Skocz do zawartości
krk

Laptop do 2600 jaki ?

Polecane posty

Gość RuFiK

asus kasza, slaba obudowa, trzaski, szelesty,

 

ogolnie tylko o tylwacznie markowy sprawdzony sprzet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z asusa na pewno droższe modele, z tych do 2600 może być ciężej.

Acery to zależy jak trawisz, albo co miesiąc do serwisu, albo 2 lata i nic - zero problemów.

 

Aktualnie mam samsunga q45 i poza problemami z Linuxem to mogę śmiało polecić.

 

Najchętniej poradziłbym dozbieranie do czegoś lepszego. Sam przymierzam się do dell'a e4300, z tym, że czekam do grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam HP i jestem zadowolony polecam też Della również słyszałem dobre opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś w ten deseń w tej cenie jest fajne: http://allegro.pl/item644791306_nowy_lapto..._320_gw_fv.html

aczkolwiek mocniejsze gierki odpadną.

 

ja bym szukał tylko czarne ponieważ te srebrne wycierają się strasznie po dłuższym czasie :D

osobiście aktualnie mam lenovo i też jak najbardziej polecam... Teraz szykuje się na DELL STUDIO 1737 or XPS'a M1730 no ale to nie ten przedział ceny ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale od lenovo trzymam sie z daleka ... i nie mam do tego sprzetu przekonania tak jak i do acera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego jak trafisz.

 

Mam okazję porównywać dość często laptopy róznych firm bo praktycznie każdy znajomy ma co innego, a i w domu jest ich trochę.

 

Wspomniany wcześniej samsung poza dziwnie niskim czasem pracy na baterii - trochę ponad 3h (ale GF 8400 można chyba uznać jako wytlumaczenie), świecącej klapie i dziwnemu układowi klawiatury jest naprawdę dobrym laptopem. Z linuxem są takie same jaja jak w przypadku vaio - tak samo rozwiązane są przyciski funkcyjne, tak samo jest zrobione zamykanie klapy. Dzisiaj niestety zauważyłem, że słychać dysk, ale we wspomniamy vaio też już słychać.

 

Support samsunga jest naprawdę dobry, odpisują w dobrym czasie, a 2 lata gwarancji w Polsce + 1 rok na całym świecie to też nie jest mało.

 

Acer natomiast co włączenie chce instalować jakieś sterowniki, a reszty nie porównuję bo to starsza konstrukcja.

 

Toschiba się dziwnie zacina przy włączaniu, ale u kolegi - w tym samym modelu - jest już ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu ale od lenovo trzymam sie z daleka ... i nie mam do tego sprzetu przekonania tak jak i do acera.

 

lenovo jest jak najbardziej OK :D

A ich sprzęt można polecić w 100%.

IBM tylko sporadycznie zawodzi jakością :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A co myślicie o tym

 

HP Pavilion dv6890ew Intel Core 2 Duo T8300 4GB 320GB 15,4 VHP (FF523EA)

 

http://www.sklep.inter-comp.pl/?strona=opi...p;produkt=22083

 

te 400zł jestem jeszcze w stanie dołożyć ale to już ostateczny max

 

a co jest nie tak z acerami wg. specyfikacji mają fajne paramtery

 

P.S z jakiej seri lepiej brać procesor T czy P ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podany HP ma niestety tragiczny touchpad, okropnie się na nim pracuje bez myszki.

 

Co do procesorów to seria P pobiera mniej mocy o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś w ten deseń w tej cenie jest fajne: http://allegro.pl/item644791306_nowy_lapto..._320_gw_fv.html

aczkolwiek mocniejsze gierki odpadną.

 

 

No to jak tak to skłonię się do tego Dell'a który podał Patrys, będzie mój pierwszy firmowy sprzęt bo zawsze były jakieś składaki a powiedzcie mi jak jest z wydajnością tego procesora ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jak tak to skłonię się do tego Dell'a który podał Patrys, będzie mój pierwszy firmowy sprzęt bo zawsze były jakieś składaki a powiedzcie mi jak jest z wydajnością tego procesora ??

 

Jest troszkę Benchmarków w sieci wystarczy po googlować:

http://www.google.pl/search?q=mobile+CPU&a...lient=firefox-a

 

Nawet pierwszy link rozwieje pewnie twoje wahania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

krk: laptop jedna z tańszych pozycji della, ale dość ciekawa biuro/praca + gwarancja NBD :D

 

ps. ja pracuje na dell z serii precision i polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh ale trafiłem na okazję wyrwałem nowego DELL'a STUDIO 1737 za 3100zł ;)

 

parametry

 

Intel® Core2 Duo Processor P8600 (2.4 GHz, 3MB L2 Cache, 1066MHz FSB)

Windows Vista Premium ENG SP1

4096MB 800MHz DDR2

17" WXGA+ (1440 x 900) Wide Screen True Life LED

256MB ATI® Mobility Radeon HD 3650 (jak Geforce 8600 GT)

2x 250GB (5400rpm) SATA Hard Drive

3 letnia gwarancja podstawowa w nastepnym dniu roboczym (NBD) PL

 

4x USB 2.0, 1x VGA, 1x RJ45, 1x Mic (cyfrowe), 2x Line-Out/Speaker, 1x 4-stykowy port IEEE 1394a, 1x HDMI, 1x Czytnik kart 8w1, 1x IR (czujnik podczerwieni), 1x Express Card

 

Jutro przyjedzie kurierem już nie mogę się doczekać dzięki, za podpowiedzi jednak co firmowy sprzęt to firmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh ale trafiłem na okazję wyrwałem nowego DELL'a STUDIO 1737 za 3100zł (...)

Następnego posta na tym forum proponuję napisać jeszcze większą czcionką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio rozeznanie rynku. Bo szukałem czegoś dla Ciebie. Laptopy w tej cenie to "laptopy", a nie Laptopy. Za 2600 dostaniesz słaby sprzęt, który w klawiaturze odbija światło ze świetlówki na suficie, po pół roku zacznie schodzić farba z obudowy, a po dwóch latach obudowa zacznie pękać, a zawiasy w matrycy (jeśli nie pękną) to będą luźne jak huśtawka.

Z autopsji mogę powiedzieć, że sprzęt, co do którego można mieć jakieś nadzieje, że wytrzyma 3 lata i że praca na nim nie będzie wnerwiać po godzinie kosztuje od 4000 zł netto. Ja osobiście polecam ThinkPada T500. Wygląda na naprawdę dobrą rzecz. Ascetyczna obudowa w porównaniu z tymi jakie widać w Miedia-Marktach ale za to powinna wytrzymać wszystko. W dodatku nie jest błyszcząca co mnie osobiście bardzo zawsze denerwuje w produktach z niższych półek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×