Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mperlam

Problemy z <head> ?

Polecane posty

Właśnie tworze stronkę i sprawdzam swoje postępy w validatorze (czy wszystko jest ok). Strona na Wordpressie. Niby wszystko ok. jednak gdy dodałem kodowanie (aby nie być gołosłownym, poniżej kod stopki).

 

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />
</head>

<div class="Footer">

<p><strong>©2009 <a href="ADRES">NAZWA</a></strong></p>
<div class="FB"></div>
</div>

</div>
<?php wp_footer(); ?>
</body>
</html>

 

W validatorze wywaliło mi dwa błędy dotyczące <head> (teraz jest więcej bo do większej ilości plików dodałem kod, wszędzie jednak chodzi o to samo). Mógłbym prosić o informację na temat usuniącia błędu?

 

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%...lidator%2F1.654

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT: document type does not allow element "head" here... Wszedłem na Twoją stronę po czym dałem podgląd źródła strony i zauważyłem 4x <head>(...)</head> . Z tego co widzę to powoduje te 8 błędów (4 dla <head> i 4 dla </head>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na tym polega problem, że jeżeli np. we footer.php nie dodam kodowania to nie będzie go w tej części za którą odpowiedzialny jest plik (w tym przypadku stopka). Czy mogę prosić o informację jak można rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jasne, dodając informację o kodowaniu w nagłówku (header.php) jeśli faktycznie będzie od dołączany na początku każdej strony, ustawione w nim kodowanie będzie dotyczyło całej strony, a nie tylko sekcji <head>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem też takiego rozwiązania jednak wciąż nie działa. Próbowałem odwoływać się do pliku header.php poprzez <?php get_header(); ?>. Czy możliwe jest, że coś jest nie tak ze skórką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jest w ogóle plik header.php w folderze skórki? ;)

 

edit:

 

przecież masz w kodzie skórki informację o kodowaniu (ba, nawet 2 razy):

 

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />
<title>OKO</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisałem jasno że w każdym pliku dodałem informację o kodowaniu dlatego jest tyle headerów. Chodzi o to, że inaczej nie ma polskich znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polskie znaki w stopce nie są zakodowane w UTF-8 tylko w ISO-8859-2. Reszta strony jest w UTF-8 - popraw kodowanie w stopce i będzie ok.

 

a, formularz do komentowania także jest w ISO-8859-2 - też trzeba poprawić i będzie ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba napisałem jasno że w każdym pliku dodałem informację o kodowaniu dlatego jest tyle headerów. Chodzi o to, że inaczej nie ma polskich znaków.
A co ma piernik do wiatraka? Kodowanie pliku nie wynika z tego, że napiszesz w nim "UTF-8" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej dziękuję za wskazówkę. Okazało się że mój edytor jest w ISO-8859-2 :/ Wszystko jest już w porządku. Przy okazji chciałbym zapytać czy możecie mi polecić jakiś edytor w UTF-8 z kolorowaniem składni? Ściągnąłem Netepad2 ale nie wiem czy jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 - nie znam twojego edytora, ale pewnie możesz zmienić to w opcjach

2 - ja dawniej używałem notepad++ / bluefisha - tam dało się zmienić w opcjach kodowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matko święta... Nad czym toczy się ta groteskowa dyskusja?

Dokument html, podobnie jak człowiek, krowa, koza, kura, kaczka czy też krokodyl, ma jedną głowę i jeden tułów ;)

 

<html>
<head>
</head>
<body>
</body>
</html>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ty z czym żeś wyskoczył. Racze nauczyć się czytać poprzednie posty ;) To co napisałeś to wie każdy tylko prosiłem o pomoc jak rozwiązać problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ty z czym żeś wyskoczył. Racze nauczyć się czytać poprzednie posty ;) To co napisałeś to wie każdy tylko prosiłem o pomoc jak rozwiązać problem...

Rozwiązaniem było by zrozumieć to, co wypluwa walidator i wbić sobie do mózgownicy, że nie zagdnieżdża się tagu <head> w tagu <body>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co napisałeś to wie każdy tylko prosiłem o pomoc jak rozwiązać problem...

 

Doprawdy? Kolega chyba raczej nie wie i nie za bardzo ogarnia podstawy html, czego dowodzi zagnieżdżanie <head> w <body>

 

Tak, przeczytałem poprzednie posty. I powiem szczerze, że mnie to nie ubogaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ty z czym żeś wyskoczył. Racze nauczyć się czytać poprzednie posty :D To co napisałeś to wie każdy tylko prosiłem o pomoc jak rozwiązać problem...
Najwyraźniej każdy oprócz Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×