Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Pogoda

Polecane posty

u mnie da się wytrzymać ;p nie pada i jest 15° ;] ale zaczyna zalewać miasto ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Rano w Warszawie było pochmurnie, ale ciepło.

Teraz w Katowicach pochmurnie / deszcz w planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod Szczecinem pięknie, słoneczko grzeje, miło, sympatycznie, wiosennie się zrobiło. W końcu widać, że mamy maj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Żuławach tez cieplutko [15 stopni teraz] :) Modlimy się tylko coby cofki nie było. Ale jak będzie to też będzie ok, morze nam się powiększy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Mysłowice zalane ale teraz już się poprawiła pogoda i od dwóch dni nie pada.

Mam nadzieje, że to już koniec ulew bo nigdzie nawet wyjść nie można : d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

U mnie pochmurno ale czasem zaświeci słoneczko, ogólnie pogoda pozytywna, czekam na falę kulminacyjną w Tczewie bo zamierzam się wybrać na most i wały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

hmmm wczoraj pochmurno w Słupsku, Trójmiasto słońce i upał.

Dziś w Słupsku już lato :)

 

Jak to dobrze że mam daleko od większej rzeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pochmurno ale czasem zaświeci słoneczko, ogólnie pogoda pozytywna, czekam na falę kulminacyjną w Tczewie bo zamierzam się wybrać na most i wały ;)

 

Fala ma być jutro ;] 

 

 

Sam się tam osobiście zjawie z aparatem. Pokażemy chłopakom z dolnej części Polski że nasze wały sa bardziej pro  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich mega ciekawskich, którzy nie widzieli wielkiej wody i łażą po wałach/galaretach!

 

Mam do Wisły jakieś 500m. W 2 miejscach przecieka wał. Nie wiem czy wytrzyma. Jeśli nie to zalewa wszystko i nie będę miał nic...fajnie popatrzeć i przyczynić się do ludzkiej tragedii...ubaw po pachy.

Jak widzę, że ludzie mają głęboko gdzieś zakazy o zamkniętych drogach, jak zrywają taśmy i przesuwają znaki to mnie krew zalewa.

Przyjeżdżają mieszczuchy jak na pielgrzymki. Wały ledwo co zipią, a ludzie z uśmiechem chodzą po wałach i patrzą jak sami mieszkańcy zasuwają z worami na plecach.

Zwrócić uwagi się nie da mieszczuchowi, bo od razu wyskakuje z pyskówkami.

 

Chory naród.

 

Pokażemy chłopakom z dolnej części Polski że nasze wały sa bardziej pro cool.gif

Zastanów się nim coś napiszesz...żenada. Żal czytać takie wypowiedzi...chyba człowieku nie widziałeś pogromu powodzi. Ważne, że tyłek masz suchy to co Cię interesuje los innych. Szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Było się ubezpieczyć, a nie marudzić i łapy wyciągać po socjal.. zamiast z zapartym tchem oglądać rudego, kłamliwego pieska i youcandance na lodzie...

wtedy nie tylko "mieszczuchy" by chodziły po wałach z bananem na twarzy...

 

poza tym WPNJ - tam była buźka z oczkiem... jak pier.. nie to całe Żuławy zaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Wisły jakieś 500m. W 2 miejscach przecieka wał. Nie wiem czy wytrzyma. Jeśli nie to zalewa wszystko i nie będę miał nic...fajnie popatrzeć i przyczynić się do ludzkiej tragedii...ubaw po pachy.

Jak widzę, że ludzie mają głęboko gdzieś zakazy o zamkniętych drogach, jak zrywają taśmy i przesuwają znaki to mnie krew zalewa.

Przyjeżdżają mieszczuchy jak na pielgrzymki. Wały ledwo co zipią, a ludzie z uśmiechem chodzą po wałach i patrzą jak sami mieszkańcy zasuwają z worami na plecach.

Podpisuję się pod tym. Miałem okazję to zobaczyć jeżdżąc na rowerze.

W W-wie na mostach i w okolicach setki ludzi.

Single, pary, całe rodziny, emeryci. Bez względu na wiek, rasę, subkulturę.

Stoją, patrzą, komentują(jakby było co), robią zdjęcia, popijają piwko itd.

Jako komentarz pozwolę sobie zacytować samego siebie:

 

- jak tak stoicie, to woda się niby ma przestraszyć tłumu i odpuścić?

 

Prezydent "spadł z nieba", to też tylko stali pod pałacem prezydenckim i się modlili.

 

"Było się ubezpieczyć, a nie marudzić i łapy wyciągać po socjal."

 

Sponsi, Ty nawet nie zdajesz sobie sprawy jakim głębokim afektem Twe pełne pokrzepienia

wypowiedzi darzę i jak bardzo się modlę, aby kiedyś powstał moduł iptables

filtrujący ruch po numerze PESEL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi jak zwykle ma wy****ne na wszystko.

Twoje wypowiedzi z reguły powodują u mnie "banana na twarzy". Ze śmiechu czytać już dłużej nie daje rady.

 

"Było się ubezpieczyć, a nie marudzić i łapy wyciągać po socjal"

 

Hah...nie skomentuje, bo szkoda klawiatury.

 

 

Ciekawe czy też byś tak "płakał" jakby całe Twoje życie popłynęło z wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak często się ze Sponsem nie zgadzam, tak tutaj mu przyznam przynajmniej częściowo rację.

 

Który raz zalewa dany teren? Nie słyszałem o przypadku, w którym woda zalewa wyżej położone tereny. Mój stary był kumaty gość i kupił działkę budowlaną w górnej części miasta, i choć była nieco droższa od tych w dolnej części, to jednak uniknęliśmy dzięki temu wypompowywania wody z piwnicy, co zdarzało się innym. A co do ubezpieczeń - może nie są one tanie, ale gdybym mieszkał na terenie zagrożonym zalaniem, to ani sekundy bym się nie zastanawiał, bo wiedząc jak częste są zaniedbania w infrastrukturze w naszym kraju można się spodziewać wpadki w każdej chwili. Ci, którzy się ubezpieczyli też nie są w komfortowej sytuacji, ale przynajmniej mają szansę na normalniejszy start po przejściu wody. Ale większość ma wywalone - po co się ubezpieczać... W razie czego Państwo da. Problem w tym, że to państwo też g**no ma, więc za wiele nie da. I wtedy zaczyna się płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Żuławach ma postać system przeciwpowodziowy do 2030 roku ;] Już się nie mogę doczekać ...

 

Najpierw nas zapewniali że nic nam nie grozi a teraz ulotki roznoszą z instrukcjami ewakuacyjnymi ;)

 

 

 

http://www.nowydworgdanski.fora.pl/wydarzenia-informacje,11/uwaga-alarm-powodziowy-dla-powiatu-nowodworskiego,2135.html#22895

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to pierwszy raz zalewa Polske? No bez jaj.. Naród nic się nie nauczył po ostatniej powodzi. Wałów nie budować. Monitoringu nie robić. No bo po co. Najlepiej jeszcze postawić pare domów na terenie zalewowym, żeby powodzianie mogli się do nich przenieść ;) Kasy w budżecie nie było i nie bedzie. Więc nie wiem skąd Donek chce wziąć te miliardy. Pewnie liczy na PCK, kościół i smsy :)

Donek pare tygodni temu zwolnił szefa tego tam sztabu przeciwpowodziowego. Oficjalnie w ramach reorganizacji. Ale w końcu to nie był jego człowiek. Tydzień temu miało być posiedzenie sztabu. I co? No oczywiście, że ludzi nie było, bo w ramach protestu zwolnili się wszyscy specjaliści. A były plany, ustawy.. Tyle, że Donkowi nie pasowały :)

Teraz media i PO przepiorą mózgi Polakom, jacy to oni są pomocni, ile kasy, oh ah.. I wszyscy na PO będą głosowć :) Ale nie ma się czym martwić.. podobno PO panuje nad powodzią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Bo ten naród jest popierd... Trzy tygodnie temu było wiadomo że zalewa Czechy, Słowacje, Austrie i Węgry i co ? I nic ;) Nikt nie ruszył mózgownicą i nie pomyślał że należy coś z tym stanem rzeczy zrobić. Bo po co ? W poniedziałek rypło się u nas bo gdzieś musiało przecież spłynąć... Gdyby ludzie w tym kraju myśleli a zwłaszcza POpierdzielony rząd-duo Słońce Peru - Komorowski to by zaplanowali wcześniej worki z piaskiem, wojsko by miało rozkazy i by czekali na sygnał, były by plany jaki wał wysadzamy w powietrze, co zalewamy zeby gdzie indziej uratować, spuściliby wodę we Włocławku w taki sposób zeby nie zalało... no ale po co ? Przecież w tym kraju myśli góra 2% ludzi i z których media typu TVN, GazetaŻydowska, FUCKT robi bandę Nazistów, Faszystów i złych ludzi co chcą imperium Michnika i Wejcherta zniszczyć. Ostatni myślący ludzie zeszli z tego świata po dorżnięciu przez NKWD ostatnich oddziałów AK, znaczna część inteligencji podczas wojny skończyła w A-B więc nie dziwmy się ze w tym kraju jest tak źle. Rok 1997 ludzi niczego nie nauczył. Ludzie znów muszą sobie sami radzić, przykładem jest choćby taki Kozanów. gdyby ludzie sami nie zadbali o swoje osiedle to by do pierwszego pietra pływali. Niech tak wał pierdyknie w Wawie, popłynie na sejm, zrobi pętlę i wróci do koryta i niech ten sejm wraz z tymi durniami spłynie do Bałtyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jakby tego wału po drodze nie przerwalo to we Włocławku z tamą byłoby tylko ***ut..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bellerofont wyluzuj, moderatorze, cytując 'Psy': "bo się pan zmęczy"...

 

WPNJ serio ja tak brzmię? Kurczę, miałem nadzieję, że ja brzmię właśnie sensownie i logicznie.. niezupełnie o to mi chodziło.. nie, że totalnie mam w "d" to wszystko, ale wiesz... to też nie może wyglądać tak, jak wygląda, tylko ja idę (i widząc powyższe wypowiedzi, nie tylko ja) w toku myślenia trochę dalej niż "jest tragedia, straciłem wszystko, teraz płaczę i... nic więcej".

 

Sprawa nie jest aż tak czarno-biała, jak to co niektórzy bronią powodzian.. niestety problemem jest silna orientacja Polaków na socjał - że co się nie stanie, to łapy wyciągają do rządu, a że rząd jedynie w taki sposób potrafi sobie nabić poparcie (bo nic innego nie potrafią zrobić, nie chcą w sumie, bo jednak nocna zmiana jest w mocy)...

 

Chodzi mi jedynie o brak wyobraźni cechujący ogrom Polaków. Wiadomo, że tragedia, itd. ale w kluczowych momentach (np. podczas wizyty w firmie ubezpieczeniowej) trzeba jednak to wziąć na chłodno. A to, że ubezpieczenia drogie... no cóż... choć chyba też nie aż tak, a nawet gdyby dwa województwa się dogadały z jakąś firmą na masowe ubezpieczenia (przetarg? choć to się wyklucza w Polsce, bo wałów kręcić nie można), czy nie wiem, jakieś inne rozwiązania - to jest rynek dla firm ubezpieczeniowych i nie będę tutaj za nich robił roboty ich działów sprzedaży - w końcu udawajmy, że jest kapitalizm, a nie ciągle opracowujemy socjalistyczne plany łatania dziur bez dna (mam na myśli jedną z największych bzdur: dofinansowania z budżetu, bo ja nie chcę kasy z moich podatków rozdawać byle tylko rudzielec zachował PR-mordę). Jeśli kogoś nie stać, czy to i tamto - to już "niestety" słusznie trzeba kierować do rządzących, że syf w tym kraju jest i basta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą w TV wypowiadała się jakaś klientka z Frankfurtu. Powiedziała krótko, że oni są przygotowani, bo po '97 roku postawili na nowo 130 km wałów i nowe pola zalewowe :lol: A do tego kupe ustaw "przeciwpowodziowych" :) Oni potrafili :D

A teraz Donek wyczarował 2 mld plnów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bellerofont wyluzuj, moderatorze, cytując 'Psy': "bo się pan zmęczy"...

Męczą mnie tacy ludzie jak Ty. Wszędzie widzicie zło i przy każdej okazji musicie ponarzekać.

Dwa lata już bite marudzisz na tym forum. Czy dzięki temu coś się zmieniło?

Nie... No właśnie. Więc wskocz na redtube i zacznij cieszyć się życiem... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×