Skocz do zawartości
silva

Nowa promocja home.pl - o co chodzi?

Polecane posty

Home.pl ma od dziś nową promocję zwaną "Freewolne domeny" w której oferują polskie funkcjonalne i regionalne domeny za darmo. Chyba nie trzeba nikim wstrząsnąć teraz żeby uprzytomnił sobie że w świecie nic nie ma za darmo. Wszystko ma swój cel, jawny czy też ukryty. W REGULAMINIE PROMOCJI czytamy o co firmie chodzi:

 

"§5 Opis oferty promocyjnej

 

5. Organizator ma prawo zażądać od Uczestnika (zarówno od nowego, jak i obecnego klienta), który zamówił lub zarejestrował domenę na warunkach promocji dostarczenia: 

w przypadku firm, osób prawnych i jednostek organizacyjnych - kopii zaświadczenia REGON, kopii dokumentów rejestrowych firmy;

w przypadku osób fizycznych - kopii dowodu osobistego z uwidocznionym numerem PESEL.

 

6. Wezwanie, o którym mowa w §5, pkt. 5, Organizator prześle Uczestnikowi na adres email podany w trakcie rejestracji.

 

7. Uczestnik, na żądanie Organizatora, ma obowiązek przedstawić kopię dokumentu, o którym mowa w §5, pkt. 5, w ciągu 3 dni roboczych od dnia wezwania.

8. Nienadesłanie kopii dokumentów wskazanych §5, pkt. 5 w terminie, o którym mowa w §5, pkt. 7, oznaczać będzie niewykonanie umowy przez Uczestnika i może skutkować rozwiązaniem umowy z Organizatorem, zgodnie z Regulaminem sieci home.pl. Uczestnik będzie zobowiązany do zapłaty kosztów rejestracji domeny - według cennika Organizatora obowiązującego w momencie skorzystania z promocji.

 

(...)

 

11. Korzystając z promocji Uczestnik, poza zgodą wskazaną w Regulaminie sieci home.pl, wyraża dodatkową zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich danych, w tym danych osobowych, w celach marketingowych oraz na wykorzystywanie przez Organizatora adresów e-mail Uczestnika w sposób komercyjny, w szczególności poprzez wysyłanie na adresy email Uczestnika reklam i innych treści o charakterze informacji handlowej Organizatora, jego Partnerów, jak również osób trzecich, w tym w ramach kampanii reklamowych tych podmiotów.

 

12. Wycofanie przez Uczestnika zgody na przetwarzanie danych w zakresie wskazanym w pkt. 11, jest możliwe w każdym przypadku, poprzez pisemne oświadczenie Uczestnika dostarczone na adres siedziby Organizatora. W przypadku wycofania tejże zgody przed prolongatą ważności domeny, Uczestnik będzie zobowiązany do zapłaty kosztów rejestracji domeny - według cennika Organizatora obowiązującego w momencie skorzystania z promocji."

 

Zwróciliście na coś szczególnego uwagę? Home.pl ma na celu gromadzenie i nielimitowane wykorzystywanie TWOICH danych osobowych. Więc sama usługa nie jest już celem samym w sobie. Jest coś ważniejszego dla nich niż pieniądze. Home.pl należy do grupy usługodawców europejskich którzy dostają wielkie upusty w zamian za udział w spółtworzeniu globalnej bazy danych o każdym człowieku. To tylko gałąź z zakresu jednej usługi IT, ale jeśli nie nauczysz się dostrzegać tych rzeczy, wkrótce wszystkie gałęzie oplotą cię i nie będziesz już dłużej wolnym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę (tzn. wiem), że po prostu NASK daje darmowe domeny funkcjonalne swoim partnerom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój doktor twierdzi, że jestem paranoikiem. Co prawda nie powiedział mi tego, ale wiem, że tak myśli.

Cytat z serwisu bash.org.pl (podlinkowane bezpośrednio do odpowiedniego cytatu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat z serwisu bash.org.pl (podlinkowane bezpośrednio do odpowiedniego cytatu).

 

Powiedz to tym którzy kupili domenę w domeny.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czego innego można się spodziewać w ofertach rejestracji domeny za złotówkę lub za darmo ;) Przecież wiadomo na czymś muszą zarobić, takie giganty nie rozdają niczego za darmo, domenę wcisną za free a zarobią na sprzedaży danych ;) Ot, cała ich "Promocja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Hm, dużo to mówi o firmie. Młody jestem i, kurde, nie myślałem, że aż takie świństwa ktoś będzie robił w branży hostingowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że jeżeli komuś się nie podoba regulamin promocji to może kupić domenę w home bez promocji lub u innego rejestratora,

co niektórzy chyba uważają że firmy tworzą ludzie którzy jedzą trawę więc pracują za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude
co niektórzy chyba uważają że firmy tworzą ludzie którzy jedzą trawę więc pracują za darmo

Ej, bez przesady. Robienie promocji, która ma udostępnić twoje dane osobowe każdemu, kto zapłaci a na przykład takiej, która ma cię utrzymać przy firmie to dwie różne sprawy. Idiotą nie jestem, po prostu wydawało mi się, że takie promocje w regulaminie mają: "konieczność dopłacenia pełnej kwoty, jeżeli klient chce dokonać cesji" i na tym koniec haczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korzystanie z promocji jest dobrowolne, albo płacisz kasą albo swoimi danymi osobowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedz to tym którzy kupili domenę w domeny.pl

Regulamin usług czytać oczywiście warto, a nawet należy.

 

Odnosiłem się tutaj ze swoim cytatem bezpośrednio do wypowiedzi:

To tylko gałąź z zakresu jednej usługi IT, ale jeśli nie nauczysz się dostrzegać tych rzeczy, wkrótce wszystkie gałęzie oplotą cię i nie będziesz już dłużej wolnym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A znając życie odnowienie domeny będzie kosztować więcej niż u konkurencji i w sumie za dwa lata zapłacisz im ten darmowy "dostęp" do domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A znając życie odnowienie domeny będzie kosztować więcej niż u konkurencji i w sumie za dwa lata zapłacisz im ten darmowy "dostęp" do domeny.

Za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A znając życie odnowienie domeny będzie kosztować więcej niż u konkurencji i w sumie za dwa lata zapłacisz im ten darmowy "dostęp" do domeny.

 

A więc nadal wychodzi na to, że pełen dostęp do zarządzania swoimi danymi oddajesz im za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A znając życie odnowienie domeny będzie kosztować więcej niż u konkurencji i w sumie za dwa lata zapłacisz im ten darmowy "dostęp" do domeny.

 

 

nikt nie karze odnawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Promocja INNYCH domen funkcjonalnych.

Czas trwania - od 1 maja 2009 do 31 sierpnia 2009.

Warunki.

Za zarejestrowanie 1 domeny ' .pl ' przysługuje możliwość zarejestrowania

dowolnej domeny funkcjonalnej z wyłączeniem . com.pl za 1 PLN.

Promocja dotyczy rejestracji na 1 rok i nie przysługuje,

przy rejestracji domeny na okres dłuższy niż 1 rok.

 

Informacjado partnerów NASK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×