Skocz do zawartości
polWebs.pl

Jak hostować 100kuu/d i więcej

Polecane posty

Witam

 

Ciekawi mnie Wasze zdanie na temat jak wybrać hosting dla portalu www o dużym dziennym loadzie, 100 tysięcy odwiedzin dziennie i więcej.

 

 

Na wstępie oczywiście optymalizacja kodu, ale ja nie o tym.

Gdzie tanio kupić moc obliczeniową oraz transfer dla takiego serwisu?

 

Schemat:

 

 

1. skrypt php na domenie nasza-strona.pl losowo przekierowujęcy na 2a, 2b, 2c lub 2d

2a. Pierwsza pełna kopia serwisu na koncie unlimited za 3-6 $/mo w jednym 10 największychych firm hostingowych w USA

2b. to samo co wyżej tylko że w innej firmie

2c. to samo co wyżej tylko że w innej firmie

2d. to samo co wyżej tylko że w innej firmie

3. Baza danych SQL, zdalne połączenia z 2a, 2b, 2c, lub 2d.

 

Opis 1. Skrypt na pierwszym koncie 'przjmuje na klate' 100kk/d, ale jego zadaniem jest tylko przekierowanie na jeden z 4 serwerów z podpunktu 2 na zasadzie subdomen, s1.nasza-strona.pl, s2.nasza-strona.pl itd...

Pytanie. czy nie stracimy w ten sposób walorów SEO,

Note. na głownej domenie można obłsugiwać włącznie roboty sieciowe, to zbytnio nie obciąży serwera który z założenia ma się zajmować wyłącznie przekierowaniami

 

 

 

Opis 3. Pytanie czy serwer za 3 dolary wytrzyma 100kk/d czyli z 1mln zapytan do SQLa VPS? Dedyk? Baza danych musi być jedna i nie może być niebezpieczeństwa niespójności, dlatego warto zadbać o synchronizacje czasu na serwerach z podpunktu 2 i do każdego zapytania (wysyłanego przecież zdalnie z serwerów w różnych lokalizacjach fizycznych) dołączać znacznik czasu. Potem softem do obłsugi bazy umieszczonym na serwerze 3 sprawdzać czy któreś zapytanie nie chce wyprzedzić poprzedniego..

Pytanie czy zapytanie ze zdalnego serwera bardziej 'boli' serwer SQL niż zapytania loopbackowe (z localhosta), możliwe że nie :P

 

Czekam z niecierpliwością na Wasze uwagi.

 

 

 

 

 

Nazwa: RozPro 2.0

Autorem tego schematu jest Mateusz Wojtasik, niniejszy post jest jego pierwszą publikacją w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2a. Pierwsza pełna kopia serwisu na koncie unlimited za 3-6 $/mo w jednym 10 największychych firm hostingowych w USA
Odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrypt na pierwszym koncie 'przjmuje na klate 100kuu/d

 

Nie potrzebujesz nic na froncie. Wystarczy round-robin na DNS, np.

 

0:~ $ dig +short google.com a
74.125.67.100
74.125.127.100
74.125.45.100

 

Przy kazdym zapytaniu o domene bedzie zwracana inna maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiedniej optymalizacji (i np. memcache) jeden serwer moze wystarczyc. Jakis xeon, moze 8GB ramu. Cos w stylu http://www.ovh.pl/produkty/eg_best_of.xml - podobne ma hetzner itp.

 

Przy odpowiednim buforowaniu mozna zredukowac obciazenie dyskow, bo one beda waskim gardem w tej polce cenowej.

 

Kwestia jak zbudowany jest cms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem edycje i mi się komp wyłączył bo burza jest, zapomniałem dosisać kilku rzeczy.

 

Strona www to nie tylko zapytania do sql i pliki php, co kiedy uzytkownicy uploaduja pliki, obrazki czy pdf'y, musimy słać je do bazy

 

Panie Adrianie, opisuje system którego można nazwać load balancerem... za 15 dolarów miesięcznie..

 

Największy problem, to że 1mln połączeń TPC dziennie do serwera ze sqlem, to będzie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strona www to nie tylko zapytania do sql i pliki php, co kiedy uzytkownicy uploaduja pliki, obrazki czy pdf'y, musimy słać je do bazy

 

Pliki sa fizycznie przechowywane w bazie? Jesli tak to zle :P Lepiej przechowywac pliki w jakims katalogu a w bazie zapisywac lokalizacje i informacje do kogo nalezy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jurdziol, Przesylanie sqlem uploadowany plikow, to niestety jedny sposob aby dalo sie ten system szybko wdrozyc...

 

na serwerze ze SQL już nic poza bazą nie wrzucamy bo to będzie generować duuże obciązenie, martwie się czy nie wieksze niż cała strona na jednym dedyku.

 

 

 

ahes, tylko że wtedy z SEO będzie gorzej,

trzeba by rozpoznawać Roboty po IP, mówie o indekacji, googlebot musi indeksowac linki z glownej domeny, jeśli obsługujesz przkieorwanie z poziomu serwera www, to dostajesz już nagłowek user-agent,

druga sprawa to znowu prostota we wdrozeniu, jesli do stabilnej pracy system potrzebuje stalego zarzadzania dns'em, to juz jest mniej "wdrażablaste".

Oczywiście jeśli nie tykamy DNS'a, to w razie padu serwera który tylko przekieorwuje, (co jest wielce prawdopodobne, bo te gostki z usa nie lubią takich) to zabieg DNSem będzie konieczny,

To że generujesz troche bez sensu 100k na same przekierowania nie robi Ci różnicy, bo stoi na koncie unlimited za 3 dolce gdzies w texasie.

Trzeba postawić na cronie coś co będzie w razie padu któregoś z serwerów wyłączało go z listy w punkcie 2.

 

Słowem można za 15$ miesięcznie Znacznie zmnieszyć load dedyka, o ile nieznany czynnik środowiskowy nie zweryfikuje tej koncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Odległość bazy od serwera www ma duże znaczenie. Im dalej tym dużo wolniej.

 

2. Hosty mają w regulaminach tak, że pewnie co chwilę będą zawieszać konta takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prohost, co konkretnie mają w regulaminach? Nie można łączyć się ze zdalnym serwerem SQL?

 

Z tymi przekierowaiami to dobra, może trzeba będzie czegość droższeg poszukać

 

Wiem co zrobie, postawie na domowym laptopie taki serwer, na laczu neostrada, przeciez to w ogole nie obciaza ani procka ani lacza, to tylko przekierowanai plus jedna kopia serwisu dla robotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Caly pomysl niestety mozna wyrzucic do kosza. Mam wrazenie, ze nie mial nigdy Pan do czynienia z shared-hostingiem.

 

1. Wiele serwerow nie zezwala na remote mysql connections

2. Albo firma hostingowa grzecznie poprosi Pana o usuniecie konta , albo zrobi to sama lub Pana strona bedzie sie np wczytywac 120 sekund.

 

W zyciu nie uruchomilbym powaznego projektu opierajac go o takie rozwiazanie. Rownie dobrze mozemy snuc pomysly zrobienia DC w piwnicy naszego domu.

 

M.Z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caly pomysl niestety mozna wyrzucic do kosza. Mam wrazenie, ze nie mial nigdy Pan do czynienia z shared-hostingiem.

 

1. Wiele serwerow nie zezwala na remote mysql connections

2. Albo firma hostingowa grzecznie poprosi Pana o usuniecie konta , albo zrobi to sama lub Pana strona bedzie sie np wczytywac 120 sekund.

 

W zyciu nie uruchomilbym powaznego projektu opierajac go o takie rozwiazanie. Rownie dobrze mozemy snuc pomysly zrobienia DC w piwnicy naszego domu.

 

M.Z

 

1. Większość pozwala, a już na pewno te które wybierzemy do skonstrułowania opisywanego systemu, dlatego jest ich kilka, gdyby jakiś dostawca się "obraził", nic złego się nie dzieje, strona będzie działać dalej w najlepsze.

2. 120 sekund? dlaczego tak długo?

Snucie pomysłów nie jest chyba nadużyciem w szczególności w tym dziale.

 

 

 

Najsłabsza część całego pomysłu to nadal obciązenie jakiemu poddany będzie serwer  bazy danych pracujący na połączeniach zdalnych.

Jeśli jednak będzie ono mniejsze niż obciązenie serwera na którym stoi cała strona (skrypty, baza, obrazki, itp.), to całość ma sens.

 

Paśkie wrażenia na temat mojego doświadczenia z shared-hostingiem oparte kilku luźnych w swoim charakterze zdaniach napisanych wyżej może nie być do końca słuszne.

Bardzo cenne są dla mnie wypowiedzi osób dysponujących dużym doświadczeniem w hostingu, jednak nie są takimi te składające się wyłącznie z niekonstruktywnej krytyki,

przykro mi ale samo (niczym nie podparte) stwierdzenie, że strona będzie się ładować 120 sekund to za mało aby uznać Pana a specjaliste w dziedzinie hostingu.

 

 

Chciałbym podziękować za ocene mojego doświadczenia i mojej osoby, prosze jednak o cenne sugestie wnoszące cokolwiek do dyskusji, jak np. ta od użytkownika ahes.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennie 100 tysięcy i ty nie masz pieniędzy na kupno kilku dedyków ? To weź tą stronę lepiej zamknij.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jeśli jest to typowa strona www to każde wyświetlenie dowolnej podstrony generuje kilka/naście/dziesiąt zapytań do bazy. Rozłożenie samej strony na 3 osobne nie da nic gdyż wszystko zatrzyma się na mysql jeśli będzie on umieszczony na shared hostingu.

 

To konto z bazą danych prawdopodobnie wywalą z każdego hostingu bo przekroczy wszelkie limity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×