Skocz do zawartości
diepetersilie

[wirtualny] jak oszacować wielkość transferu miesięcznego

Polecane posty

Robię dla znajomego stronę.

W kwestii kodu - będzie raczej niezbyt skomplikowany (html, css i prawdopodobnie kilka najpotrzebniejszych skryptów php).

Strona ma być wizytówką artysty (piosenka autorska) - docelowo ok. 100 -150 plików mp3 (2-4 mb) i teksty piosenek.

skłaniam się ku wykupieniu usługi hostingowej w MasterNet (http://www.masternet.pl/?go=serwery serwer classic, 2 GB, 10GB transferu)

 

o ile 1 GB miejsca by wystarczył, o tyle nie jestem w stanie określić ile będzie potrzeba transferu - czy 5GB by wystarczyło, czy raczej będzie potrzebne 20GB).

 

Sama strona będzie jak już pisałam bardzo prosta - minimalistyczna grafika, linki do downloadu, teksty piosenek...

znajomy raczej nie jest światowej sławy śpiewakiem ale jest znany w pewnych kręgach - wydaje się, że to byłoby kilkadziesiąt odwiedzin dziennie średnio + ściągnięcia plików i odtwarzanie wprost ze strony).

 

Na co dzień zajmuję się grafiką, więc w kwestiach technicznych nie wszystko jest dla mnie jasne.

 

Uogólniając

czy 10 GB miesięcznie starczy (czy może 5 GB?)

czy ew. ktoś poleca jakiś inny hosting w podobnej (lub mniejszej) cenie min. 800mb-1 gb (myślałam jeszcze o NetMark - 5GB miesiąc transferu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy kolegę do nas posiadamy konta FTP z możliwością Hostowania stron konta bez limitu transferu jedyna taka oferta ;) więcej info TUTAJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dogadaj się z usługodawcą, że weźmiesz mniej w pakiecie, a jak będzie mało (np. w połowie miesiąca wykorzystane będzie 80% transferu z pakietu) to po prostu będziesz dokupował transfer, a w przyszłości w razie potrzeby przejdziesz na wyższy pakiet. Raczej żadna normalna firma nie będzie Ci robić wbrew w tej kwestii, a już szczególnie firma pokroju Masternet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszamy kolegę do nas posiadamy konta FTP z możliwością Hostowania stron konta bez limitu transferu jedyna taka oferta ;) więcej info TUTAJ

 

Ściemniasz, nie jedyna bo znam co najmniej 5 ofert bez limitu transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@diepetersilie w każdej chwili można dokonać aktualizacji serwera do wyższych parametrów więc żadnen problem zacząć od najmniejszej wersji CLASSIC.

 

PS. zapraszam do bezpośredniego kontaktu z BOK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strona ma być wizytówką artysty (piosenka autorska) - docelowo ok. 100 -150 plików mp3 (2-4 mb) i teksty piosenek.

 

wydaje się, że to byłoby kilkadziesiąt odwiedzin dziennie średnio + ściągnięcia plików i odtwarzanie wprost ze strony).

 

 

150 plików x 4 mb = 6000 mb czyli 6 gb miejsca jeżeli zamierzasz miec je na stronie.

 

Powiedzmy że 3 osoby pobiorą każdy plik czyli wychodzi 18 gb transferu. Do tego dochodzi odtwarzanie na stronie......

 

Takim prostym wyliczeniem wychodzi mi że musisz mieć 6 gb miejsca i około 20 gb transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freecast: "koleżankę"

 

Adrian: pewnie się zgłoszę, jednak szkoda, że nie udało się znaleść na stronie ile kosztuje ew. dokupienie transferu

 

Marek607:

150 x 4 = 60 000 ???

 

jeśli chcesz być dobrym webmasterem to polecam zacząć od matematyki :). Nie no dobra nie będę oceniać po jednym zadaniu - ponoć nawet najlepsi się mylą.

 

Zakładam jednak, że dla plików powinno wystarczyć 600 MB :) (pomijając fakt, że raczej będzie to coś w okolicy 100x3mb).

 

wiem, że nie da się na ten moment przewidzieć ile będzie ściągnięć w miesiącu. Myślałam, że ktoś jest w stanie określić ile pożera statystycznie samo otwieranie takiej małej strony, lub po prostu miał doczynienia z podobnego typu stroną.

 

Za wszelkie próby wsparcia, mimo wszystko dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian: pewnie się zgłoszę, jednak szkoda, że nie udało się znaleść na stronie ile kosztuje ew. dokupienie transferu

Nie ma potrzeby "kupowania" dodatkowego transferu gdyż w panelu jest opcja dodawania transferu na zasadzie redukcji ważności usługi proporcjonalnie do ilości, rodzaju serwera, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×