Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrek99

Czy domena imienna na blog to dobry pomysł ?

Polecane posty

Witam

 

Mam pytanie czy na prywatny blog lepiej wybrać domenę imienną (np. piotr.xxx) czy domenę od nazwiska nazwisko.pl?

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zaleznosci jak na to patrzysz .

Mozesz wziąc z nazwiska, wtedy np bedzies zmogl stworzyć maila np imie@nazwisko. XX :mellow:

To juz kwestia gustu jak kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz wziąc z nazwiska, wtedy np bedzies zmogl stworzyć maila np imie@nazwisko. XX :mellow:

To juz kwestia gustu jak kto woli.

Możesz także prowadzić blog/stronę pod adresem wg składni: imie.nazwisko.pl (proste przekierowanie z www.nazwisko.pl). Jeśli masz/będziesz miał brata/żonę/syna/córkę - może się taka domena przydać również innym członkom Twojej rodziny (imieżony.nazwisko.pl- choć to jeszcze zależy czy to nazwisko które się odmienia czy nie).

 

Jeśli tylko domena z Twoim nazwiskiem jest wolna- bierz, bo później wybiorą kogoś (o takim nazwisku) na prezydenta i może być już za późno, aby sobie zarejestrować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz także prowadzić blog/stronę pod adresem wg składni: imie.nazwisko.pl (proste przekierowanie z www.nazwisko.pl). Jeśli masz/będziesz miał brata/żonę/syna/córkę - może się taka domena przydać również innym członkom Twojej rodziny (imieżony.nazwisko.pl- choć to jeszcze zależy czy to nazwisko które się odmienia czy nie).

 

Jeśli tylko domena z Twoim nazwiskiem jest wolna- bierz, bo później wybiorą kogoś (o takim nazwisku) na prezydenta i może być już za późno, aby sobie zarejestrować :mellow:

 

Moje nazwisko.pl już zajęte. :) wolne jest tylko nazwisko.waw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje nazwisko.pl już zajęte. :mellow: wolne jest tylko nazwisko.waw.pl

Sprawdź w takim razie domeny: .com, .net, .org albo .eu - jeśli wszystkie z nich też są już zajęte, poszukaj innego pomysłu na domenę dla bloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uzywam domeny IMINAZ.com trzy litery imienia i trzy nazwiska :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź w takim razie domeny: .com, .net, .org albo .eu - jeśli wszystkie z nich też są już zajęte, poszukaj innego pomysłu na domenę dla bloga.

 

Czyli nazwisko.waw.pl nie warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie to nie warto :mellow: Nie wyobrazam sobie mojej domeny nazwisko.koszalin.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nazwisko.waw.pl nie warto ?

Osobiście uważam domeny typu waw.pl; rzeszow.pl za nieintratne do zakupy. W moim przekonaniu stanowią one tylko aliasy, pełnowartościowe są .pl .com itd :mellow: ale to tylko moja wlasna opinia. Ja posiadam domenę nazwisko.com dzięki której moge sobie pozwolic na maila imię@nazwisko.com i odpowiednie do nazwiska aliasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

domeny typu rzeszow .pl nadają się jedynie do prowadzenia stron oddziałow jakiejs firmy, np. , chociaż i taką lepiej dać na .pl bo wiadomo że szybciej się napisze i lepiej wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy nikt nie uważa że domena imienna np. piotr , marek , ewa jest chyba łatwiejsza do zapamiętania niż nie jedno polskie nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myslem, ale np. mateusz.pl (moje imie) juz dawno zajeta, wiadac wola boska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie czy nikt nie uważa że domena imienna np. piotr , marek , ewa jest chyba łatwiejsza do zapamiętania niż nie jedno polskie nazwisko.

Może i łatwiejsza, ale po

1) to takiej domeny .PL raczej chyba nie znajdziesz,

2) z domeny z nazwiskiem zawsze może ktoś jeszcze z rodzinki skorzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybrałem ze swoim nickiem, nazwiska nie brałem, ponieważ nie jeden nauczyciel łamie sobie język przy jego wymowie choć osobiście nie uważam go za jakieś rzeczywiście trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wykupiłem dwie ze swoim nazwiskiem (.eu i .com.pl - niestety .pl zajął sporo wcześniej Polak pracujący dla jednej sporej korporacji IT i prowadzi tam niegłupiego bloga). Swojego bloga nie prowadzę, bo nie mam na to za bardzo czasu ani chęci, choć wordpress jest na koncie zainstalowany, z domeny korzystam tylko do maila (podpiętego pod serwery jednej sporej korporacji z sektora IT :) ). Rozdawałem z resztą takie adresy swego czasu na n-k wszystkim zainteresowanym osobom z takim samym nazwiskiem (teraz tego nie robię, bo zlikwidowałem konto na tym żałosnym portalu).

Nawet na jakiś śmiesznych ofertach niegłupio wygląda w stopce imię@nazwisko.eu (lub .com.pl). Z nazwiska też można zrobić "markę", więc reasumując - warto taką domenkę posiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie do takich zastosowań powstała domena .name ;) I tak ciężko znaleźć "dobrą" wolną domenę że bierze się co jest.

 

WOW. 5 miesięcy nie pisałem na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zawsze sprawdzać co jest obecnie do zobaczenia po wpisaniu odpowiedniej domeny, a nie co zwraca rejestrator (wolna / zarejestrowana). Można by przedstawić wiele przykładów z mojego portfolio - a kilka domen nazwisko.pl w nim posiadam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze lansowanie własnego nazwiska świadczy o prestiżu.

 

Nawet domena piotr.cc jest łatwiejsza do zapamiętania niż np. przyszylewski.pl.

 

Faktycznie na wizytówce ładniej wygląda np. imię@nazwisko.pl ale na co dzień adres np piotr.cc jest moim zdaniem łatwiejszy do zapamiętanie przez osoby które z nazwiska raczej nas nie znają i nie kojarzą.

 

 

Może macie inne opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niestety jesteś w błędzie.

piotr.pl - owszem

piotr.cc - może na Wyspach Kokosowych ;)

 

Ja bym wolał michalski.pl niż tomasz.pl - szczerze mówiąc. No, a już na pewno michalski.pl, niż tomasz.cc. Domena do zapamiętania - faktycznie prosta, ale już domena krajowa - trochę problematyczna. Ale to moja bardzo osobista opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie blogi z domenami imiennymi są bardziej prestiżowe niż te od nazwiska.

Wydaje mi się że tylko w Polsce popularne przyjęło się lansowanie własnego nazwiska w domenach.

 

Np. Strona kogoś kto projektuje strony to w Polsce nazwisko.pl a na zachodzie będzie to jakaś nazwa np. freshdesign.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np. Strona kogoś kto projektuje strony to w Polsce nazwisko.pl a na zachodzie będzie to jakaś nazwa np. freshdesign.com

 

Skąd ty masz te brednie? Wiele firm w Polsce ma swoje domeny związane z nazwą firmy a nie nazwiskiem właściciela, no chyba, że jest ono jednocześnie nazwą przedsiębiorstwa.

 

Moim skromnym zdaniem w naszym kraju sytuacja przedstawia się tak samo jak w Niemczech czy Francji :) Nazwy takie jakie się podobają im właścicielom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×