Skocz do zawartości
Camillus

SoloGigabit - opinia

Polecane posty

Witam,

 

Co Państwo sądzą o serwerze dedykowanym Deluxe Gigabit+ package firmy SoloGigabit:

http://www.gigabitworld.nl/index.php?page=products

 

Jak również, jak Państwo widzą portal społecznościowy na takim serwerze i ile on może pomieścić kont użytkowników?

 

Z góry dziękuję!

 

Pozdrawiam,

Camillus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co Państwo sądzą o serwerze dedykowanym Deluxe Gigabit+ package firmy SoloGigabit:

http://www.gigabitworld.nl/index.php?page=products

Deluxe Gigabit+ package Server info:

 

  • - Intel C2Q Q9300 4x2.5Ghz
  • - 8192MB RAM DDR2 ECC
  • - 24000GB 7.2K+SSD LifeT.
  • - 2Gbps Trunked! Uplinks
  • - FSB 1333Mhz KVM|APC
  • - 20000 GB Transfer p/m
  • 1500 Euro/month

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deluxe Gigabit+ package Server info:

 

  • - Intel C2Q Q9300 4x2.5Ghz
  • - 8192MB RAM DDR2 ECC
  • - 24000GB 7.2K+SSD LifeT.
  • - 2Gbps Trunked! Uplinks
  • - FSB 1333Mhz KVM|APC
  • - 20000 GB Transfer p/m
  • 1500 Euro/month

 

Jak to ma być jakiś start-up to życzę powodzenia przy opłacie 1500 euro/miesiąc :)

 

p.s. nikt Ci nie wyliczy ile wejdzie userków ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1sze pytanie było co państwo sądzą o samym serwerze samym w sobie.

 

2gie było ile użytkowników taki serwer może pomieść. Uzyskałem odpowiedź, ze nikt nie wyliczy mi tego dokładnie ani w przybliżeniu.

 

Jak to ma być jakiś start-up to życzę powodzenia przy opłacie 1500 euro/miesiąc

Jeśli kogoś stać :).

 

skąd mamy wiedzieć jaki skrypt itd?

Myślałem o jakiś sprawdzonych takich jak SOCIAL ENGINE, JOMSOCIAL (z pluginem umożliwiającym dodać WORDPRESS MU), itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kogoś stać :) .

Tylko po co wydawać tyle pieniędzy jeśli nie wiadomo czy coś wypali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałem o jakiś sprawdzonych takich jak SOCIAL ENGINE, JOMSOCIAL (z pluginem umożliwiającym dodać WORDPRESS MU), itd..
Tylko po co wydawać tyle pieniędzy jeśli nie wiadomo czy coś wypali?

 

Lepiej kupić tańszy serwer, np. EQ4 w hetznerze a pieniądze zainwestować w skrypt oraz reklame :) Po co Ci maszyna za tyle kasy jeśli chcesz być następna osobą stawiającą na darmowych znanych wszystkim skryptach :) Z płatnych skryptów z których miałem okazję korzystać mogę polecić np. joovili ( http://joovili.com ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Za tyle możesz kupić 2 serwery wrzucić gdzieś na kolokacje i zrobić cluster tj. baza mysql na jednym pliki na drugim etc...

 

 

 

Ps. 2 serwery na start pod cluster nie muszą być od razu z procesorem 4 rdzeniowym 16 GB / 32 GB ram i dyskami SAS zawsze można zrobić upgrade sprzętowy… a tam w Hiszpani ? Dogada się z nimi Pan tak perfekcyjnie jak po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

 

po 1. jakiej Hiszpanii...

po 2. może potrafi perfect Ang? Rozmowa przez voip na stacjonarny nie jest taka droga, więc zawsze też można się dogadać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 2. może potrafi perfect Ang? Rozmowa przez voip na stacjonarny nie jest taka droga, więc zawsze też można się dogadać! :)

Spędziłem trochę czasu w USA :)

 

Lepiej kupić tańszy serwer, np. EQ4 w hetznerze a pieniądze zainwestować w skrypt oraz reklame :) Po co Ci maszyna za tyle kasy jeśli chcesz być następna osobą stawiającą na darmowych znanych wszystkim skryptach :) Z płatnych skryptów z których miałem okazję korzystać mogę polecić np. joovili ( http://joovili.com ) :)

Jeśli posiada się odpowiednie pomysły na nowe i dobre funkcjonalności to nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć stronę internetową na jednym ze sprawdzonych i stabilnych skryptów - które nawiasem mówiąc są otwarte na dodawanie własnych rozszerzeń. Autorski (stworzony od podstaw) skrypt może posiadać dużo błędów i potrzebuje czasu na dojście do stabilności - sprawdzone skrypty mają ten etap za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Spędziłem trochę czasu w USA :)

 

Jak Pan chce...

Portal ma być głównie dla Polaków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Zgadza się.

 

To lepiej umieścić w Polsce...

Co Pana skłoniło na w/w firmę ? ktoś polecił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To lepiej umieścić w Polsce...

Co Pana skłoniło na w/w firmę ? ktoś polecił ?

Przyglądając się różnym zagranicznym serwerom zawsze odnosiłem wrażenie, że one zawsze są lepsze od tych naszych krajowych.

 

Przykładowo naszym najlepszym polskim serwerom jest daleko do takiego np. amerykańskiego DreamHost.com.

 

Odnośnie SoloGigabit: Sprawdzałem różne zagraniczne serwery i nie znalazłem żadnego, który by za taką cenę oferował takie możliwości. Jednak nie wiedząc, czy jest to dobry lub zły serwer postanowiłem poprostu zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyglądając się różnym zagranicznym serwerom zawsze odnosiłem wrażenie, że one zawsze są lepsze od tych naszych krajowych.

 

Przykładowo naszym najlepszym polskim serwerom jest daleko do takiego np. amerykańskiego DreamHost.com.

 

Odnośnie SoloGigabit: Sprawdzałem różne zagraniczne serwery i nie znalazłem żadnego, który by za taką cenę oferował takie możliwości. Jednak nie wiedząc, czy jest to dobry lub zły serwer postanowiłem poprostu zapytać.

 

Za taką cenę takie możliwości? za tyle kasy, to możesz mieć porządny markowy sprzęt w dobrej polskiej serwerowni, śmieszą mnie takie przekonania  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za taką cenę takie możliwości? za tyle kasy, to możesz mieć porządny markowy sprzęt w dobrej polskiej serwerowni, śmieszą mnie takie przekonania :)

Naprzykład...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Kolega troszku siedział w U.S.A no i wiecie... Polskie DC na 300m2 to małe w porównaniu do DC na 2 ty m2

Duże nie jest zawsze dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolega troszku siedział w U.S.A no i wiecie... Polskie DC na 300m2 to małe w porównaniu do DC na 2 ty m2

Duże nie jest zawsze dobre :)

No nie wiem czy troszku :)

 

Nie jestem profesjonalistą. Napisałem co widzę z punktu widzenia laika. Nie napisałem, że polskie jest złe, ale że "odnoszę wrażenie" (zdaje mi się itd.) - jest to różnica.

 

Zadałem pytanie odnośnie serwera itd. bo chciałem poznać opinię innych... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy troszku :)

 

Nie jestem profesjonalistą. Napisałem co widzę z punktu widzenia laika. Nie napisałem, że polskie jest złe, ale że "odnoszę wrażenie" (zdaje mi się itd.) - jest to różnica.

 

Zadałem pytanie odnośnie serwera itd. bo chciałem poznać opinię innych... :)

Wiemy;) ale Damianowi się nie spodobało to, że nie zakupisz serwera w jego firmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiemy;) ale Damianowi się nie spodobało to, że nie zakupisz serwera w jego firmie :)

Ja jeszcze nie powiedziałem gdzie kupię serwer, jak również że nie kupię go w active-hosting :).

 

Widzę, że Pan Active-Hosting to Pan Damian :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiemy;) ale Damianowi się nie spodobało to, że nie zakupisz serwera w jego firmie :)

 

I kto tu narzeka na durne komentarze w tematach  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I kto tu narzeka na durne komentarze w tematach :)

 

tak to odebrałem po stylu jego odpowiedzi, proste i logiczne czy za trudne jeszcze? :)

nie zaczynajmy ot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×