Skocz do zawartości
Wojtek123

Internet- jakiego wybrać dostawce?

Polecane posty

Dowiedziałem sie że na moim kablu nie można założyć tego 4 mb ;)

Eh, czyli neo zostaje.

Dzieki wszystkim za opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi NETIA powiedziała że mogę korzystać z ich usług, wpięli mnie, na aktywacje czekałem tydzień, po której internet miałem po 5 minut raz na godzinę tak około. Setki zgłoszeń, próśb, niestety telefonicznie nie na piśmie, aż raptem po dłuższym czasie stwierdzili że jednak moja centrala nie jest przystosowana... Później historia ciągnęła się jeszcze trochę - od tego czasu wszystkim odradzam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem klientem tp i mam neo 512 z liveboxem.

Z połączenia na codzien korzystają 2 kompy a w weekendy 4.

Nigdy nie miałem problemu z działaniem usługi, livebox nie powoduje zamulenia.

Do samej usługi nie mogę mieć naprawdę zastrzeżeń.

 

No bo moim zdaniem te negatywne opinie na temat netu od tp to w dużej mierze stereotyp...u mnie kiedyś sporo znajomych zakładało neo (teraz może trochę mniej bo wiadomo, że dostawców netu jest więcej itp) i jakoś nie pamiętam, żeby ktoś miał jakieś duże problemy z działaniem netu (nie mówię o jakichś czasowych spadkach transferu które zdarzają się wszedzie) albo jakieś niemiłe przejścia z obsługą klienta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bo moim zdaniem te negatywne opinie na temat netu od tp to w dużej mierze stereotyp...u mnie kiedyś sporo znajomych zakładało neo (teraz może trochę mniej bo wiadomo, że dostawców netu jest więcej itp) i jakoś nie pamiętam, żeby ktoś miał jakieś duże problemy z działaniem netu (nie mówię o jakichś czasowych spadkach transferu które zdarzają się wszedzie) albo jakieś niemiłe przejścia z obsługą klienta...

 

Stereotypem też są dla tysiący ludzi w godzinach szczytu wielkie wzrosty opóźnień / spadki prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to zyjace pudelko z neostrady dosc czesto lapie dziwne trzaski ze tak to nazwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co do lajfboksa to nie ma żadnej dyskusji - jest to szmelc. Jak wszystko, co zostało wyprodukowane przez firmę Sagem. Walczyłem z tym cholerstwem 2 lata, nie było tygodnia, żeby nie zawisł, a bywało, że wymagał restartu 3-4 razy w ciągu jednego dnia. Ale samo łącze nigdy nie sprawiało problemów, teraz na Linksysie biega zaskakująco dobrze. Tylko na serwerami DNS mogłaby telepsiarnia popracować. Przy OpenDNS jednak chodzi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze trzymam się zasady, że jak się bierze internet to trzeba doliczyć do tego ruter.

Nie mówie tu o jakimś linksysie(cisco), ponoć dobrze sprawują się nawet te tanie pentagramy.

Ja 2 lata używałem złomu jakim był SpeedTouch Thomsona.

Niedawno kupiłem Linksysa Wag54. Po prostu net odżył, bez porównania.

Livebox to nieporozumienie, niby super bezprzewodowy a u mnie(ściany grubosci 40 cm) w pokoju obok nie ma sygnału, za to łapie ruter sąsiada z drugiej strony ulicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tymi Liveboksami... mój, porównując do Waszych, jest zaskakująco dobry. Nie pamiętam już kiedy go dotykałem (nie zawiesza się), zasięg jest nie najgorszy (mogę chodzić z laptopem po całym domu, a i w samochodzie przed domem jest zasięg (dom wolnostojący)), bez problemu używam go bezprzewodowo z laptopem, telefonem i odtwarzaczem MP3, a nawet VoIP działa jak należy. Aha, jest to najstarsza wersja (jeszcze z Bluetooth, nowsze podobno nie mają)...

 

...co nie zmienia faktu, że czas się rozejrzeć za czymś z zewnętrzną anteną ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stereotypem też są dla tysiący ludzi w godzinach szczytu wielkie wzrosty opóźnień / spadki prędkości.

 

No ale to się zdarza wszędzie...poza tym czytałem, że ostatnie spadki na neo mają związek z przygotowaniami do zwiększenia prędkości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale to się zdarza wszędzie...poza tym czytałem, że ostatnie spadki na neo mają związek z przygotowaniami do zwiększenia prędkości...

 

Co, telepsiarnia w końcu postanowiła się odnaleźć w XXI wieku i włączyć ADSL2? Heh... może się doczekam w końcu, linię mam gotową na 24Mbit, router też da radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Prędzej czy później dostaniemy 100 Mbps czy tam Mbit i pojawi się sezonowo 10 000 krzaków na pececie z którego się korzysta na co dzień ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale to się zdarza wszędzie...poza tym czytałem, że ostatnie spadki na neo mają związek z przygotowaniami do zwiększenia prędkości...
Ja nigdy nie mam takich problemów.

 

Miłe panie w BOK
A ładne? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co, telepsiarnia w końcu postanowiła się odnaleźć w XXI wieku i włączyć ADSL2? Heh... może się doczekam w końcu, linię mam gotową na 24Mbit, router też da radę...

 

Czytałem gdzieś tylko, że do końca roku planują wprowadzić do oferty neo o prędkości 20 Mb/s...ale nie wiem czy to pewne info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałem gdzieś tylko, że do końca roku planują wprowadzić do oferty neo o prędkości 20 Mb/s...ale nie wiem czy to pewne info.

 

Cena nie będzie mega atrakcyjna  :P Ja korzystam teraz z neo 6Mbit i nie narzekam ;) z tym, że mam swój router (tp-link) i nie korzystam z tepsowych rzeczy  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cena nie będzie mega atrakcyjna  ;)

 

No zobaczymy, czy w ogóle to szybko wprowadzą... i też ciekawe jakie gratisy będą dodawać do tego netu 20-megowego (tak jak teraz ten gps, czy drukarkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi gratisami to ściema, jakoś przy podpisywaniu 3 już umów na Neośkę nic nie dostałem - takiego już mam pecha. Jeśli ktoś podpisuje umowę licząc na prezent, to może śmiało sobie odpuścić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W miłości mam za to szczęście :P

 

No to dobre i to ;) btw: a na ile podpisywałeś tę umowę, może w tej opcji neo po prostu nie było żadnych gratisów? Ale wydaje mi się, że nawet przy podpisaniu tylko na rok, powinieneś dostać antywirusa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa na 3 lata (przedłużenie ze zmianą opcji z 2Mbit na 6Mbit). W promocji była jakaś drukarka czy inny pendrive. Antywir chyba też, ale to mnie akurat nie interesowało, mam od lat Eseta i nie bedę zmieniał. Problem w tym, że coś im się popitoliło z zamówieniem złożonym na stronie i musiałem je składać ponownie, tyle, że nie przez net, a przez ichnią infolinię (czyli tzw. błękitne ZOO), a że zależało mi raczej na szybkim podpisaniu umowy, niż na jakiejś drukarce za 150zł, którą bym pewnie za 70 na Alledrogołebdwazero pogonił, to się nawet nie upominałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak gadamy, to 25 maja oczywiscie tego roku podpisywalem umowe na rok o neo 6Mbit. Dostalem czytnik kart na usb z karta sd 2 GB :D Szczerze mowiac nie wiem po co mi to, ale jak mowi przyslowie, jak daja to bierz... :D Wracając do internetu, sam nie jestem pewien czy tepsa w ogóle zechce puszczać klientów z 20Mbit, bo jeśli za 6Mbit biorą 124 miesiecznie, to za 20Mbit brali by dość konkretne pieniądze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wybaczcie, że podbiję, ale jestem w domu rodzinnym z neo 2,5MBit.. wujek płaci 79zł co jest dla mnie zaskoczeniem, bo z tego, co wiem, to tepsa rozdaje teraz śmiech na sali typu 512kbit z jakimś tam urządzeniem wielofunkcyjnym i potem każą sobie płacić chyba 59zł... ale może wujek jest jeszcze klientem z tego czasu, gdy tepsa myślała, że ma szanse na walkę z UPC - bo aktualnie z tego co widzę po reklamach to dają gorsze prędkości niż kiedyś... albo w cenach, że szok...

 

No ale do rzeczy to a propos "jakości łącza".. wszystko nieźle chodzi (choć przy mojej 10tce UPC to jednak wolniutko), ale naprawdę zjeżyły mnie.. pingi... home/wp - po 50parę ms.. nazwa.pl, dhosting.pl - nawet 60-80ms.. jaja na maksa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×