Skocz do zawartości
d.v

VPS pod backup

Polecane posty

Po raz kolejny zwracan się z prośbą do Was...

 

Szukam TANIEGO VPS-a pod backup (czyli bezczelne wrzucanie wgetem spakowanych plików użytkowników i baz danych z innego serwera, stojącego w Maidenhead). Jedyne, co chcę na tym VPSie uruchomić to prosty serwer FTP, ewentualnie mocno okrojony httpd dla 2-3 skryptów (do szybszego i łatwiejszego odzyskiwania danych z backupu dla klientów). Zero baz danych, zero jakiś innych dodatków. Nawet uptime nie musi być jakiś rewelacyjny, jak będzie chodziło 12 godzin na dobę to nie będzie git, ale nie potrzebuję gwarancji na 100% aptajmu ;) Lokalizacja też nie ma większego znaczenia, może być i na Marsie, byle się z netem łączyło. Szybkość łącza też nie jest najważniejsza, pół megabita spokojnie wystarczy do przesyłania takich rzeczy, szczególnie, że nie muszą być one przesyłane w minutę.

 

Oto czego potrzebuję:

 

- RAM: 128MB w zupełności wystarczy;

 

- CPU: całkowite minimum;

 

- miejsce na dysku: 10GB na start będzie cacy;

 

- transfer: 20GB/miesiąc na początek.

 

Przede wszystkim chodzi mi o to, żebym w przyszłości mógł do tego VPSa dokupić miejsce na dysku i transfer, bez przechodzenia na wyższy pakiet (nie potrzebuję więcej RAMu ani mocy procesora). Zwróciłem się z takim zapytaniem bezpośrednio do firmy IONIC, ale odpowiedź, jaką otrzymałem mnie nie zadowala (napisali, że bez problemu mogę przejść na wyższy pakiet, a nie o to mi chodziło...).

 

Jeśli ktoś z Was może mi coś takiego zaoferować, to będę szczerze zobowiązany.

 

A, oczywiście kasa... Na początek, za parametry jakie wyszczególniłem, myślę, że zmieścimy się w ok. 20zł. Proszę również o informację ile kosztowałby upgrade dysku i transferu w przyszłości. I jeszcze raz powtórzę: PAKIETY mnie nie interesują, to jest prośba o "CUSTOM".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://budgetvps.pl/ - custom

dysk 60GB

50GB transferu

 

22.22zł miesiecznie w sumie;-)

 

Wszystko cacy, ta oferta jest elegancka, zapoznałem się z nią wcześniej, ale jest jedno ALE - czy jak mi zabraknie miejsca/transferu za jakiś czas, to bez problemu mi po prostu tylko to apgrejdują? O to właśnie chodzi, żebym nie musiał zamawiać nowego custom-a w budgetvps.pl za każdym razem, jak mi się zacznie wyczerpywać miejsce/transfer. Tylko tyle... Skorzystałem z formularza kontaktowego na stronie, ciągle czekam na konkretną odpowiedź.

 

Niestety, większość firm hostingowych ma problem z akceptacją nietypowych zamówień, nastawieni są na sprzedaż wcześniej ustalonych pakietów. Wiem, że babranie się z opcjami "custom" jest czasochłonne, sam oferuję na zachodzie hosting z nietypowym rozwiązaniem - stała opłata tylko za miejsce, dodatkowa opłata wyłącznie za wykorzystany transfer i wiem ile się trzeba z tym napitolić. Ale w przypadku VPSa, którego potrzebuję chodzi tylko o to, żebym raz na parę miesięcy mógł po prostu wziąć dodatkowy transfer i miejsce, pozostając teoretycznie w tym samym pakiecie.

 

 

Chyba znalazłem to, czego szukałem w active-hosting... Tak jasno i przejrzyście jest info o dodatkowym transferze i miejscu, bez innych opcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upgrade czy downgrade jest bez problemu możliwy. W przypadku zweryfikowanych firm - na telefon, w przypadku pozostałych podmiotów (tudzież osób prywatnych) po opłaceniu rachunku równego różnicy w cenach pakietów (za czas pozostały do końca abonamentu).

 

MAm tu na myśli naszej ofrty, tj. HitMe.net.pl oraz BudgetVPS.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×