Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
robert43a

Ile wziąść za przeniesienie danych z serwera do serwera

Polecane posty

Hey

 

Mam mały problem. Ostatnio więcej robię stron www.

Przy ostatnim zleceniu po wykonaniu strony www dostałem od tej samej osoby ofertę przeniesienia danych, baz sql, serwisów, domen z serwera na inny serwer.

Dokładnie tam jest ok 70 domen które równa się takiej ilości serwisów www oraz baz sql.

Ile polecacie aby wziąść za przeniesienie tego wszystkiego do innego dostawcy?

Będę wdzięczny za jakąś pomoc w tej kwestii.

 

---------------------------------------------

 

Powiem szczerze nigdy nie miałem szansy kopiowania przez Ssh.

Możesz podać jakieś szczegóły gdzie się z tym zaznajomię?

Oraz ile w takim wypadku za taką usługę wziąść?

 

------------------------------------------------

Spora zmiana niestety tylko na serwerze z którego dane będę przenosił on ma opcje SSH serwer na który wszystko będzie przenoszone nie ma SSH, więc czeka mnie ręczna zabawa. Co do baz danych nie są one zbyt duże. Są to nie duże serwisy stawiane na różnych cms-ach bądź też na włąsnych skryptach.

W takim razie zastanawiam się ile za to wziąść, ponieważ to będzie trochę zabawy i na pewno nie na dzień-dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię. Dzięki za pomoc. Myślę że klient się nie speszy ale w końcu to nie jest 1-2 strony do przeniesienia w godzinkę.

Tylko wszystko trzeba przenieść, pozakładać na nowo i poustawiać.

Z czego wydaje mi się że będzie jeszcze trochę spraw typu poprawiania ustawień skryptów czy innych zmian aby dostosować je pod nowy serwer, wiadomo że co inny hosting to inne ustawienia i kończy się to tym że niektóre funkcje nie działają jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jeszcze od softu starego operatora i nowego ;]

 

np: przeniesienie z DA do DA nie powinno trwać więcej niż 20 minut, backup ze starego na nowy i ogień... ;]

Tak samo jak z Cpanelu do Cpanelu... najgorzej jest gdy przenosisz np z DA do autorskiego albo na odwrót... to wtedy trzeba ręcznie wszystko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tyle to wiem :)

Tylko że to jest z autorskiego do autorskiego. Więc już tutaj wiąże się to z zabawą ręcznie. Ja nie narzekam. Jak się zrobi to się zarobi :)

Dzięki za pomoc wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×