Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
arus1993

Jestem zielony - POMOCY

Polecane posty

Witam,

 

to mój pierwszy post, a na dodatek nie wiem czy dobry dział.

 

Tak jak w temacie: jestem zielony i mam problem/roźbe.

 

Mam zrobioną stronke ale nie wrzucałem jej do internetu. Nie chce stronki wrzucać na darmowe serwery typu yoyo.pl. Prosze opisać mi wszystkie kroki postępowania z moją stroną( serwery, hosting, itp. itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak w temacie: jestem zielony i mam problem/roźbe.

Jesteś zielony to musisz się albo umyć, albo pofarbować albo zgłosić się do lekarza.

 

Mam zrobioną stronke ale nie wrzucałem jej do internetu. Nie chce stronki wrzucać na darmowe serwery typu yoyo.pl. Prosze opisać mi wszystkie kroki postępowania z moją stroną( serwery, hosting, itp. itd.).

Wszystkie poradniki bez problemu dostaniesz na forum/w internecie.

może podasz swój system by było łatwiej Ci pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arus no cóż........ rzeczywiście google ci wszystko powie ;) Ale jak coś to pisz na GG 16105770 to ci pomogę bo na forum za duzo pisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Kupujesz domenę w MasterNet.pl albo OVH.pl

2. Kupujesz serwer wirtualny - hosting - odpowiadający Twoim wymaganiom - podaj je tutaj,a coś doradzimy

3. Pkt. ewentualny - podpinasz domenę do zakupionego hostingu

4. Instalujesz program FileZilla i uploadujesz pliki z komputera lokalnego na serwer www - hosting

5. Wchodzisz na stronę i w razie potrzeby zmieniasz uprawnienia do plików - CHMOD

 

 

Pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5. Wchodzisz na stronę i w razie potrzeby zmieniasz uprawnienia do plików - CHMOD

Co to oznacza "wchodzisz na stronę" ? Myślę, ze kolega nie będzie tez wiedział o co chodzi.

 

Hmmmm nie pamiętam kiedy ostatnio musiałem zmieniać CHMODY i dla zwykłej statycznej strony nie ma najmniejszej potrzeby tego robić więc ten fragment porady trochę niepotrzebnie komplikuje opisaną czynnośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to oznacza "wchodzisz na stronę" ? Myślę, ze kolega nie będzie tez wiedział o co chodzi.

 

Hmmmm nie pamiętam kiedy ostatnio musiałem zmieniać CHMODY i dla zwykłej statycznej strony nie ma najmniejszej potrzeby tego robić więc ten fragment porady trochę niepotrzebnie komplikuje opisaną czynnośc.

 

Wiesz, nie wiem co tam ma... Może php używa i zapisuje cos w plikach tekstowych? Im trzeba nadac uprawnienia...

 

Wchodząc na stronę miałem na myśli, wpisanie adresu strony i przeklikanie wszystkich linków i sprawdzenie czy działa tak jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, nie wiem co tam ma... Może php używa i zapisuje cos w plikach tekstowych? Im trzeba nadac uprawnienia...

 

Niekoniecznie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra, starczy tych jaj...

 

arus1993 wybierając firmę hostingową przejrzyj dokładnie ich stronę - większość solidnych firm ma szczegółowe samouczki co i jak trzeba zrobić... np. iq.pl, dhosting.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak inaczej zapiszesz wartość w pliku txt który standardowo po utworzeniu ma chmod 644? Może się mylę wić po prostu napisz.

 

Skrypt php jest uruchamiany z prawami użytkownika, który wrzucił plik na serwer, 644 wtedy jak najbardziej wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może nowy dział: dla początkujących?

 

Wtedy odzywaliby się tam ci, którzy faktycznie chcą pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×