Skocz do zawartości
wesleybb

Proszę o podpowiedź dot. hostingu

Polecane posty

Witam!

 

Proszę Was o podpowiedź a propos wyboru firmy hostingowej. Obecnie jestem niezadowolonym klientem superhost.pl ... dlatego, że:

- występują ciągłe przerwy w transferze co jest raczej mało profesjonalne i denerwujące

- otrzymuje olbrzymią ilość spamu (mimo samodzielnych prób ustawienia kont i mimo bez usilnych prób konfiguracji przez pracowników superhost.pl) - dziennie ok. 60 przy 4 adresach

 

Do czego potrzebuję hosting:

- portal społecznościowy z bazą danych - transfer ok. 50-70 GB miesięcznie

- 3 niewielkie strony wizytówkowe

 

Zastanawiałem się nad kei.pl, jednakże przy moim transferze musiałbym zapłacić 1200 zł netto/rok - to dość sporo. Zastanawiam się nad Nazwa.pl - doczytałem się tu na forum większość pozytywnych opinii na temat ich oferty. Są i minusy, ale na niektóre z nich pewnie mógłbym przymknąć oko za te 300 lub 600 zł netto (transfer 2000 GB/rok).

 

ZALEŻY MI GŁÓWNIE NA: dużym i niezawodnym transferze oraz na ograniczeniu spamu.

 

Proszę o podpowiedzi, co spełniłoby moje oczekiwania?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może Ty przymkniesz oko, ale nie jestem pewien, czy nazwa.pl przymknie oko na Twoje "minusy" (hasło: portal społecznościowy o transferze 50-70GB miesięcznie).. pamiętaj, że ten transfer w nazwa.pl to jest marketing...

Musisz trochę zmienić pojęcie o hostingu, przede wszystkim dużo tutaj poczytać... na transferze świat się nie kończy.. podstawowa kwestia to obciążenie ..jaki skrypt masz, ile zapytań na dzień dobry itd.. itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa.pl odradzam:

1. nie można oddzielić kont email dla różnych domen, piszesz, że chcesz na serwerze mieć 4 strony więc nie mógłbyś mieć oddzielnych adresów kontakt@domena1.pl i kontakt@domena2.pl, co za tym idzie to brak możliwości ustawienia catchall tylko dla jednej domeny

2. ich filtr antyspamowy przepuszczał mi jeszcze więcej spamu niż podajesz - dla jednej domeny, oczywiście zależy to od konkretnego przypadku i ustawień

3. "Parametry bezpieczeństwa" nie pozwalają uruchamiać nic więcej niż "stron - wizytówek" z niewielkim ruchem, a dla takich stron nie trzeba hostingu za 300zł

 

Jeżeli chodzi o hosting współdzielony to rozważ (przetestuj) IQ.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie przeszkadza mi to, że nie można oddzielić kont email dla różnych domen (płacąc 600 zł - tego problemu nie ma)

 

Nie rozumiem dlaczego by nie można uruchamiać nic więcej niż "stron - wizytówek" z niewielkim ruchem skoro transfer roczny to 2000 GB

 

To dlaczego tak wiele osób jest zadowolonych z Nazwa.pl skoro jest tak źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może Ty przymkniesz oko, ale nie jestem pewien, czy nazwa.pl przymknie oko na Twoje "minusy" (hasło: portal społecznościowy o transferze 50-70GB miesięcznie).. pamiętaj, że ten transfer w nazwa.pl to jest marketing...

Musisz trochę zmienić pojęcie o hostingu, przede wszystkim dużo tutaj poczytać... na transferze świat się nie kończy.. podstawowa kwestia to obciążenie ..jaki skrypt masz, ile zapytań na dzień dobry itd.. itp...

 

Mój problem polega na tym, że do czwartku muszę zmienić hosting, a nie chce po słabej przygodzie w Superhost.pl wpaść w kolejne bagno. Czy Nazwa.pl faktycznie nie nadaje się do moich potrzeb? Co w tej sytuacji kolego by mi poradził?

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem dlaczego by nie można uruchamiać nic więcej niż "stron - wizytówek" z niewielkim ruchem skoro transfer roczny to 2000 GB

 

To dlaczego tak wiele osób jest zadowolonych z Nazwa.pl skoro jest tak źle?

 

Transfer 2 TB to tylko "chwyt marketingowy" - w praktyce trudno go będzie osiągnąć ze względu na pozostałe limity.

 

Polecam lekturę:

1. Blokujemy... bo tak

2. komentarzy 40 połączeń...

 

Część tych "zadowolonych" to po prostu PR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz w sumie taki hosting teraz, że nie wiadomo co Ci polecić, bo nie wiadomo ile czego to generuje... ja bym pogadał z jakąś mocną firmą w stylu dhosting.pl/iq.pl i wziął coś u nich na miesiąc i poprosił o obserwacje jak to wszystko działa.. po tygodniu zapewne już Ci będą mogli powiedzieć, czy 600zł to szykuj na kwartał czy na pół roku czy na rok (ale raczej na pół roku z tego co czuję po tym co piszesz : )

Chyba, że coś w DE/UK... tam tańszy transfer i kasa idzie na obciążenie, nie na same gigabajty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz w sumie taki hosting teraz, że nie wiadomo co Ci polecić, bo nie wiadomo ile czego to generuje... ja bym pogadał z jakąś mocną firmą w stylu dhosting.pl/iq.pl i wziął coś u nich na miesiąc i poprosił o obserwacje jak to wszystko działa.. po tygodniu zapewne już Ci będą mogli powiedzieć, czy 600zł to szykuj na kwartał czy na pół roku czy na rok (ale raczej na pół roku z tego co czuję po tym co piszesz : )

Chyba, że coś w DE/UK... tam tańszy transfer i kasa idzie na obciążenie, nie na same gigabajty...

 

Polecasz iq.pl i dhosting- ich cena jest zdecydowanie się różni - za 10 GB transferu życzą sobie 540 zł (iq) i 1188 (dhosting). Skąd takie różnice cenowe skoro świadczą podobne usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

eee.. rozumiem, że miało być "za 100GB"?

Porównaj te oferty, trochę się różnią (SSH w dhosting na przykład).. generalnie tak to sobie pokalkulowali... widocznie dhosting woli mniej klientów za większą kasę : ) taki biznes plan, takie podejście..

Gdybyś spytał dlaczego dhosting ma za 1100 z hakiem a jakiś duphost.net ma za 300zł, to bym Ci to ładnie pewnie wyłożył, a tutaj niewiele mogę napisać.. obie firmy są raczej "wysoko" pod względem niezawodności i jakości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee.. rozumiem, że miało być "za 100GB"?

Porównaj te oferty, trochę się różnią (SSH w dhosting na przykład).. generalnie tak to sobie pokalkulowali... widocznie dhosting woli mniej klientów za większą kasę : ) taki biznes plan, takie podejście..

Gdybyś spytał dlaczego dhosting ma za 1100 z hakiem a jakiś duphost.net ma za 300zł, to bym Ci to ładnie pewnie wyłożył, a tutaj niewiele mogę napisać.. obie firmy są raczej "wysoko" pod względem niezawodności i jakości..

 

Oczywiście miałem na myśli 100 GB. Mimo wszystko 2-krotna różnica cenowa daje do myślenia. A jak sie ma oferta kei.pl do moich potrzeb i w porównaniu do w/w ofert?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

KEI czyli rozumiem Luna? Bo tam jest 100GB... no ceny jak w dhosting.. ale masz tam te 5 procent, które w mojej opinii jest skandalicznie niskim procentem w porównaniu do ich shared hostingu, gdzie też jest 5 procent... dlatego gadka wraca do obciążenia.. jakie masz obciążenie.. do tego dochodzi to, że w różnych firmach różnie to liczą.. itd. itp...

 

Ja już pisałem co jest sens zrobić.. weź sobie coś na miesiąc (ale nie coś za 10zł tylko za 80-100zł), coś z tego, o czym wyżej pisałem i uprzedź, że będziesz prosił o komentarz co parę dni jak to wygląda pod względem obciążenia... i potem zobaczysz ile procent potrzebujesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×