Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ryb

Hosting - karta podatkowa?

Polecane posty

Witam.

Ostatnio zacząłem spokojnie myśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej. Zacząłem powoli dowiadywać się co, jak i gdzie lecz po całodziennym czytaniu poradników/artykułów dalej nie znalazłem odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań.

 

Zamierzam oferować "specyficzny" hosting TYLKO dla ludzi zza granicy, głównie ludzie spoza Unii Europejskiej lecz na pewno miałbym też klientów z państw należących do UE. Czytałem, że jeśli świadczę usługi poza Unią Europejską to VAT jest mi zwracany w jakimś terminie, jednak równie dobrze mogę wybrać zwolnienie z VAT i chyba bardziej by mi się to opłacało gdybym miał klientów głównie z USA czy Australii (jednak nie wykluczam też klientów z UE)?

 

Drugie moje pytanie to czy taką działalność mógłbym prowadzić kartę podatkową? To ma być raczej mały biznesik dla osoby uczącej się, bez biura i wliczania w koszta bo takowych za wiele nie ma no i nie musiałbym płacić dodatkowo za księgową. Jeśli mógłbym prowadzić to na kartę podatkową to płacę chyba ~8,5% podatku od usługi tak?

 

Płatności odbierałbym poprzez PayPal, MoneyBrookers i może DotPay (karty kredytowe).

 

 

Cały dzień dzisiaj wertowałem informacje w internecie a finałem tego jest, że wiem mniej niż w południe ;).

Z góry dzięki za pomoc i przepraszam za ewentualne błędy ortograficzne czy stylistyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udaj się do jakiegoś biura księgowego/księgowej i tam popytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugie moje pytanie to czy taką działalność mógłbym prowadzić kartę podatkową? To ma być raczej mały biznesik dla osoby uczącej się, bez biura i wliczania w koszta bo takowych za wiele nie ma no i nie musiałbym płacić dodatkowo za księgową. Jeśli mógłbym prowadzić to na kartę podatkową to płacę chyba ~8,5% podatku od usługi tak?

 

Przy hostingu nie ma możliwości korzystania z karty podatkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś o obostrzeniach karty podatkowej ? To jest dobre jeśli chcesz skarpety sprzedawać. Albo znicze :)

Tylko VAT, albo zapomnij o usługach dla firm.

Jeśli chcesz oferować usługi dla swoich klientów, którym wykonujesz np. serwisy lub wizytówki internetowe, to lepszym rozwiązaniem jest umowa o dzieło, zawierająca listing wszystkich potrzebnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×