi. Zrezygnowałem z vpsów na rzecz kimsufi.pl i jestem zadowolony. Jedyna wada to support, niby pomagają ale słabiutko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jak stary masz kernel" ;)

 

Pewno "troche" stary... pytanie czy ma to aż tak duże znaczenie przy czysto amatorskich zastosowaniach? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie czytałem wszystkich postów tylko do pierwszego postu d.v.

 

Ja korzystam z 4 hostingów w kimsufi.pl i nigdy nie narzekałem. Na jednego dedyka przypada ok. 1000 stron. Nigdy z niczym nie miałem kłopotów, wszystko ładnie chodzi. Zrezygnowałem z vpsów na rzecz kimsufi.pl i jestem zadowolony. Jedyna wada to support, niby pomagają ale słabiutko...

 

 

Kimsufi to rozwiązanie budżetowe, więc w sumie czepiam się bez powodu. Nie wiem jak wygląda sprawa z rozwiązaniami standardowymi OVH, jakoś nie potrafiłem się przemóc, wolałem się przenieść do Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam grę na serwerze 4XL i się b.dobrze sprawuje...

 

Obciążenie maszyny jest(Bo to gra online i 120online(przez ostatnie 15sekund))

 

Wygenerowano w 0.014 sekund.

 

Brak przerw, brak problemów :)

 

 

Weźcie kurde ludzie pod uwage, że oni nie mają 2 szaf tylko serwerów w ich DC jest "nieco" więcej

 

Dlatego wymiana długo trwa.. Muszą GPS'em zlokalizować twój serwer ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)Dlatego wymiana długo trwa.. Muszą GPS'em zlokalizować twój serwer ;p

 

Albo biega po całej serwerowni jeden biedny misiu na zmianie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo biega po całej serwerowni jeden biedny misiu na zmianie :)

 

Na rolkach, z kaskiem i częściami w plecaku xD

 

 

Wracając do tematu, wszystko zależy od konfiga i od rzeczy jakie tam będą hostowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×