Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

Błędy na forum

Polecane posty

No teraz to elegancko :)

 

Te IPB 3 to takie rewolucyjne, żeby w nie inwestować znowu pieniądze? Pytam bo nie wiem. Poklikać sobie poklikałem i nie zakupił bym go za tyle pieniędzy - wole darmowe MyBB - stąd pytanie o kod i resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, ile jeszcze razy napiszesz tutaj że wolisz MyBB? :)

 

Zaś IP.B 3 to krok naprzód. Czasem mniejszy, ale przeważnie zmiany są in plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko wskazuje, że konkretnie to statystyki xanntat. Nie są w najnowszej wersji i muszę na spokojnie porobić testy. Niestety wszystko wrzucają do bazy na żywo.

Szkoda, że o tym nie wspomniałeś przy okazji rozmów nt. migracji mistrzu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się, ile jeszcze razy napiszesz tutaj że wolisz MyBB? :)

 

Zaś IP.B 3 to krok naprzód. Czasem mniejszy, ale przeważnie zmiany są in plus.

 

Nie wiem, pewnie ani razu już :) Tylko zaproponowałem - to już nie wolno?

 

Co do statystyk to może GA jednak? IPB dla mnie zmieniło się wyglądem tylko, nie mam paczki do instalacji więc nie mam jak sprawdzić co jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, pewnie ani razu już :) Tylko zaproponowałem - to już nie wolno?

 

Aj tam zaraz nie wolno. Poprostu takie gadanie robi się nudne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Szkoda, że o tym nie wspomniałeś przy okazji rozmów nt. migracji mistrzu... :)

Zapomniałem o tym, przypomniało mi się dosłownie dzisiaj

 

Nie wiem, pewnie ani razu już :) Tylko zaproponowałem - to już nie wolno?

 

Co do statystyk to może GA jednak? IPB dla mnie zmieniło się wyglądem tylko, nie mam paczki do instalacji więc nie mam jak sprawdzić co jeszcze.

GA nie będzie, nie lubię dawać google zbyt dużo informacji o mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Wszystko wskazuje, że konkretnie to statystyki xanntat.

Tak te statystyki na większym ruchu mogą dość mocno spowolnić stronę, przerabiałem już to.

ps. fajnie też potrafią wisieć zapytania do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. fajnie też potrafią wisieć zapytania do nich.

Na WHT akurat nic nie wisi zbyt długo, ale co fakt to fakt, takie statsy to jest często masakra,

generują większe obciążenie na bazach niż core'owa aplikacja do której je podłączono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego GA jest dobrym rozwiązaniem, a mówienie, że nie chce sie dawać o sobie za dużo informacji nie ma sensu - i tak Google ma ich wystarczająco dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego GA jest dobrym rozwiązaniem, a mówienie, że nie chce sie dawać o sobie za dużo informacji nie ma sensu - i tak Google ma ich wystarczająco dużo...

 

jesteś adminem tego forum?bo już nie rozumiem po co się tak produkujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteś adminem tego forum?bo już nie rozumiem po co się tak produkujesz.

Nie jestem, a produkować się lubię.

 

Piwik bardzo dobry ale przy większej oglądalności tez pokazuje pazury :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odczułem żadnej różnicy w działaniu forum po wyłączeniu statystyk. Forum chodzi tak samo okey cały czas :) Korzystam z Opery 9.64 i neostrady 6Mbit. Co do skryptu forum - ja do IPB nic nie mam :) Poza tym dajcie już spokój JarekMk, bo on od zawsze był, jest i będzie za MyBB, co widać po praktycznie każdym temacie z zapytaniem o skrypt forum, w którym się on wypowiedział :) Każdy ma swoje przekonania, a to, że nie zawsze są one słuszne to już inna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - żadnych problemów nie miałem (no może raz czy dwa się przymuliło, ale też nie jestem pewien czy to na pewno forum, a nie np. jakiś kawałek łącza pomiędzy serwerem a moim kompem). I jak wyżej - Opera i Neo 6M.

Co zaś tyczy się skryptu forum, to MyBB ma swoje zalety, ale i wad mu nie brakuje. Pamiętam jakie miałem przeboje z zainstalowaniem MyBB na jednym serwerze, wystarczyła niestandardowa konfiguracja kilku bibliotek. Wszystko ine chodziło, MyBB się na mnie wypięło. Z IPB takich jaj nie spotkałem - chodziło u kumpla na tym samym serwerze bez mrugnięcia. Poza tym IPB jest chyba najwygodniejszym i najbardziej intuicyjnym skryptem, przynajmniej dla użytkownika. Owszem, trochę kosztuje, ale jeśli chcesz mieć najwyższą jakość, to musisz zapłacić. Nikt tutaj nie powie, że najtańsze czy wręcz darmowe hostingi są najlepsze - każdy zdaje sobie sprawę, że dobre musi kosztować. Z większością softu jest podobnie. Owszem, istnieją (nieliczne) wyjątki od tej reguły, ale niestety i one całkiem nierzadko okazują się nie tak fantastyczne, jakby się mogło wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal są błędy ninja przy chęci wysłania komuś pw.

(pojawia się to przed ukazaniem możliwości napisania pw)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadal są błędy ninja przy chęci wysłania komuś pw.

(pojawia się to przed ukazaniem możliwości napisania pw)

 

... bo ktoś ustawił zbyt duże ograniczenie czasowe przed spamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner
IPB dla mnie zmieniło się wyglądem tylko, nie mam paczki do instalacji więc nie mam jak sprawdzić co jeszcze.

 

Zmian jest dużo więcej, najważniejszą z nich jest to, że IPS w końcu przeszedł na php5, nowe podejście do dodatków na forum, PA spolszczane w zasobach językowych itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

narazie uważam, że nie warto :P powód jest jeden kilka dni temu IPS opublikował newsa że pracują już nad wersja 3.0.1 poprawiającą błędy więc lepiej poczekać jeszcze z tym. A poza tym pracuje nad porządnym spolszczeniem do ipb3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie uważam, że nie warto :P powód jest jeden kilka dni temu IPS opublikował newsa że pracują już nad wersja 3.0.1 poprawiającą błędy więc lepiej poczekać jeszcze z tym. A poza tym pracuje nad porządnym spolszczeniem do ipb3

 

Czyżby w końcu full spolszczenie do IPB ( strona i PA)?? Bo w poprzednich wersjach nie można było spolszczyć PA ( tzn kupić spolszczenia bo wymagało zamiany pliku i z tego co pamiętam wiązało się z łamaniem licencji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Dokładnie tak, pełne spolszczenie zarówno strony jak i PA, dlatego jest multum do przetłumaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×