Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
GyniO

Serwis muzyczny i upload przez użytkowników swoich mp3 do własnego użytku...

Polecane posty

Witak, mam serwis muzyczny chciałbym go rozwinąć w pewne opcje...

 

Chciałbym zapytać jak by sprawa wyglądała ze strony prawnej..

Mianowicie

 

Udostępnił bym użytkownikom opcję uploadu (na mój serwer[dedyk,vps]) mp3 ze swojego komputera.

 

Upload służyłby tylko i wyłącznie użytkownikowi, tzn mógłby posłuchać swojej muzyki(playlisty) z każdego kompa gdzie jest net.

 

W regulaminie znajdywałby się tekst:

- Upload mp3 stanowi integralną część tego serwisu...

- Jeżeli użytkownik wrzuca muzę to znaczy, że ma do niej pełne uprawnienia....

- Za te pliki mp3 odpowiada tylko ich użytkownik//właściciel//uploader...

- Administrator/serwis nie ponosi żadnych konsekwencji prawnych ani moralnych =D za wrzucane przez użytkownika pliki.

...

- Wrzucając plik oświadczasz, że rzuciłeś okiem na regulamin..

 

 

Czy nadal ja jako admin miałbym jakieś problemy z prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Administrator/serwis nie ponosi żadnych konsekwencji prawnych ani moralnych =D za wrzucane przez użytkownika pliki." - i tu się zdziwisz, bo jako administrator servera i serwisu ponosisz odpowiedzialność za wszystko, co się na takim serwerze znajduje, szczególnie, jeśli sam dajesz użyszkodnikom narzędzia pozwalające na wrzucanie nielegali.

 

Poza tym nie oszukujmy się, po cholerę komuś wrzucanie empetrójek na serwer, żeby sobie posłuchać ich gdzie indziej? Od czego są (tanie obecnie) przenośne MP3 playery czy nawet (jeszcze tańsze) pamięci przenośne? Nikt normalny nie będzie korzystał z tego w sposób, który tu opisałeś, będzie to wykorzystywane do udostępniania plików innym użyszkodnikom, a to już jest pułapka dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli bylby to serwis gdzie kazdy moglby wrzucac SWOJĄ muzyke, i dzielic sie nia z innymi, i sie promowac, no to spoko.

ale jak dla mnie to taka opcja bezuzyteczna. kazdy swoja ulubiona muzyke nosi na telefonie/mp3 czy czyms takim. czekanie na upload/download bez sensu. jak juz musze to sa Chomiki i RapidSzary. strata transferu dla Ciebie, no i szansa ze uzyszkodniki wykorzystaja to do wymiany nielegali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Administrator/serwis nie ponosi żadnych konsekwencji prawnych ani moralnych =D za wrzucane przez użytkownika pliki." - i tu się zdziwisz, bo jako administrator servera i serwisu ponosisz odpowiedzialność za wszystko, co się na takim serwerze znajduje, szczególnie, jeśli sam dajesz użyszkodnikom narzędzia pozwalające na wrzucanie nielegali.

 

Jeżeli ktoś ma oryginalne płyty audio może je przerobić na mp3 dla własnego użytku(np. żeby nie rysować płyty) Tak? tak.

Użytkownik taki wrzuca te mp3 no i korzysta z tych "zapasów" w necie. O pobieraniu takiego pliku nie ma mowy.

Jeżeli użytkownik wrzuci nie legalne mp3 to już złamał regulamin serwisu. Administrator nie ma jak tego sprawdzić i użytkownik wrzuca tylko na swoją odpowiedzialność, jak się za serwis zabiorą policjanci to będą sprawdzać źródło pochodzenia tych mp3..

 

Poza tym nie oszukujmy się, po cholerę komuś wrzucanie empetrójek na serwer, żeby sobie posłuchać ich gdzie indziej? Od czego są (tanie obecnie) przenośne MP3 playery czy nawet (jeszcze tańsze) pamięci przenośne? Nikt normalny nie będzie korzystał z tego w sposób, który tu opisałeś, będzie to wykorzystywane do udostępniania plików innym użyszkodnikom, a to już jest pułapka dla Ciebie.

 

Racja, dużo osób ma teraz mp3.. Ale jak np grasz na kompie, to słuchasz to co w tle (jakaś gra... + słuchasz muzyki) Co będziesz siedział z jedną słuchawką z mp3 a drugą z kompa?

 

jezeli bylby to serwis gdzie kazdy moglby wrzucac SWOJĄ muzyke, i dzielic sie nia z innymi, i sie promowac, no to spoko.

ale jak dla mnie to taka opcja bezuzyteczna. kazdy swoja ulubiona muzyke nosi na telefonie/mp3 czy czyms takim. czekanie na upload/download bez sensu. jak juz musze to sa Chomiki i RapidSzary. strata transferu dla Ciebie, no i szansa ze uzyszkodniki wykorzystaja to do wymiany nielegali.

 

Playlista z "własnych mp3" byłaby tylko do odsłuchu... Nikt by nie mógł jej pobrać, nie było by takiej opcji przy tym.

 

 

Dlaczego o to was pytam, robię swój serwis na swoim skrypcie.. Wszystko piszę ja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze nie ma mozliwosci zeby madry uzytkownik sobie nie sciagnal takiej mp3? mocne zabezpieczenie przeciw pobieraniu mp3 ja w max 3 h rozgryze, bardzo mocne (typu last.fm i jego streamowanie mp3) ktos inny w 2dni rozgryzie. a na ile ty to zabezpieczysz to juz nie wiem..

 

Racja, dużo osób ma teraz mp3.. Ale jak np grasz na kompie, to słuchasz to co w tle (jakaś gra... + słuchasz muzyki) Co będziesz siedział z jedną słuchawką z mp3 a drugą z kompa?

Kazde takie mp3 ma usb - kazdy komputer ma usb - zgrywasz na dysk i sluchasz. zreszta pierwsze taki plik mp3 to bedziesz mial na dysku, a potem na mp3, wiec problemu nie ma.

 

powiesz - a co gdy jestem w kafejce (np.) i chce sluchac z kompa moich mp3? w kafejce na kompie i tak nie ma co sluchac, ogolnie, po co Ci dzwiek z kompa (brzdeki windowsów) jak sluchasz muzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz ze nie ma mozliwosci zeby madry uzytkownik sobie nie sciagnal takiej mp3? mocne zabezpieczenie przeciw pobieraniu mp3 ja w max 3 h rozgryze, bardzo mocne (typu last.fm i jego streamowanie mp3) ktos inny w 2dni rozgryzie. a na ile ty to zabezpieczysz to juz nie wiem..

 

To nie będzie kod publiczny, więc natrafienie się na lukę jest ciężkie.

 

Kazde takie mp3 ma usb - kazdy komputer ma usb - zgrywasz na dysk i sluchasz. zreszta pierwsze taki plik mp3 to bedziesz mial na dysku, a potem na mp3, wiec problemu nie ma.

 

powiesz - a co gdy jestem w kafejce (np.) i chce sluchac z kompa moich mp3? w kafejce na kompie i tak nie ma co sluchac, ogolnie, po co Ci dzwiek z kompa (brzdeki windowsów) jak sluchasz muzyki?

 

Dobra, mniejsza z tym. Nikt nie będzie nikomu narzucał tej opcji, korzystali by z niej Ci, którzy by chcieli.

 

Temat założyłem bo chcę wiedzieć jak to ze strony prawnej będzie widziane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na sali jakaś papuga? Nie widzę...

Możemy Ci doradzić z własnych doświadczeń, ale jeśli chcesz mieć absolutną pewność, to radzę przejść się do kancelarii (najlepiej zajmującej się prawami autorskimi) i uzyskać fachową poradę prawną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kod ukryty, fajnie. ale stream jest zawsze jawny, to tylko kwestia godzin, uwierz ;) wiem z doswiadczenia.

prawnie mi takie rzeczy "smierdzą", jak kazdy inny host do plików (choc tutaj to nie jest glowna cecha Twojej strony).

prawnikiem czy kims nie jestem, podejrzewam ze nas nieduzo tutaj, d.v dobrze radzi - wybierz sie do kancelarii, ew poszukaj po necie - byla taka stronka gdzie mozna tego typu pytania zadawac i odpowiadaja na nie zorientowani w temacie ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×